Pääministerikokouksessa kiinnostuttiin Suomen uudesta hallituksesta –
NÄIN ORPO VASTASI:
– Kyllä tämä joukko on hyvin samanmielistä, samanlaiset arvot, samantyyppisiä ihmisiä, Orpo kertoi medialle tiedotustilaisuuden jälkeen.
Ovatko RKP ja KD samaa mieltä ntsi-puolueesta ?
Onko heillä samat arvot kuin PS:llä . . . ja kokoomuksella ?
Kyllä kai, kun mukaan menivät hallitukseen . . . .?
Samat arvot, samantyyppisiä ihmisiä . . .?
13
250
Vastaukset
- Anonyymi
sdp- oppositiossa ..... hämmästyttävää ajatuksen logiikkaa ... miten tähän kykenee
- Anonyymi
Mitä tarkoitat ?
- Anonyymi
Ei huolittu haaallahoa hallitukseen , vaikka vain hän on sanonut olevansa arjalainen ,,
Onko kokoomus feikkinatsipuolue ??
- Anonyymi
Tänään äänestys. Tukeeko RKP natsismia ?
- Anonyymi
Kiitos RKP, että asetuitte ihmisarvon puolelle äänestyksessä.
"Orpo sanoi, että Suomen linja ihmisoikeuskysymyksissä ei ole muuttunut ja totesi, että hallitus on sitoutunut tasa-arvoon ja kansainvälisiin ihmisoikeussopimuksiin."
IS
Ottamalla PS:n hallituskumppanikseen Kokoomus ei ole sitoutunut tasa-arvoon ja
kansainvälisiin ihmisoikeussopimuksiin.
Entä RKP ja KD ?
- Anonyymi
PARADOKSAALISTA, ETTÄ KAIKKEA PAHUUTTA VASTAAN OLEVAT
KRISTILLISET paljasti päätöksensä JO ennen äänestystä.
Ryhmä aikoo äänestää yksimielisesti Junnilan luottamuksen PUOLESTA.- Anonyymi
Hiihto he vaihtoivat natsijumalaan !!
- Anonyymi
RKP:n moka. Miksi se meni mukaan neuvotteluihin ?
RKP mahdollisti PS:n hallitukseenpääsyn. - Anonyymi
Äänestys osoitti heil Halla-ahon olevan todellinen valtakunnan johtaja !!
- Anonyymi
Ministeri Junnila on käynyt ulkomailla
https://pbs.twimg.com/media/FzskLjxXgAIhWKv?format=jpg&name=large - Anonyymi
Tsemppiä RKP !!!
- Anonyymi
RKP on pelastanut mitä pelastettavissa on. RKP on ainoa toivo
ja puolue hallituksessa, jolla on arvot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark894695Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2044615"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1113081Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382278Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332177- 892153
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi391958