Hei
olen varttunut mummolassa jossa oli lest.mummo. Setäni on lest. pappi joka ei enää asunut siellä. Toinen setäni kyllä mut ei hän mielestäni ollut täysin uskovainen (esinm. tv oli piilossa.
Aloitin it-yrittäjyyden 15v sitten ja asiakkaaksi on tullut pappi-setäni tuttuja esim toinen pappi ja hänen tuttu mies. molemmat lest.
Nämä asiakkaat oli aluksi kilttejä kohtaani mutta sitten alkoi tapahtua. Tämä hänen tuttu mies kävi toimistollani ja yritti lähennellä. Tuli viereeni ja hieroi housujaan.
Olin järkyttynyt mutten näyttänyt sitä. Tilanne meni ohi. Mitään ei sattunut.
Tämä mies on papin luottomies.
Nyt 2viikkoa sitten päätin kertoa tämän papille. Hän suuttui eikä enää vastaa mitään.
Näin siis hylätään rehellinen. Aika huonoa käytöstä pakko sanoa.
Käytös ja lestaadiolaisuus.
8
416
Vastaukset
Katoa vielä piiristä ennen kuin ehkä havaitset virheesi
- Anonyymi
Juuri sellaisia he ovat.
Epäuskottava kertomus.
- Anonyymi
Täysin tosi tapaus on . Takuulla . Miksi pitää edes kyseenalaistaa. t, Viestin kirjoittaja
Kyseenalaistaminen on viisautta. Mutta, voidaan siitä riippumatta keskustella. Mutta kehoitan miettimään aikaisemmin sanomaani.
- Anonyymi
Täysin keksitty viesti, henkilö ei edes kykene määrittelemään lestadiolaisryhmää. Toisekseen kukaan lestadiolainen ei käyttäydy tuolla tavoin, siitäkin tietää että avaus on täyttä valetta. 💩
- Anonyymi
En tarvitse keksiä koska olen kokenut tämän. Tässä just nähdään ettei edes uskota koko asiaa. Täysin totta tämä. Sukuni on vanhoillis-lest.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352126
- 841283
- 561248
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321162- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121739- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi19537