Moikka! Ollaan mietitty kanin ja marsun väliltä jo tosi kauan. Itse olen enemmän ”kani-ihmisiä”, joten haluaisin kanin todella paljon! Olemme miettineet enemmän lähiaikoina marsua, koska sellaisia on ollut netissä, somessa jne, että marsut olisivat helpompia ja/tai halvempia (niinkuin eläinlääkärikuluissa ja näin).
Muuten voisimme todennäköisesti ottaa kanin, mutta pelkona on ollut että kanille voisi tulla yhtäkkiä todella kallis sairaus. Mitä tässä yritän kysellä on, että pystyttekö kertomaan omia kokemuksianne kanin eläinlääkärikuluista, eli juuri minkä hintaisia esim perustarkastus tai rokotuskäynnit ovat ja jos jollain on tietoa ja pystyy kertoa kuinka kalliiksi se tuli ja kannattaako kanien äkkinäisiä sairauksia pelätä? (Kysyn täällä, koska tälläisiä on vaikea etsiä)
Plussana osaisiko joku kertoa Espoosta jotain eläinlääkäreitä, missä on kani osaavia.😊
Kanien eläinlääkärikulut ja muut kulut
Anonyymi-ap
1
532
Vastaukset 1
- Anonyymi
Mun toinen kani kuoli vajaa vuosi sitten. Se lopetettiin eläinlääkärissä siinä oli niinkuin tarkstus ja lopetus taisi olla jotain 80e luokkaa.
Ja rokotukset esim RHD kannattaa ottaa joukkorokotusten aikaan silloin halvempia ja rokota kanisi RHD ja myksomatoosia vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51861
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92828Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15706Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70533
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184529- 61523
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496