Ferrari pujotteli todella reipasta vauhtia kolmen kaistan kautta, myös vasemmanpuoleisen, ennen kuin kääntyi siitä Lauttasaareen. Tapahtui aamun ruuhkaliikenteessä suunta Helsinkiin päin.
Tilanne oli kyllä ohi alle kolmessa sekunnissa, sää oli hyvä eikä siinä onneksi tapahtunut muuta kuin että jotkut jarruttivat kun Ferrari kurvasi keulan edestä...
Olenko kateellinen, kun valitan että joku ajoi kallilla urheiluautolla noin? En ole todellakaan kateellinen, koska minulla on omaan käyttööni paremmin sopiva auto. Urheiluautollahan saa kaahata eikä siitä saa valittaa.
Kyllä se Ferrari aiheutti Länsiväylän aamuruuhkassa vakavan vaaratilanteen.
Ferrain rekkari oli CAL-joitain. Se oli kaksinumeroinen loppuosa, jonka osat saatetaan tulkita I-kirjaimiksi. Vai tulkitaanko se U:ksi jos lisätään väliin alaviiva?
Ostettu rekkari on helppo muistaa ja se pitäisi kaahaajienkin tietää!
Oli täysin tarpeeton kaahaus ja pujottelu, koska se Ferrari olisi päässyt kyllä Lauttasaareen vain yhden auton ja muutaman sekunnin myöhemmin. Ostaisi kilpa-autoradalta aikaa ja kaahaisi siellä muiden henkeä vaarantamatta.
Ferrari käytti Länsiväylällä muita autoja pujottelukeppeinä 29.6.23 klo 7:57 Lauttasaaren liittymä
6
266
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka pyöräilijällä on vaakakupissa oma henki, siihen nähden heidän tapansa liikenteessä ovat hyvin kevytmielisiä. Luulisi, että ihan oman turvallisuuden vuoksi sääntöjä kunnioitettaisiin hieman paremmin. Se suurin ongelma näyttäisi olevan siellä korvien välissä, omissa asenteissa.
- Anonyymi
Voi kauhiaa, mutta nythän asian sitten kunnossa kun Ferrari kuski lukee tietenkin tämän ja muuttaa heti tapansa ja sinäkin sait mielenrauhan ja helpotuksen kun jaoit tuskasi.
- Anonyymi
Oikeustajun puute ja asennevamma aiheuttavat ihmisten käyttäytymiseen liittyen vähän kaikenlaista. Liikenteessä asian huomaan usein näiden ajokäyttäytymisestä.
- Anonyymi
Äääh, se vanha 328 jonka omistaja asuu Lauttasaaressa ei nyt ole edes sen arvoinen juttu että siitä kannattaa provosoitua.
Se ylipainoinen, tyylitajuttomiin vaatteisiin pukeutuva viiskymppinen äijä elää unelmaansa, elä sinäkin. - Anonyymi
Meni varmaan päivä pilalle ja jaksoit heti työpaikalle saavuttua kädet täristen kirjoittaa aloituksen. Voi kun sinullakin olisi elämä, mutta mitenpä sitä olisi kun pitää kytätä muita.
- Anonyymi
Ferrarilla on ilo ajaa kuulemma, olisko ihan täydellinen?😍😍
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1037650Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676749Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite724099Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293849Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1962296Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os242015- 651788
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181728Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11597Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11590