Kävin eilen Ideaparkissa vaatekaupassa. Kassatiskillä 2 kassaa toisella ei ketään. Siihen tuli kassa ja menin siihen. Takaa kuului ääni että anteeks, me oltiin ennen teitä. Okei täällä jonotetaan kassalle nojailemalla vaaterekkiin. Herra tuli sieltä kassalle, maksoi ja lähti. No nyt varmaan on minun vuoroni. Eipä ollut, myyjän eleistä päättelin ettei ollut. Toinen rekkiin nojailija sanoi että menkööt nyt näin vaikka röyhkeästi kiilasit vaikka jo kerran sanottiin.
Meilläpäin homma toimii näin. On kassatiski, tiskin takana on kassatoimihenkilö. Tiskin toisella puolella on maksava asiakas. Jos heitä on useampia, syntyy KASSAJONO jossa odotellaan omaa vuoroa. Tämä naishenkilö olisi voinut tulla sieltä herran kanssa samalla kertaa kassalle.
Pyydän anteeksi omaa vajavaisuuttani etten tätä ymmärtänyt.
Ideapark eilen
8
898
Vastaukset
- Anonyymi
Se on näillä nousukkailla ja herrahissin ihmisillä eri lait ja säädökset. Suomen laki ja tavat heitä ei näytä kiinnostavan.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17898550u
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kannattaa paikanpäällä avata suunsa, olisit sanonut, että jono on tässä kassan edessä.
- Anonyymi
Päätät avata "suusi" vasta turvallisesti kotona internetissä. Suomalaiset on kyllä säälittäviä lampaita ei ihme että joka suunnasta meitä on kyykytetty vuosisadat
- Anonyymi
Mikä liike ?.
Liekö New Yorker, siellä itsekin joutunut samaan tilanteeseen, kun jonottajat nojailevat vaaterekkeihin. Ei ollut selkeätä jonoa kassalle.
- Anonyymi
Uimamaisteri1972 kirjoitti:
Liekö New Yorker, siellä itsekin joutunut samaan tilanteeseen, kun jonottajat nojailevat vaaterekkeihin. Ei ollut selkeätä jonoa kassalle.
Ei osata jonottaa vaan parveillaan kuin villieläimet sinne sun tänne ja oletetaan että nyt on hyvä jono ja selkeä. Ja vaikka on suu päässä ei osatta sanoa mitään vaan toljotetaan kuin mykkä v.ttua. Sellainen on maalaismollikka kun se menee kauppakeskukseen kerran vuodessa.
- Anonyymi
Eikös tuo ole täysin vapaa ehtoista käydä tuolla?
Mitäs käyt? Oma vika, älä itke, maksa ja jonota huonoa palvelua vaan aina ja iankaikkisesti, ole hyvä ja muista narista ja valittaa.....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379