jonka näkemistä odotat, jonka viereen kaipaat, jonka vierestä haluat herätä, jota haluat helliä ja rakastella, jolle haluat kertoa murheesi, jonka kanssa haluat jakaa ilosi, joka saa sinut hymyilemään, joka saa sydämesi laulamaan.
Siksi ymmärrät varmasti miten sinä sait mut tuntemaan. Sinä olet minulle se joku.
Siksi ymmärrät varmasti miten sinä sait mut tuntemaan. Sinä olet minulle se joku.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Voi itku
Ei ole ketään ihanampaa
Ehkä kuvittelet minut tässä häneksi ihanammaksi ja vastaat kuin hänelle.
Sanohan nyt sitten kuka se joku ihanampi on ?
Et tunne elämäsi ihmisiä, en tiedä kuka se on.
Minä en tunne.
Miehelle vai naiselle?
Miehelle, hänelle.
Okei. Mistä moinen kuvitelma että mulla ois joku toinen?
Jostain vaan tuli ajatus.
Ihan turhaan. Jos hän oot.. ehkä oot.
Jatkan... jos oot hän nainen niin voit sanoa ton mulle muuallakin
Tekstarin voin lähettää mutta en ihan tuollaista uskaltaisi.
Etpä sit oo se keneksi luulin. Toivottavasti saat asiat oikean kanssa selväksi.
Turhaan te näitä täällä väännätte ja spekuloitte. Sekoitatte todennäköisesti vain päätänne lisää. Kertokaa ja näyttäkää siellä oikeassa elämässä nää asiat sille oikealle ihmiselle. 💗
Näin toki voilla, mutta kummasti helpottaa alkaa purkamaan sitä toiseen kiintymistä jos tajuaa että toisella on joku muu.
Jos ei muuten niin panee tunteettomasti jotain toista. Kyllä ne omat fiilikset siitä että toinen olisi "spesiaali" lässähtää.
Siten alkaa myös parantuminen turhasta ikävöinnistä tai "tunneyhteydestä".
En tiedä hänen muistaan, yritin kertoa mitä hän varmaan tuntee johonkin.
Täällä on tosi luutuneita ja kovia ihmisiä.
Ei mitään ihmisarvoa tai arvostusta suhteelle.
Mille ihmeen "suhteelle"? Eihän täällä ikävöidä mitään suhdetta vaan usein jotain puolituntematonta ihmistä.
Ei tähän mitkään suhteet liity. Oletan hänen olevan vapaa kuten itsekin. Aloituksessa puhutaan tunteista, ei suhteista.
siis siitä mitä haluaa, kaipuusta jonkun luo, ei suhteista
Ajatteletko, että sanasi tuovat hänet vierellesi takaisin?
Hän ei ole koskaan ollut minun. En ajattele.
Juu onkaisaatana niitä vaikka miten paljon kaikki on vaan mun kuvitelmaa ja olen erehtynyt vittuun jokaikinen!!!!!!!!
Vastaukseni poistui. Sinä et ehkä ole hän mutta sanon silti että sut mä haluisin.
No jos oletetaan että olisin hän, niin meidän pitäisi tätä jotenkin edistää joskus...tai taas joskus.. tai miten se menee.
Jos olisit hän niin haluan minäkin sinut. Mutta sen taisin jo sanoa aloituksessa.
Tämä lienee A, T, J, H tai M naiselta. Ei voi tietää..
Oikein, kyllä on.
Ja oletettavasti menee taas A, K, T, J tai H miehelle, sen nyt arvaa!
Niin meneekin, oikein!
Yksi nainen on ihanin,eikä vastaavaa ole toista..
Niin onkin yksi nainen.
Aloitus ei ole naiselle vaan miehelle. Älä siis esitä aloittajaa tässä.
Se oli vain tunteiden kirjoitusta tänne,en tiedä onko täällä, mikä on elämän tilanne.Mut tässä ihmisessä oli jotain niin tuttua, vaikka on en tunne muuten mitenkään.Mut ihastuin kyllä todella, ja nyt taas näin hänet 2pv sitten..palautui mieleen.. ei sitä oikeasti voi tietää, miten meillä olisi käynyt. Et voi vetää johtopäätöksiä 2 näkemisen, ja autosta katselun perusteella. Tottakai tykkäsin susta myös, älä edes epäile sitä. 🙂
En ole häntä nyt nähnyt. Et sinä ole hän. Itsekästä kun edes luulit. Minä en tiedä että hänellä olisi toista naista. Aloitus on pohdintaa, jos olisi.
Niin tai en ehkä ymmärtänyt koko kommenttia kun kirjoitat epäselvästi. En saa selvä kuka siinä on kuka. Mutta et ole hän. Juttusi ei osu.
Huokaus 😔 kunpa eräs kirjoittaisi just mulle tuollaisen aloituksen ja vieläpä vakavissaan ihan aikuisten oikeesti, niin kyl oisin myytyy miestä, mutku tiiän, ettei oo eikä tuu olemaan 😔
Haluaisit siis, että se kaivattusi olettaisi sulla olevan joku ihanampi?
En tietenkään vaan että ajattelis noin, että ajattelis noin ja toivois mut vierelleen. Ei mul ketään muuta ole eikä tule ihan heti olemaankaan, jos sitte ikinä.
Mistäs sitä tietää, vaikka ajattelisikin. Kannattaa ottaa selvää. :)
Oon ottanut sen minkä oon voinu eli hyvin surkeesti ja en pysty tavoittamaan mitään kautta. Ei oo yhteisiä tuttuja eikä yhteystietoja.
Okei, no vaikeampi tapaus sitten... :/
Nii on. Todellakin. Täällä jotain kirjoitellut niinku hänelle tarkoittaen, vaik oonki tienny, ettei ne oo osuneet hänen silmiinsä, kun tuskin täällä ees käy.
Ja selvisi nyt sekin, etten kuulu hänen elämäänsä enkä tule kuulumaan. Sulle hyvää jatkoa ja paljon parempaa onnea kuin mitä mulla on. Hyvää kesää myös.
Ikävä tilanne. :( Kiitos, ja hyvää kesää kuitenkin sullekin! Ehkä se siitä vielä paranee. :)
Hän sulle vastaaja ei ollut aloittaja. Sanon vaan kun taitavasti esitti.
Koko suomi 24 ikävä palsta on täynnä yksipuolisesti sinun
tavallasi johonkuhun ihastuneita ihmisiä iman vastakaikua
Sinulla on ainakin paljon vertaistukea paikalla jotka tajuu tilanteesi.
En minä tiedä olevani yksipuolisesti ihastunut. Oletan että hänkin saattaa olla ihastunut minuun. Aloitus oli jossittelua, ikävää. kaipausta, kuvitelmaa, tapa kertoa omasta tunteista sitä kautta.
Ei mulla ole muita naisia. Kerron murheeni, jos ja kun ollaan yhdessä naisen kanssa. Jaan ilosi ja surusi. Toivottavasti nähdään. m>n
Toivon samaa itse vaikka en tiedä oletko hän. Toivon hänen näkemistä. Ikävä on.
Saan odottaa koko loppu elämäni.