Kesällä se tapahtuu

Keskusta luodaan uudelleen!
17396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tulipa mieleen, että eikös käärme luo nahkansa kesällä?

Äänestä
  • Toukka luo nahkansa, ja kotelioituu. Siitä kotelosta syntyy kaunis perhonen!

    Äänestä

Eikö mene näin. Ikään kuin kuoleutuu ensin että tulee uusi ehompi? Siemen, kasvi ym…

Äänestä
  • Jo on epätoivosta puhetta! :)

    Äänestä

On hyvä että tapahtuu. Huonompi jos ei tahdu.

Äänestä

Keskusta on maineensa menettänyt niin monta kertaa, että sillä ei ole tulevaisuutta puolueena. Ainut oikea ratkaisu on, että loputkin keskustan äänestäjistä siirtyy perussuomalaisten kannattajiksi, niin saadaan Suomen suurin ja paras puolue pelastamaan, mitä vielä Suomesta, kansallisomaisuudestamme ja määräysvallastamme sekä itsenäisyydestämme vielä jäljellä on!

Äänestä
  • Persut ajoi miinaan ja hajoaa taas. Ei ole persuista Suomen pelastajaksi. Takinkääntöporukkaa kaikki populistit. Kuka luottaisi kokoomuksen apuriin?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Persut ajoi miinaan ja hajoaa taas. Ei ole persuista Suomen pelastajaksi. Takinkääntöporukkaa kaikki populistit. Kuka luottaisi kokoomuksen apuriin?

    Antaja-ottaja, katinpaskan kantaja. Sama koskee persujen katteettomia lupauksia. Ei kiitos valehtelijat.

    Äänestä

  • Persuilla mainetta ollutkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Persuilla mainetta ollutkaan.

    Saati kepuilla. Ei kun joo on! Huonoa mainetta.

    Äänestä

Myöhäistä jo kepu pettäny liian monesti ja unohti peruskannattajat! Siitä ei selviä!

Äänestä

Saadaan parempi johto niin kyllä nyt tapahtuu

Äänestä
  • Onneksi on rehelliset perussuomalaiset!

    Äänestä

Se on luotu jo!

”Kannatuskuopassa rypevä keskusta on Saarikon mukaan luonut nahkansa uudelleen. Hän viittoo kädellään puhuessaan – aiheesta on ilmeisen paljon sanottavaa.”

-Saarikko 26.6.23 Iltasanomissa :

Äänestä
  • Se oli nopee juttu se luominen, melkein en huomannut ellei joku olisi sanonut!

    Äänestä

  • Sihtteeri lähtee. Se vaihdetaan kun oli huono menestys.

    Äänestä

Nyt on vankka meininki

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Keskusta luodaan uudelleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu