Pahuuden anatomia!

Anonyymi-ap

Mikä saa ihmisen pohjattoman pahuuden tielle? Tämä on pohtimisen arvoinen kysymys. Onko se geeneissä vai ihmisessä syntyvä ominaisuus. Eräs henkilö on tällä tiellä ollut jo noin 45 vuotta. Koulukiusaaja ja myöhemmin eri työpaikoissa työpaikka kiusaaja. Kyseinen henkilö on 1960-luvun lopussa syntynyt. En kerro sukupuolta, mutta jos kyseinen henkilö lukee tämän, niin hän tajuaa lukemansa. Avionrikkoja ja esim sairaan aviokumppaninsa välittömästi hylännyt henkilö. Kaikissa työpaikassa ollut erittäin vihattu henkilö ominaisuuksiensa vuoksi. Haukkuu työpaikalla erittäin ikävästi muita työntekijöitä. Idiootti, typerys ja hullu on hänen mieli sanontoja työkavereista. Itse on omasta mielestään erinomainen työntekijä, vaikka on isojakin vahinkoja tehnyt pilaamalla tilauksia. Nykyinen kumppani on pitkälti toistakymmentä vuotta kyseistä henkilöä suojellut, koska on esihenkilö asemassa. Täydellinen ihmisperse tämä henkilö on. Ei yhtään hyvää hänessä ole. Ehkä lähipiiri näkee hänessä hyvää, mutta ei kukaan muu. Toivottavasti yläkerran herra hänetkin tuomitsee joskus törkeistä teoistaan. Se olisi oikeus ja kohtuus. Ehkä oikeus toteutuu siten, että esim hän jää pyörällään esim rekan alle. Siinä ei pyöräilykypärä auta. Toivossa on hyvä elää. Rangaistuksen hän saa vielä. Siitä ei ole epäilystä. Olen tämän henkilön tuntenut tavalla tai toisella yli 40 vuotta. Pienen aikaa samassa työpaikassakin. Tästä hyypiöstä puheltiin erään tutun kanssa joku päivä sitten. Valitettavasti luonnehäiriöisiä henkilöitä riittää työelämässä ja esim koulumaailmassa.

2

1174

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaa tältä Parkanon tk:ssa työskenneeltä lääkäriltä. Tältä joka valheiden avulla usuttaa poliisit Kihniöön hakkaamaan säpäleiksi kaikessa rauhassa kotonaan asuvan vanhan miehen kotia.

    • Anonyymi

      Jep jep, näitä juttuja lisää

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      488
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe