Ulkoministerimme.

Kyllä meillä on nyt oikein ammattitaitoinen ulkoministeri. Kovin syvältä koksujen laaria ei viitsitty penkoa. Tyrkkyjen tyrkky. Kyllä kelpaa nyt maailmaan kiertää.
2220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ny o blondi mitä kelpaa kuunnella ja kattela.

Äänestä

SAMASSA SARJASSA MARIN JA VALTONEN HALVEKSUVASTI YLIMIELISESTI KATTELEE KANSAA KUN AIKAA KULUU KATOTAAN MITEN HILLOTOLPAN ÄMMÄLLÄ TAVAT MUUTTUU. KANA MIKÄ KANA VAIN SIIVET PUUTTUU.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä meillä on nyt oikein ammattitaitoinen ulkoministeri. Kovin syvältä koksujen laaria ei viitsitty penkoa. Tyrkkyjen tyrkky. Kyllä kelpaa nyt maailmaan kiertää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu