Kotka Tiliruuhka, ohutta ja yläpilveä Juhannuksena

Anonyymi-ap

Tiliruuhkan Marinan palmujen siimeksestä Rivieran terassille Kauniit ja Rohkeat omilla eväillä narsuhovin peukkuja metsästämään varvas selvillä melkein selvinpäin.
Kotipaikka Pyhtää enkä muista mittään Sannan niemestä.
https://i.imgflip.com/7qc4qk.jpg

25

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaunissaaressa kiertää tänä kesänä saaristolääkäri, kannattaa olla tarkkana ettei huomaa. Tunnistaa vielä vaikka ylenpään sosiaaliluokkaan kuuluvan putkimieheksi puhumattakaan torinaiseksi.

    • Anonyymi

      Me­ri­var­tios­to muis­tut­taa: Näin liikut ju­han­nuk­se­na tur­val­li­ses­ti vesillä.

      Veneillessä käytä aina pelastusliivejä ja kunnioita myös muita vesillä liikkujia. Navigoi myös perinteisellä paperikartalla, jotta tiedät sijaintisi, vaikka elektroninen navigointilaite pettäisi. Älä nauti ennen veneilyä tai veneilyn aikana alkoholia, sillä hukkumiseen johtavissa tilanteissa on usein osallisena alkoholi.

    • Anonyymi

      Hyvää juhannusta kaikille!
      Kaikki meistä eivät suinkaan ole rannalla uimassa, vaan Puolustusvoimat valvoo ympäri Suomen turvatakseen rauhallisen viikonlopun.
      Huolehditaan toisistamme ja pidetään turvallisuus mielessä myös juhlahumun keskellä.
      Rauhallista juhannusta!

      Sotilaan käsikirja -Puolustusvoimat
      Muista juoda riittävästi. Aikuisessa miehessä on 60 prosenttia ja naisessa 55 prosenttia vettä. Vedellä on tärkeä merkitys elimistön energian tuotannossa ...
      Olut on juomana ravitsevaa, mutta alkoholijuomana myös päihdyttävää. Sandels – upseeri ja herkkusuu , päiväannokseen kuuluu muun muassa 3,2 litraa olutta.

      Sotilaille täytyy toki antaa tarpeeksi olutta juomaksi tai niin paljon rahaa, että he sitä voivat ostaa, etteivät he päinvastaisessa tapauksessa ajautuisi juomaan vettä ja sen kautta syöksyisi sairauteen

      Ei taida enää diagnooksi pitää paikkaansa vaikka annokset olisivatkin kohdallaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Juhannus paljastaa villin luonteen. Heila on oltava, ja kunnon ryypyt pitää ottaa lapsi saldon turvaamiseksi tai vain humalan vuoksi.

      Wanha pyhtääläinen slogan, ai etten sanoisi.

    • Anonyymi

      Tori fii - luotettavaa tietoa terveydestä toteaa Kiinalainen sananlasku

      "Jos haluat olla onnellinen päivän, ota humala.

      Jos kolme päivää, mene naimisiin

      Jos vuoden kerrallaan, ota viikonloppu putki raksulla

      Jos haluat olla ikuisesti onnellinen, ryhdy sugar daddyksi"

    • Anonyymi

      Ärsyttää jo valmiiksi juhannusvieraat. Miten tälläisiä ihmisiä voi edes olla???
      Kuka kutsuu vieraita veneelle? Ja vielä juhannuksena? Järki hoi!

      No käyhän se jos riittävästi soppaa mukana että jää omia viikonlopulle nollaukseen.

      Hienostoihmisistä kannattaa pysyä kaukana, saat olla orjana muuten kaljaasissa.

      Olen ottanut gluteenittomaan hajuraon. En enää mene hänen juhliinsa. En seuraa Instassa. En tykkäilen. En vastaa enää hänelle. Olen vain täsmälleen yhtä töykeä, kuin hän on. Narsu mikä narsu.

    • Anonyymi

      08.08 Sisuturundus

      Milliseid tegelasi kohtab vene muinasjuttudes et jälgivad olukorra arengut.

      Samma po Pyttis längvitsi
      Vilka karaktärer möter du i ryska sagor som följer utvecklingen av situationen.

    • Anonyymi

      Hylsyt kilahtaa taas rantakalliolla Kirkonmaassa ja Rankissa.

      Sisäpiiritietojen mukaan Mäntyharjun puolustusmisteri on suositellut kymenlaaksolaisille Puolustusvoimien upseereille siirtymään saariin Upseerikerhon tiloihin etätöihin.
      Bonuksena päivän annokset aamulla ja illalla Puolustuslaitoksen 38.0% Leikattua.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kaakkois-Suomessa veneiltiin fiksusti juhannuksena. Suomenlahdella merivartioston haaviin jäi viisi ruorijuoppoa.

      Tarkastuksissa oli säästä johtuen juotavaa huomioitu hyvin ja naisilla paukku liivit.

    • Anonyymi

      Hyvää Itämeripäivän myöhäis iltaa foorumille. Hyviä uutisia Itämeren ja siinä yhteydessä Itäisen Suomenlahden tilasta, vesi kirkastunut.

      Suomenlahden rehevyystila on parantunut ja paraneminen on huomattavasti voimakkaampaa itäisellä Suomenlahdella, kertoo Suomen ympäristökeskuksen erikoistutkija Ruonalan rannassa tutkimus aluksen skanssissa tiedotusvälineille.

      Johtuuko se sitten esim Kaunisaarelle veneilevien rehvöitymisestä ja lisäksi siitä että viini virtsat ja gluteeniton kakka , olut ryöpystä puhumattakaan, johdtaan meren sijasta septi tankkiin joka myöhemmin tyhjennetään loka autoon tai.......

    • Anonyymi

      Pyhtään Kaunissaaren nettivarauksissa edelleen häiriötä Pyhtään Black Label Day 2024 -tapahtuman osalta

      Historiallista omaa StElmo viinaa muutama tonkka syytä varata että ei suu kuiva.ja ankkuri testiin jos ei laituriin löydä.

    • Anonyymi

      Kotkassa veneilevät säilyttävät ahkerasti pelastusliivejä veneen pohjalla– Niiden puuttumisesta voi napsahtaa mittavakin sakko

      Tiliruuhkasta lähdettäessä Punkero Lollon pelastusväline on lonkero pullo 0,5 ltr 8%

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      3.95 Lasketaan Juhannus pullon henki irti jJuhannus on monelle suomalaiselle kesän tärkein juhla ja useille myös merkki kesäloman alkamisesta. . Ei pysty siihen. Mu Mut siis silleen ettäkun meillä on omstunto

      Vahdi lapsia ja aikuisia rannan läheisyydessä. Varmista, että lapset eivät koskaan ole rannalla ilman heitä valvovaa aikuista.

      Turvaa ympäristöllesi ja läheisillesi turvallinen juhannus – nauti alkoholia vain kohtuullisessa määrin.

      JOKASESSA
      HETKESSÄ ON
      MAHDOLLISUUS
      VITUTUKSEEN.

      JAri Sinkkonen WORD PORN

    • Anonyymi

      KOTKA- KAUNISSAARI
      1.5.-30.9. (HUOM. 19.-22.6. erillinen juhannusaikataulu)
      Kuusisesta
      Maanantai 9:15
      Keskiviikko 9:00
      Torstai
      Perjantai
      Lauantai
      Sunnuntai
      9:15
      18:15
      10:00
      14:30
      paluu 18: 15
      paluu 12:00
      paluu 18:15
      paluu 14:00 (heinäkuussa 16:00)
      Vuoroja liikennöivät maksuttomat yhteysalukset Otava ja Tekla
      Matka varattava etukäteen www.finnferries.fi

    • Anonyymi

      Kaunissaari on kommodorien suosikkikohde merellä

      Kotkan Moottoriveneseuran puheenjohtajan Matti Kekaraisen suosikeista toinen on Kymenlaakson ulkopuolella lännessä.
      —Suosikkeja ovat Kaunissaari ja Loviisan Laivasilta,hän sanoo.

      Hän toteaa kuitenkin, että Kaunissaari on hinnoitellut itsensä pois pelistä. Kyllä kelpaa omin eväin ja TORI kassalla.

      Kaunissaari kaivaten
      Milloin saan mä sulta viinin suolaisen

      https://aalloille.fi/wp-content/uploads/2024/06/Paihteet-turvallisuusopas-1.jpg

    • Anonyymi

      Tämä meidän Kaunissaari on ihku paikka, mutta menkääs Sipoon Kaunissaareen, se on pelkkä tsadilaisten rymypaikka, tiedän ehkä jotakin, koska olin siellä vakikävijä yli 25 vuotta sitten. Terveisen paluumuuttaja Kotkasta.

    • Anonyymi

      Merivoimat ampuu Kotkan edustalla tykeillä juhannusattona – vaarallinen alue, jonka itälaita kulkee Kajakarien ja Pihlajakarin välillä ja läntinen laita Kaunissaaren koillisosasta Ristisaareen.

      Juhannuksena moni kotkalainen viettää aikaansa merellä ja saaristossa, joten ammunnat voivat muuttaa suunnitelmia. Pakko ottaa ettei pelota veneessäkään.

      Hyvä ajoitus, sveijkeille lisäansioita, sinä maksat.

    • Anonyymi

      Miksi kokaiinikauppiaat, Kymen huumeliiga saa televalvontatietoja operaattorilta rahaa vastaan?
      Tavallisen kansalaisen tietoturva vaarannetaan, olen aikanaan polttanut n 10 kertaa 2012 lopetin.
      Minulla on ollut sama numero lapsuudesta asti. Koetin ostaa prepaid liittymän 2022 mutta sekin jostain löydettiin.
      Haluaisin asiakkaiden, itse ryhmän jäsenten avautumista.
      Poliisi joka luovuttaa rahaa vastaan ns ”tietolähteelle” eli laillistetulle huumausainekauppiaalle tekee väärin tässä myös Suomen nuorisoa kohtaan.
      Ei pelkästään huumausaineet vaan talousrikollisuus, ihmissuhteet, politiikka, monet asiat ongitaan surutta kokoajan operaattorilta.
      Tarvittaisiin sieltä tätä tekeviltä kertomuksia. Tämmöinen julkinen salaisuus saisi tekijöineen paljastua.

    • Anonyymi

      Vaarallisen jätteen keräys saaristossa

      Kaunissaari
      ti 1.7.10.00-13.00
      yhteysaluksen laituri

      Ota oma karkkari ongelmasi Juhannuksena mukaan ja jätä odottamaan keruuta

    • Anonyymi

      06.44 TaxiTuubi on paikassa Kotka.

      Reilu viikko sitten tapahtui pieni haveri ja taxituubin matka päättyi rikkoutuneeseen ponttooniin.
      Koska vakuutusyhtiö ei osaa tehdä päätöstä että korjataanko se vai lunastaako veneen kokonaan, piti tehdä päätöksiä.
      Keikkavaraukset lisääntyvät siihen tahtiin että en pystynyt enää odottelemaan joten traileri perään ja hangosta hakemaan uutta peliä alle👌
      Nyt on Valiant-merkki vienyt ajo-ominaisuuden sekä turvallisuuden aivan uudelle tasolle🤩
      Muistathan varata unohtumattoman merimatkan ennakkoon, juhannus ja meripäivät on vasta tulossa!😃
      www.taxituubi.fi

    • Anonyymi

      06.81 Pervetiini päivää

      Juhannusviikolla
      PERSEITTEN
      TERVUUTUSTA
      katajavihtalla
      Kuhmon tervasta.
      Poistaapi kiukun ja
      kärttyisän olotilan
      emäntäväeltä saattaen
      juhannussovun taloon.
      Etvi Romppala
      vannotettu tervari, Hietaperä

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      199
      7024
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2076
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1708
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1400
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1268
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      55
      1150
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1084
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1026
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      256
      981
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      959
    Aihe