ADD:n negatiivisessa ajattelussa kylpevä nuorukainen syö lääkkeitään ja valittaa sen, että suku on vanha ja ansioitunut.
Nuori poika käyttää päihteitä ja on ison kaupungin kuluttama.
Hän tekee musiikkia ja sai jotakin aikaiseksikin.
Taustalla on vahva ja pitkä sukuhistoria, johon kuuluvat merkkihenkilöt ja historian käänteet.
Ulkopuolinen jää miettimään elämän kannattavuutta kun mitä painokkaan suvun vesoille kuuluu, miltä he näyttävät ja kuinka selviävät elämässään.
Kun avaa historian kirjan, niin näkee esimerkiksi esi-isänsä.
Isossa kaupungissa tapaa ajoittain merkkihenkilöitä.
Toisaalta jokainen väittää olevansa merkkitapahtumaan linkittynyt.
Tutustuin toiseenkin merkkisuvun vesaan, niin hänkin on epästandardi yksilö.
Toisen kanssa ei tullut toimeen yhtään ja reiluna tallaajana olisi reilua lyödä merkkisuvun henkilöä köniin vain. Epäilin jotakin psykologista ongelmaa kyseiselläkin lapsenlapsenlapsella, jopa vähäälyisyyttä. Ei ymmärrä vain, että onko vähäälyisyys jonkun merkkitapahtuman tuote, että ollakseen noin iso ja mahtava, niin täytyy maksaa suvullisesti noin ja noin paljon verotusta? Merkkihenkilöiden sukujen vesojen kannattaa siten vain lorvailla elämässään, koska esiisät jo ottivat luonnosta ja kulttuurista riittävästi lainaa, jota niiden perilliset vieläkin maksailevat. Ei ihme, että kuuluisien ihmisten jälkeen syntyy monia tuntemattomia.
ADD henkilö valittaa sukupaineita
Anonyymi-ap
0
317
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275725
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962539- 1342457
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv52053- 121253
- 581025
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81022- 51892
- 76815
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101805