X-files PS peli

lgfdfg

Kyselisin apua tuohon peliin. Miksi cd:tä on neljä? Millon cd pitää vaihtaa ja mitä pitää tehdä kun peli alkaa sillä ekal cd:llä? Kuljeskelen ympäriinsä toimistoa, labraa ja jonkun kotia tietämättä mitä pitää tehdä.

5

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdgds

      Kun pitää laittaa niistä se joku APB tai joku, niin miten se pitää laittaa siihen? Jos osaisi neuvoa, niin olisi tosi kiva, koska en pääse pelissä eteenpäin.

    • x_boy89

      CD vaihdetaan silloin, kun peli sitä pyytää. Eli siis ruutuun ilmestyy ilmoitus, jossa pyydetään laittamaan seuraava CD.

      No muistelen, mitä siinä pitää tehdä.

      Craig Willmore ilmestyy FBI:n toimistolle. Heti Cookin lähdettyä, mene omaan työhuoneeseesi (FBI:n ulko-ovelta katsottuna vasemmalla puolella).

      Vastaa pöydälläsi soivaan puhelimeen. Puhelun jälkeen voit vaikkapa ottaa pöytäsi laatikosta aseen, käsiraudat ja virkamerkin. Pöydällä on myöskin kansio, joka sinun tarvitsee ottaa.

      Heti sen jälkeen menet Amistead Shanksin huoneeseen. Siellä sinä tapaat Skinnerin, joka kertoo Mulderin ja Scullyn katoamisesta. Kysyt kaikki kysymykset.

      Sen jälkeen menet Cookin luokse ja annat kansion (joka oli työpöydälläsi) hänelle. Sen jälkeen pitäisi tulla video, jossa Skinner lähtee pois toimistosta ja sanoo odottavansa sinua autossa. Tässä vaiheessa sinun kannattaa hakea (ulko-ovelta katsottuna oikealla olevasta huoneesta) kiikarit ja muut tärkeät tavarat. Ne löytyvät siis yhdestä kaapista.

      Sen jälkeen lähdet toimistolta. Pian huomaat, että karttaan on ilmestynyt uusi paikka (Comity Inn). Sitten vain menet sinne.

      En ole varma, että unohtuiko jotain. Luulisin kuitenkin, että näillä ohjeilla pääset etenemään.

      • jdsf

        Pääsin eteenpäin. Sitten joudun sellaiseen varastoon, mutta en sieltä pääse eteenpäin. Löydän jotain mustaa hommaa, vien sen labraan ja sitten menen takas toimistoon ja se päämies käskee mut takas varastolle. Mitä pitää tehdä, jotta pääsee sieltä poiis?


      • x_boy89
        jdsf kirjoitti:

        Pääsin eteenpäin. Sitten joudun sellaiseen varastoon, mutta en sieltä pääse eteenpäin. Löydän jotain mustaa hommaa, vien sen labraan ja sitten menen takas toimistoon ja se päämies käskee mut takas varastolle. Mitä pitää tehdä, jotta pääsee sieltä poiis?

        Etsi maasta tupakantumppi. En muista, missä se on, mutta sen kyllä löytää, kun käy varaston lattian tarkasti läpi.

        Sen jälkeen sinun on löydettävä verta lattialta. Se on jossain niiden varastossa olevien tynnyreiden lähellä.

        Veren löytämisen jälkeen pysyt ihan paikallasi. Katsele ympärillesi ja ala käymään varaston tukipuita (siis niitä, mitkä menevät katosta lattiaan) läpi. Jostain tukipuusta pitäisi löytyä luoti. Ota luoti talteen ja vie kaikki uudet löydöt labraan.

        Pelissä on muuten myöskin olemassa sellainen "apuväline" nimeltä Artificial Intuition, joka auttaa eteenpäin.

        Sen saa päälle options-valikosta. Sitten kuitenkin, kun se on päällä, pitäisi ruudun oikeaan yläkulmaan ilmestyä sellainen sininen valo. Sitä painamalla näet, mitä sinun on seuraavaksi tehtävä. Se näytää sinulle kaikki; todisteiden sijainnit ja muut tuollaiset.


    • Fox Mulder

      ... päälle keinointentio, sitten lähtee fudaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      168
      2877
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2416
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2179
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1796
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      96
      1723
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1591
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      92
      1353
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1110
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      209
      1102
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1059
    Aihe