USA käy seuraavan hybridisotansa Venäjää vastaan käyttäen suomalaisia

Kun ukrainalaiset ovat loppuun kulutettu, USA järjestää sodan Suomen ja Venäjän välillä ja taas mennään!

Hyödylliset idiootit eli natokannattajat taputtavat käsiään.
11273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sota tosin aloitetaan Baltian maista, nyt kun suomitollot ovat lupautuneet kirmaamaan heti hullubalttien tueksi.

Äänestä
  • Baltit menivät jo kauan sitten bruttokansantuotteessa ryssien ohi, vaikka balteilla ei ole edes yhden yhtä öljylähdettä, mutta aivokapasiteetia on siten rutkasti enemmän kuin afroryssillä?

    Äänestä

  • Baltian maat ovat Natossa turvassa Herr Putlerilta.
    Suomi vastaa vain oman alueensa puolustuksesta Naton vahvalla tuella.
    Sekös putleristeja harmittaa.

    Äänestä

Onko Venäjällä taas paskapaperi lopussa ja vasen käsi käytössä?

Äänestä

Tämä uhka on olemassa.

Äänestä
  • Venäjä on aina uhka naapureilleen ja maailmanrauhalle.

    Äänestä

Suomesta muncci poccu joukot saa helposti koottua, jos ruokalistalla on aamiaisena perhepizza ja kolme litraa enegiajuomaa.

Äänestä

Tiltu käy sotakiimassaan taas olemattomia mielikuvitussotiaan

😁🤣😂

Todellisuus ympärillä on liian ahdistavaa Tiltulle sellaisenaan

Äänestä

Putleristin harhoja!
Ukrainan sodan järjesti pakkomielteinen Herr Putler harhojensa vallassa!
Tulos tiedetään.
Putler oli joutua eilen 24.6.2023 kuittaamaan laskun, mutta Prigoshin jänisti viime hetkellä.

Suomi on turvassa Naton jäsenmaana, mitä putleristit eivät voi sulattaa.
Mutta ei tarvitsekaan.

Äänestä

Teillä venäläisillä on taas suuri hätä kun olette taas ryssineet omat asianne perseelleen. Miksi Putin the kellarikomerodiktaattorin piti puutrua Ukrainan asioihin?

Äänestä

Voi lasta.:(

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ukrainalaiset ovat loppuun kulutettu, USA järjestää sodan Suomen ja Venäjän välillä ja taas mennään!

Hyödylliset idiootit eli natokannattajat taputtavat käsiään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu