Kesähäät pidetään ensi kuussa Camberrassa.
Martinan ökyrakas on Austraalian prinssieversti
Anonyymi-ap
1311318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 131
Vanhimmat
Onks Eerikäinen Martan kaasona ?
Tietenkin on! Silloin hänellä on pätevä syy pukeutua juhlamekkoon ja käyttää virallisesti niitä vaaleanpunaisia glitteriballerinojaan.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17898694E
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Kyllä, minusta tulee rouva Prinssieveresti!
Hoitoon pääset kyllä aika nopeasti, kun näytät psygiatrin eteen nää sinun kaikki ALOITUKSET ja osan viesteistä .
Psygiatri?
Psygiatri? Jos kirjoitat vähänkin harvinaisemman/vaikeamman sanan, tarkasta oikeinkirjoitus. Se psykiatri!
Kyllä hän joutuu suoraan suljetulle osastolle, eikä tarvitse näyttää viestejä, eikä aloituksia. Valkotakkiset taluttaa ja lääkäri vilkaisee kasvoihin ja se on selvä tapaus. Lääkäri saa vapaapäivän, kun voi sen jälkeen todella pahoin.
Taitaa tämä " psygiatri " tarvita hoitoa enemmän kuin muut kommentoijat.....!
Austraalia on ihana kaupunki!
Ja Camberra kaunis!
Australia !!!!!
Mutta sama tuo , jos on ihana kaupunki ja tuntuu ihan kodilta....heh heh
Mää vaan rakastan Swendeniä.
Ei Tanskan pääkaupungissa Tanskassakaan mitään vikaa ole!
Hyvinvointivalmentajan todistuksia tässä odotellaan. Miten Sofialla pyyhkii, kun vaatii ennakkomaksuja kahdelta kuukaudelta ja pitäisi vielä pankkikorttien tunnukset saada asiakkailta, ennenkuin ollaan kavereita. Ei sitä tollompaa ihmistä ole, kuka alkaa yhteishommiin huumerikollisen kanssa. Seiska on kyllä tehnyt parhaansa mainostamisessa ei voi moittia. Turhia kirjoituksia, niin lapsellisia että hävettää. Eikö päätoimittaja lehdessä katso mitä julkaistaan ja lehden arvo miten alas menee, jostain huumekeisarin morsiamesta valkopesua.
Sekin tuntui jo ihan kodilta.....hm
Mihin SINÄ niitä todistuksia tarvitset? Kaiket päivät solvaat ja stalkkaat. Ja häpeet Seiskan kirjoituksia? Älä lue. Äläkä itse kirjoita lapseellisuuksia.
Ota lääkkeet! 🥴🚑🦘
Mitä todistuksia näillä Sofialla ja Martinalla on ???
Tuskin enempää kuin kehnosti suoritettu peruskoulu, siinä se kaikki osaaminen sitten onkin ja sen huomaa jo yhdestä lauseesta, valitettavasti.
Siinä paras järjenjättiläinen joka kaiket vuorokaudet panettelee Martinaa ja hänen perhettään. Martina ainakin elättää itsensä, eikä loisi kenenkään siivellä, eikä ole huumerikollinen.
👍👍👍
Ihan samoin tuntui Marbellassa. Martina viihtyy ulkomailla paremmin kuin kotonaan.
Kohta pääsee onneksi taas Tanskaan. 🚴
Sinun ei tarvitse ottaa lääkkeitä, kun ne ei enää sinuun tehoa, ehkä lopotomia seuraavaksi.
Martina ei Stefun sanojen mukaan maksanut heidän 10-vuotisen on/off-suhteensa aikana mistään mitään, vaan säästi omat rahansa ja loisi Stefun siivellä.
.
Meni muuten pieleen, en ole sanallakaan kommentoinut Martinaa, ikinä! Muita kommentoijia kylläkin, lähinnä heidän fanaattisuutaan. Äläkä arvuuttele, kuka täällä kirjoittaa! Kun et tiedä! Suomi24 sivustolla vierailee päivittäin 20 000 kommentoijaa.
Terveisin järjen jättiläinen (ei järjenjättiläinen).
Gosmopoliittin tunnistaa siitä että on hän kuin kotonaan joka maassa. On käynyt hän Dupaissa, Espanjassa, Ruotsissa ja Tanskassa. Kuinka moni on?
Kansainvälinen kaunotar huomataan ja on häntä ihailu laajasti.
Lopotomiaa tehdään perliinissä prikitte pardot glinikalla.
Aloittaja luulee olevansa hauska. 🥱
Ei osaa edes kirjoittaa Australiaa oikein eli sellainen aloittaja tämä kukkakuppa.
Sä et nyt tajunnut tuota Austraalia juttua, se oli tahallaan kirjoitettu väärin. Siinä vaan matkittiin erään hienon rouvan kirjoitustapaa eli miten hän kirjoitti maan nimen.
Älliä sentään, orpo luulee olevansa myös hauska ja tämä mulkero mitä lie luulee.
Niin Martinahan kirjoittaa Austraalia, joka tuntuu ihan kodilta.....!
Seli, seli! Kun on tollo!
Jännittää ihan kauheasti!
Onk sulla jännä paskat housuissa, kuten Sofialla?
Eristeitä rakastavakin tuli paikalle. Onko ihanaa haistella
Sun paskaas? Ei todellakaan ole. Jos kävisit vessassa niinkuin normi ihmiset.
Musta tulee ensi kesänä rva Therman ja mua jännittää ihan hirveesti.....
WAU.... Martina unohti vaan mainita vuosiluvun ??
Eristeitä....??? Mille mahtavat eristeet haista ???
Ja ei pelkästään vessassa, vaan myös välillä suihkussa..
Niinhän sinäkin höpötit joka päivä, SS:llä on Juhannushäät, voi kuinka ihanaa ja nyt on taasen Juhannus missä häät? Taisi lentää hääpuvut ikkunasta kadulle rahankeruusalkkuineen, voi harmi. Miten siinä noin kävi, siinä meni myös peruukit ja muutama muukin täyte. Ei ole enää näkynyt sydämiä, eikä kehuttu Hangon tiluksia. Martina vain on edelleen tervetullut Hangon tiluksille, mutta Sofialla ei ole sinne asiaa.
Lapsen siivellähän Martina Hankoon tunkee. Muuten ei olisi asiaa. 😆
Sofia raukalla ei niitä lapsia siunaannu, kun ei ole sitä läsnä olevaa miestä, joka haluasi hänen kanssaan lapsen.
Miksi pitäisi lapsia "siunaantua" kaikille? Martinalle on "siunaantunut" kaksi lasta eri miehille eikä kumpikaan miehistä ole enää Martinan puoliso. Anne-mummolle "siunaantui" lapsia kolmen eri miehen kanssa eikä esim. Martinan isästä ole mtn tietoa. Tuohonko pitäisi kaikkien naisten pyrkiä?
Tunnen erään naisen, jolla on 6 lasta 4 eri miehen kanssa. Avioliitossa oli vain kahden miehen kanssa, ja eron jälkeen lapset jäivät isälleen. Siinäkö esimerkki kaikille sinkkunaisille tai muuten lapsettomille? Eipä käy kateeksi.
Aloittaja on mt ongelmainen kurppa. 🙄
Tahdon!
Martinan natiivi enkulla ehkä..... I WANT....
Todennäköisesti Martina puhuu paremmin englantia kuin sinä.
Ei todellakaan puhu, kuultu Martinan "natiivi enkkua " , virheellistä , suppea sanavarasto, matkittuja lauseita, kieliopista ei hajuakaan.
Martinan draumaattisista selkäjalkakipuvammoista päästiin eroon psygiatrin avulla
Ne Bred!
Psygiatri on vähän niin kuin shamaani.
Martinakin ravasi shamaanilla ( = psygiatri ), kun Therman heitti hänet ulos elämästään !
Stefan heitti Sofian oikein kirjaimellisesti ulos ja ikkunasta lensi Ikea kassin sisältö, oikein voimasanojen kanssa. Sen jälkeen on asustellut ihmisten nurkissa rääpäle.
Martina on aivan pommin varma, että tässä on elämäni mies, kenen kanssa kurkoitan tähtiin.
Olen aivan varma, että ollaan loppuelämä yhdessä.
Miten tyhmä voi ihminen olla, että muutaman tapailu kerran jälkeen Bahan kanssa tiesi, että ollaan loppuelämä yhdessä, näin sanoi silloin Iholla sarjassa.
Anna mun kaikki kestää.
Ei sanonut tuollaista Iholla-sarjassa. Ei ole myöskään sanonut kenestäkään että tässä on nyt se oikea kun sellaistakin väitetään. Hannu niin sanoi Martinasta. Ei ole koskaan sanonut kenestäkään että tässä on elämäni mies. Toki Hannun kanssa kurkotteli tähtiin ennenkuin Hannulle tuli syyte raiskauksesta.
Tuo ei ole kyllä Martinan vika että Hannulle tuli syyte raiskauksesta ja sitten myöhemmin tuomiokin ja siihen se suhde kaatui. En usko että kukaan nainen olisi jatkanut tuollaisen jutun jälkeen.
No ei tietenkään jos sinä niin sanot, buaaah 😂
Eihän tuo nyt ole ainoa valhe mitä tuo kirjoittaja hokee jatkuvasti.
21:49 Juu kova on valkopesu fanilla. Kyllähän juuri noin sanoi Iholla-sarjassa.
Faneilla on hirveän huono muisti kaiken suhteen, mitä Martina on tehnyt, sanonut tai kirjoittanut. He usein silmät kirkkaina väittävät asiat täysin päälaelleen, vaikka ne ovat jossain vaiheissa täysin yleisiä puheen- ja naurunaiheena. Lisäksi he totuuden muistavia kutsuvat ihan röyhkeästi valehtelijoiksi ja uhkailevat poliisilla ja käräjäoikeudella.
Martina sanoi, että tässä näette tasapainoisen rakastuneen aikuisen naisen, oli Bahan eli tauluvarkaan ja setelin väärentäjä rikollisen kanssa. Varsinainen kombo tällä akalla.
Oliko?
Oletko aivan varma, ettei seiskan wannabe sisäpiiriläinen puhunut palturia.
Oletko aivan varma, ettei seiskan wannabe sisäpiiriläinen langenut ansaan joka viritetettiin ja kertonut vääriä tietoja seiskalle?
Martina ei koskaan puhunut herra B:stä.
Kas siinä sulle pulma mietittäväksi.
Mieti vielä kukakohan oli siihen aikaan mukamas sisäpiiriläinen.
Kun te Martina-uskovaiset olette niin taitavia kaivelemaan kommentointihistoriaakin ja sieltä tunnistamaan kommentoijat jopa parin vuosikymmenen takaa, niin kaivelkaapa sitä historiaa toiseltakin kantilta, ennen kuin menette haukkumaan uusia kommentteja valehtelijoiden kirjoittamiksi. Teillä on yhtä valikoiva ja muuntautumiskykyinen muisti kuin jumalattarellanne.
Miksi olet jahdannut Martinaa vuosikausia? Mistään historiasta ei tule selville mitään sellaista että sinulla olisi siihen mitään syytä. Miksi siis jahtaat? Nuo naiset, jota veti hiuksista ovat kostonsa saaneet koska Martina sai sakot. Ja toki toinen heistä sai myös kunnianloukkaustuomion samassa geississä. Ja toinen sai kun saikin vietyä Martinan miehen kenen vikittelemisestä Martina häntä aikanaan hiuksista vetikin. Eremenkon takiako jahtaat edelleen koska siitä nyt tietenkin itketään täällä päivittäin kun Eremenko meni pettämään ja siitä syytettiin sinkkunaista.
Miksi siis jahtaat?
Vuoden 2008 jälkeen, kun veti tuota naista hiuksista, ei tule mitään esille minkä takia jonkun pitäisi olla hänen kimpussa päivittäin. Sen jälkeen on ollut yrittäjä ja perheenäiti, naimisissa ja myöhemmin avoliitossa, kaksi lasta ja pyöritti yritystoimintaa. Toki 2017 veti yhtä naista hiuksista ja sai sakot. Mitään muuta, mistä kenenkään pitäisi olla katkera, ei mediasta tule selville. Jos tuo vainoaminen liittyy aikaan 2008 tai sitä ennen niin kyllähän on pitkäaikaista vainoamista.
Tuossa kommentissa ei puhuttu Martinasta vaan hänen fanittajistaan. Valitettavasti taas ilmeni fanien huono kyky ymmärtää lukemansa sisältöä.
No niin, samaa lapsenomaista uhittelua päivästä toiseen. Tuo mutkumartina -syndrooma ei ota laantuakseen.
Tuntuu, että Sofian sotureiden pettymys/turhautuminen omaa idoliaan kohtaan saa näitä primitiivi-reaktioita heissä aikaan ja kohde Martina?
Onko nyt syynä mikä; Sofian juuri täysi-ikäisyyden saanut "räppärimies", vai eikö hyvinvointivalmennuksia ole vielä ostettu "hullun lailla"..ainahan jostain kiikastaa? Tukekaa te soturit Sofiaa, mutta se ei tosissaan onnistu Martinaa solvaamalla, kai itsekkin sen ymmärrätte?
Sofia aloitti väärään aikaan nää sen valmennus jutut, on kesälomat ja ketään ei kiinosta silloin pistää 316€- menee asiaan mistä ei edes kukaan tiedä onko siinä mitään pohjaa totuuden kanssa.
Kukaan Martinan "fanittaja" ei kirjoittelisi täällä yhtään mitään ellei Martinan stalkkerit mustamaalaisi päivittäin ja kirjoittelisi värittäen jotain ikivanhoja juttuja. Ja etenkin se yksi.
Toki tuolla tavalla, mitä Sofia mitä ilmeisemmin tulee tekemään, tulee rahaa vähällä vaivalla. Sieppikin tienaa huimia summia vain kuvaamalla itseään tekemissään yhteistyöpostauksissa. Sofia nyt kertoo hirveästi urheilevansa ja syövänsä terveellisesti mutta urheilemista ei näy ja terveellistä ruokaa kuvataan smoothie- tai salaattibaareissa ja ravintoloissa. Ernalla on huima määrä seuraajia koska paljastelee itseään ja tuo takapuoltaan esiin. Sitähän Sofiakin ilmeisesti tulee tekemään. Susanna Penttilä tienaa huimia summia paljastelemalla itseään vielä enemmän maksusta. Kaikille on heidänlaisensa seuraajat ja valmennusten ostajat. Noille naisille edellämainitun tyyppiset.
Taitaa tämä rva Aitolehti olla itse se suurin valhe !!
Kyllä se vähenisi, mutta ei loppuisi. Martinan mollaaminen tällä "keskenkasvuisten" saralla on aika pysyvä ilmiö. Tämä Stefanos oli se varsinainen unelmavävy Sofian fanien elämään, ettei niitä haavoja ole vielä parannettu, tuskin koskaan. Syy on Martina.😎
Martinalle älyä ei paljon ole siunaantunut, niin jälki on sen mukaista.
Et sitten vieläkään tajunnut kommentin sisältöä, huoh.
Tämä reikimummo alkaa olla jo hieman höperö... ei muista , ei muista....
Vastakysymys: Miksi sinä vainoat, stalkkaat Sofiaa? Mitään historiasta ei tule selville, että juuri sinulla olisi syytä? Varmaan vain "raamattusi" Seiskan jutut hiertää ruusupuskassasi. Mutta tunnetko hänet henkilökohtaisesti? Ainoa syy vihaasi näyttää olevan se, että hän vei miehen suurelta idoliltasi. Ketään miestä ei muuten viedä väkisin.
Eli Sofia vei väkisin Stefanin ja Martina vei väkisin Eremenkon, molemmat sinkkunaisia. Ei ole toinen toistaan kummemoi.
Kommenttisi vaikuttaa vainoharhaiselta.
Miksi sä muuten jatkuvasti valehtelet? Onko sulla kieroutunut luonne? Vaiko oletko vain muuten käytöshäiriöinen mt- ongelmainen kurppa?
Juu, voidaanhan sieltä taas joku vanha ketju nostaa ylös, niin nähdään, kun samoilla sanoilla haukutaan vielä tänä päivänäkin! Kyllähän täällä vaki kirjoittajat erottaa, vaikken itsekään ole palstalla kirjoitellut kuin silloin tällöin vuoden sisällä. Palstalla ei montakaan kirjoittajaa edes ole, joitakin satunnaisia kävijöitä lukuunottamatta.
"Tältä näyttää rakastunut, inspiroitunut, motivoitunut, tasapainoinen, hyvinvoiva ja terve nainen"
Syksyllä Aitolehti yhdistettiin julkisuudessa ruotsalaiseen miljonääriin. Hän kommentoi suhdehuhuja myös HS antamassa haastattelussa ja totesi suhteen olevan vasta alussa. IS 19.11.20.
Samaa suhteen hehkutusta Hymy 18.11.20, gekkonen 19.11.20 (viikko Dubsissa oli rakkaudentäyteinen ja ihana), MTV 19.11.20.
Ihan turha fanien väittää, että herra B:tä ei ollut. Jos ei ollut herra B, olkoon sitten herra C.
Miten se sun älysi ja sivistyksesi, suolipalstalla näytät itkevän päivät pitkät? Onko se sun mielestäsi älykästä? Sinusta ei voi muuta sanoa kuin olet todella tyhmä moukka!
Dementia näyttää sinua "reikimummo" luulotautinen kirjoittaja vaivaavan!
Olemme Riihimäen Raittiit ry ja Martinan rattijuoppous järkyttää koko yhteisöämme.
Onneksi en lähimainkaan yhtä tyhmä moukka kuin Aitolehti.
Ei ole se oikea? No jos yhteisestä lapsestakin puhutaan (MN), kyllä sen miehen pitäisi olla oikea. Tai sanotaan pitäisi.
Kommenttisi vaikuttaa vainoharhaiselta.
Martina veti hiuksista, veti hiuksista, veti hiuksista, veti hiuksista jne. jne. Ihan kuin olisin lukenut tuon saman kommenttisi "pari" kertaa ennenkin. 😂
Silti sai pahoinpitelytuomion x 2! 🦘
Mutku Sofia! 😭
... silloin tällöin vuoden sisällä... 😄Joopa joo ja niinpä niin. 😆😄🤭
Mistähän tuo kommentoija tietää, mitä vanhoissa ketjuissa on kirjoitettu ja millä sanoilla haukutaan tänä päivänä? Kun on itse vuoden päivät kirjoitellut? Ja mistä osaa hakea/nostaa "oikeita" vanhoja ketjuja?
Tosiaan, silloin tälläin vaan vuoden sisällä... Ja väki tunnistetaan...
Kai nyt jokainen osaa googlata sentään ja hakea vanhoja ketjuja esiin. Toki noille yli 70 vuotiaille taitaa olla ongelma. Oletko sä niin tyhmä, ettet täällä tunnista muita kirjoittajia? Ei tarvinnut montakaan kertaa kommentoida, kun tunnistaa kirjoittajan. Joku näyttää jopa samoista aiheista veistelevän päivästä toiseen peruskoulu, kielitaito, kouluttamaton jne....
Nämä martinat, sofiat sun muut maisat aina löytää jonkun saudiprinssin, new yorkin liikemiehen tai muun huumekeisarin. Sitten menee vuosi, tapellaan, ajellaan autoa koksupäissään ja ammuskellaan vähän haulikolla. Ei ne ikinä opi, että se tavallinen Jussi Korpela Keuruvedeltä olisi se kaikkein tasapainoisin ratkaisu.
Sivullisille ei kyllä pitäisi olla mitään asiaa puuttua kenenkään henkilön yksityiseen elämään,ensin oma elämä kuntoon ja jos on ylimääräistä aikaa hakekaa vapaaehtoisiin auttamisen kohteisiin töihin ♥️
Tuossa olen kanssasi samaa mieltä, vapaaehtoistoimintaan tarvitaan lisää porukkaa. Miksi nämä päivittäin täällä räksyttävät, eivät osaa hakea itsellee mitään toimintaa?
Pitää elää kuten opettaa. Mitä sinäkin täällä vielä oikein teet, vapaaehtoistöihin siitä hus!
Julkkikset elää julkisuudesta ja ihan itse myyvät juttuja itsestään mediaan ja postaavat sosiaaliseen mediaan. Kyllä niistä saa mielipide olla ja tämmöiset viihdepalstat on sitä varten.
Tuo 8.01 on ilmeisesti samaa mieltä kun se entinen pappi sanoi saarnassaan; "Älkää tehkö niin kuin minä teen, vaan tehkää niin kuin minä sanon."
Prinssi Everstiä saa Alkosta.
Jos ei ole olemassa mitään uusia juoruja, ei pidä jauhaa samaa vanhaa ,koska löytyy selaamalla tuhansia viestejä niistä asioista jos niistä on joku edelleen kiinnostunut .🌅🔥.
Reikimummo sanelee taas sääntöjä 🤭
Tuolla oli ennen nimityksenä luulosairaus.
Kun katsoo vuosia vanhoja kirjoituksiasi niin tuo sinun vihasi vaikuttaa kohdistuvan nimenomaan tuohon jota nykyään nimität reikimummoksi.
No mutta, huomaahan sen, että reikimummolla on tarkat tiedot Martinan miehistä ja ex Thermanin rahavaroista ja kukan jätti kenetkin..... etc....
No mutta! Jokainen lukutaitoinen on voinut lukea nuo asiat mediasta. Sinä et ilmeisesti seuraa mitään muuta kuin näitä oksennuspalstoja. Olen itsekin huomannut että kun kirjoittaa jonkun asian mediasta niin syytetään joko sometiimiksi tai täksi, jota nyt puhutellaan reikimummoksi. Joku on siis ihan oikeasti niin tyhmä ja elää jossain ihme suppeassa ajatusmaailmassa että kaikki pyörii hänen ajatuksissa vain reikimummon, siis Martinan äidin, ympärillä. Veikkaan että he tietävät ja moni ulkopuolinenkin tietää, että kuka.
Toinen tuon ihmisen ajatuksissa on Esko. Sitä se jaksaa hokea myös. Ja luulee myös että Martina itse täällä kirjoittelee. Anteeksi nyt, mutta tuollainen luuleminen ei ole aivan tervettä.
Äläs nyt, ne asiat ovat vuosia olleet vapaasti median riepoteltavana ja siispä jokaiselle tullee perusteellisesti tietoon. Eikä Esko ole ollut se vähäisin, kukan milloin missäkin mediassa niitäkin asioita tilittänyt ja pohdiskellut.
No mutta, eihän Martina täällä kirjoittele, ei hänellä ole edes kirjoitustaitoa. Yksi lause kirjoitettuna ja heti on pari kirjoitusvirhettä !
Martina on juuri sen luonteinen että tällaisilla palstoilla kehuu otseään ja haukkuu muita.
Reikimummo tietää tarkasti kuinka monta kertaa Martina on tavannut sitä ja sitä miestä ja missä.
Tervettä ei ole sinun luulla tietäväsi ja tuntevasi kaikki kommentoijat. Monet hyvät naurut on saanut, kun lukee täysin päin seiniä menneitä luulojasi kirjoittajasta. Minuakin olet LUULLUT milloin keneksikin toiseksi. 🤕😝
Kyllä on kirjoittajalla harhat valloillaan. Ny se luulee jo Martinan täällä kirjoittavat , reikimummon lisäksi
Mitä ihmettä, nyt kyllä haukut väärää puuta, jos ymmärrät mitä tarkoitan! Luulee, luulee, mutta kun ei tiedä mitään. Älä sotke kommentoijia keskenään...et nimittäin ole terve!
Luulosairashan tuo "reikimummo" kirjoittaja onkin ja taitaa olla muutenkin mt-ongelmainen luuseri.
Luulosi ja arvailusi on väärä, valitettavasti.
Meinaatko mennä Sofian kanssa? Mitä olet ajatellut häälahjaksi?
Joko tänä kesänä Martinasta tulee rva Therman....ja Martinan sanoin " mua jännittää ihan hirveesti "......heh heh
Kyllä nyt Thermanin pitäisi ryhdistäytyä ja lunastaa karaoke baarissa "aineissa" antamansa lupauksen....hm
Vaikutat mieheltä ja olet noin mustasukkainen Stefusta.... hmmmm?????
Kaikki Martinan miehet ovat saaneet rikostuomion ! Therman sai Lapin käräjäoikeuden tuomion eli 6 kk ehdollista vankeutta......WAU.
Therman kylläkin oli Sofian avomies tehdessään rikokset.
Tuota tuomiota ei olekaan missään mediassa uutisoitu. Mistä sinä siis sen tiedät?
Seiska 3.11.23
Ei siinä mitään Canberra on kaunis kaupunki ,ja on Suomen konsulaatti myös kyllä kelpaa.
Joko tuo silmäpussimummo yli 70 v. on yliksenkin vallannut Sofia ketjussa kirjoittelee Martinasta. Silmäpussimummo oli v. 2015 65 vuotias, joten nythän se on jo 73 v. Ilmankos tuo vain vanhoja muistelee ja sekaisinhan tuo on päivittäin.
Silmäpussimummo taisi haaveilla tästä "yläluokkaisesta" elämästä, mutta ei mennyt asiat ihan putkeen, joka on vaikea hyväksyä, etenkään pienessä pörrissä. Taitaa tästä johtua tämä pohjaton viha?
Ei kai ole se joka halusi Stefun tyttärelleen eli halusi päästä siihen asemaan missä Martinan äiti oli vuosikaudet? Siksikö on myös Martinan äidin kimpussa ja toki on myös Eskon ja Eskon ja Martinan tyttären kimpussa. Ei hyväksynyt että nuo henkilöt kävivät Hangossakin.
Reikimummon silmäpussit johtuvat siiderin litkimisestä partsilla.
Reikimummo selostaa taas niin päättömiä että ei jaksa edes yrittää ymmärtää. Siideriä on varmasti mennyt reippaasti ja hätä on tyttären toimeentulosta. Hangon keisarin piti elättää reikimummokin mutta toisin kävi 🤭
Hyvinhän tuo tytär pärjää ilman Hangon keisariakin.
Nyt taisi silmäpussimummolle tulla hätä käteen, kun alkoi reikimummosta höpistä. Silmäpussimummo on todella raskasta elämää viettäneen näköinen muori, jolla on jokin pakkomielle tästä Themos-suvusta.
Juuri näin. Themos-suku on kotoisin Xeseq-planeetalta.
He ovat tulossa maapallolle.
Silmäpussimummo on aika sekaisin tuon reikimummo höpötyksistään. Silmäpussimummo on kyllä tavallisen kulahtaneen ja kuluneen näköinen, on tainnut iloliemikin maistua vähän enemmän kuin tarpeeksi.
Sydneyn sulttaani !