Juha Miedolta paloi käämi

Kurikassa suuri poliisi operaatio. Ammuskelua on ainakin kuultu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009676265.html
9425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juha Mietoko siellä ampuu? Tuskinpa. On vaan päässyt iso pieru kun on pötsi täynnä mämmiä.

Äänestä

Jos jussipussi suuttui kun mämmi loppui , paitsi housuista !!

Äänestä

Kurikka on todella syvä joki kunta....

Äänestä
  • Vai että Deliverance ....no mutta. Käyn kyllä Halpahallissa täältä naapurikunnasta usein. Kurikalla on muuten miellyttävä kaupunkimainen ilmekin ruutukaavoineen. Viihtyisä.

    Äänestä

Mietaan Jussi syö juhannuksena neljä laatikollista mämmiä.

Äänestä

Syö laatikon mämmiä päivittäin.

Äänestä
  • Juho Mieto on suuttunut. Ampuu mämmiä kohti poliisia. On kuulemma mennyt jo pari rovetta

    Äänestä

Net jost ei tykätäh net tapetahan, prkl ...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kurikassa suuri poliisi operaatio. Ammuskelua on ainakin kuultu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009676265.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu