Äänestys: Kuka on maailman paras jalkapalloilija?

Anonyymi-ap

Hei! Kiinnostaa tietää, kuka on suomalaisten mielestä koko maailman paras jalkapalloilija! Anna äänesi ja katso muidenkin mielipiteitä! Alhaalla on apulista, johon olen koonnut omasta mielestäni kaikkien aikojen parhaat pelaajat! Voit toki valita myös jonkun, joka ei ole listassa.

Mielestäni parhaat pelaajat:
1. Neymar Jr.
2. Kylian Mbappé .
3. Lionel Messi.
4. Cristiano Ronaldo.
5. Robert Lewandoski.
6. Diego Maradona.
7. Luca Modrič.
8. Erling Haaland.
9. Mohammed Salah.
10. Sergio Ramos.
11. Zlatan Ibrahimovic.
12. Karim Benzema.
13. Camavinga.
14. Edinson Cavani.
15. Wane Rooney.

Nuo eivät siis ole järjestyksessä! Kun lähetät kommentin, voisitko myös kertoa miksi juuri hän on paras?

10

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omasta mielestäni paras on Neymar Jr.

      T. Keskustelun tekijä.

      • Anonyymi

        Hän on vain niin uskomattoman hyvä ohittamaan vastustajia ja on muutenkin niin hyvä pelaaja! Eniten ihailen hänessä niitä temppuja!


    • Minä joskus tehnyt 11 mali 90 min ja ei kuka puhu minusta

    • Anonyymi

      Macarooni.

    • Anonyymi

      Suomalaisten mielestä Joel Pohjanpalo on paras

    • Anonyymi

      Haaland on ainakin rumin jalkapalloilija.

    • Anonyymi

      Messi on paras

    • Anonyymi

      16. Litmanen tietenkin.

      Passit ja pelisilmä huikeita.

    • Anonyymi

      Neymar jr. Hän on vaan niin hyvä maalintekijä, nopea, taitava, hän on vaan paras

    • Anonyymi

      mulle se on joku keskikentän libero (todellinen joukkupelaaja , taitava, älykäs ja luova)
      joku vuos takaperin vastaus olis voinut olla (helposti) Luka modric, mut kyl nyt modricilla ikä alkaa painaa. Vauhti alkaa hiljetä nimittäin.

      Joskus kauan sitten espanjan maajoukkueessa pelasi joku keskikentän libero jonka nimi ei tuu miäleeni, mut hän oli maaginen pelaaja.

      Kärkihyökkääjistä/hyökkääjistä tykkäsin 80 ja 90-luvulla englannin maajoukkueen vakionimestä Paul gasgoinesta kun hän ei ollu pelkkä maalintekijä vaan osas myös luoda tilanteita ja oli hyvä pallottomassakin pelissä.

      No tietenkin joku Messi on pirunmoisen hyvä ja monipuolinen, mut eipä messikään enää ole messi vaan aika alkaa tehdä hänenkin kohdalla tepposet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      137
      9230
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5324
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3659
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2543
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      7
      2081
    6. 69
      1865
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1850
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      229
      1651
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      139
      1424
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      37
      1221
    Aihe