... ettei tarvitse seisten matkustaa tuntikaupalla.
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2016021521121691
Juhannuksena busseissa on ruuhkaa. Liikennöitsijän valintaan on hyvä kiinnittää huomiota ...
6
341
Vastaukset
- Anonyymi
Olen minäkin istunut bussin lattialla, jääköön sanomatta tuon lahtelaisen yrityksen nimi.
- Anonyymi
Minä taas matkustan usein eräällä koskilaisella firmalla ja sen kyydissä en ole ikinä joutunut seisomaan enkä istumaan lattialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä taas matkustan usein eräällä koskilaisella firmalla ja sen kyydissä en ole ikinä joutunut seisomaan enkä istumaan lattialla.
Ei kai tyhjässä bussissa tarvi seistä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai tyhjässä bussissa tarvi seistä!
Bussit on hyvin täynnä mutta kaikille on oma istuin. /Päiviö
- Anonyymi
Matkustin kerran valkeakosken pupubussilla. Jouduin koko matkan seisomaan käytävällä sillä osa istuimista oli rikki, osa homeessa, osa märkiä ja loput likaisia. Bussissa ei ollut muita matkustajia.
Minun mielestä pupubussit on arvostettu liikennöitsijä.
Mukavaa kesää kaikille
Laura Helren
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614338KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1423071Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472378Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452294- 951917
- 241873
- 281586
- 221564
- 1481394
- 321220