jumalanpilkasta Nigeriassa
Ihmisoikeusjärjestöt ovat tuominneet 37-vuotiaan Mubarak Balan vankeustuomion.
Kanon osavaltio on konservatiivinen ja sen väestöstä enemmistö on muslimeja.
Nigerialainen aktivisti ja suorapuheisesti uskontoa kritisoinut Mubarak Bala tuomittiin vankeuteen jumalanpilkasta Kanon osavaltiossa Nigeriassa. Bala myönsi oikeudenkäynnissä syyllisyytensä. Bala oli ollut vangittuna kahden vuoden ajan ennen tuomiota.
Ihmisoikeusjärjestöt ovat tuominneet 37-vuotiaan Mubarak Balan vankeustuomion.
Kanon osavaltio on konservatiivinen ja sen väestöstä enemmistö on muslimeja.
Nigerialainen aktivisti ja suorapuheisesti uskontoa kritisoinut Mubarak Bala tuomittiin vankeuteen jumalanpilkasta Kanon osavaltiossa Nigeriassa. Bala myönsi oikeudenkäynnissä syyllisyytensä. Bala oli ollut vangittuna kahden vuoden ajan ennen tuomiota.
Vastaukset 9
Vanhimmat
2014 teistit ottivat Mubarak Balan kiinni, huumasivat ja sulkivat mielisairaalaan.
https://www.uscirf.gov/religious-prisoners-conscience/mubarak-bala
Palstan riemuidiootit ovat nylkyttäneet olkiukkojaan siitä, kuinka ateistit muka haluaisivat sulkea teistit mielisairaaloihin, kastroida heitä ja pommittaa teistisiä valtioita. Hassua, että nämä teistien deluusiot ovatkin totta siltä osin, mitä he ateisteja sortavat.
Bala jumalanpilkassa pääasiana oli se, että ihmisellä on vain yksi elämä, jonka jälkeen kuolee ja ennen syntymää ihminen ei ole elänyt. Tällä perusteella kaikki palstan ateistit pitäisi heittää vankilaan. Sekö on teistien salainen, märkä uni?
Osuit oikeaan!
Ette ole häiriköimässä kristittyjen elämää!
Etkö haluakaan, että tautiluokitusta muutetaan ja kristityt uskovaiset suljetaaan mielisairaaloihin?
Etkö haluakaan, että lakeja ja asetuksia muutetaan, ja uskovaiset kristityt teljetään vankiloihin, jos opettavat ja levittävät kristinuskoa?
Miksi sanoit, että kristittyjä maita kuten Puolaa, Brasiliaa ja Afrikan kristittyjä valtioita tulisi pommittaa sen jälkeen, kun ateistit ovat saaneet poliittisen ja sotilaallisen vallan länsimaissa, jos et kerran tarkoittanut sitä?
”Etkö haluakaan, että tautiluokitusta muutetaan ja kristityt uskovaiset suljetaaan mielisairaaloihin?”
No voisihan sen muuttaa kun jumalusko on mielisairaudeksi todettu ihan tieteellisessä paperissa. Ja kyllä kai tuon Mubarak Balan lähisukulaisten ainoa sopiva paikka on suljettu osasto. Sen verran villiä menoa siellä on.
Hei vastaaja. Maitsemani nykyKristityt ovat nykyisin kamelinpaskaa. tietokonetta tihrustavia, siideriä lipittäviåä materiapellejä
Avaaja lisää: Teisti Putinia ei tuomittu mitenkään Jumalankaan puolesta kun sodat aloitti
™KristiKretket™ Saa jatkua, Kristityt ole!
tuosta seuraa se että ateisti tekee sen mitä bobrikoville tapahtui ja seurasi
Hyvä alku