..on paljon siistimpi, seksikkäämpi ja paremman näköinen kuin leikkaamaton. Nam, nam!
Ympärileikattu..
Anonyymi-ap
66950
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Kertoo uskovaisuudesta. Exäni kuopiosta oli kilkerönsä ympärileikannu. Ihme lahkohuuhaa oli ja niin sekasin uskonnostaan että hohhoijaa. Väitti olevansa Jeesus Nasaretilaisen sukulainen, ei uskovaisessa mielessä, vaan verisukulainen. Jälkeläinen. Ja kasvatti samanlaista partaa ja muuta ulkonäköö. Vihas naisia jne.
Oli siis päästään täysin pimee. Perheessään insestiä ja lapsia otettu huostaan sen takia. Vissiin sekin jonkun isäpuolensa raiskaama. Niin dingdong oli.
Oisko kilkerö silvottu sen insestin takia
Aika ding dong on sekin, joka tällaisia kirjoittaa kaikille avoimella palstalla!
Naisilla ei taida olla tällaista vahvaa mielipidettä tästä asiasta
Mutta ihanahan son kuvitella 👍🥱
Normaalisti naiset eivät ole järin kiinnostuneita tällaisista, niille jokin muu ihmisissä on yleensä mielekkäämpää kuin ruumiinosat, mutta kiva jos miehet ovat ja niinkin paljon että pistävät solkenaan aloituksia - ei varmaan edistä kuitenkaan parisuhdemarkkinoilla matcheja.
Minä kans luulen, että menee markkinointi hukkaan
Niin no, on niillä ainakin paljon rahaa kaikilla ja kaikkihan me tiedetään kuinka polvillaan naiset ovat rahan edessä. * Isossa kuvassa siis.
En tiedä, ei ole kokemusta. Sivusta.
Eipä olisi valittamista, muutenkaan. Mikä kumma kikkeli paremmuus vertailu täällä on meneillään? Saako näin suoraan kysyä? Osaisiko joku vastata tähän tyhjentävästi? Ai hitsin vitsi, on kuumaa, ja sähköä ilmassa.
En tiedä mut tällee leikattuna on ollut ihan kiva lukea positiivisia viestejä aiheesta jota olen hävennyt
Miksi, ihmeessä? Olet hävennyt?
Onko, se, se pakollinen häpeä kiintiö, mikä nyt pitää syystä tai toisesta olla, ja miten se nyt sitten lankeaa kenellekin? Oikeasti, alan kallistua tän häpeä kiintiön puolelle. Koska todellista syytä, hyvin harvalle häpeän tunteelle on. Niitä kerääntyy pakko kiintiöiksi, kun joku aihe, tai asia vähän niin kuin olis oltava.
Ajattelin että jos se on huonompi ja jos vaikka nainen ei sitten tykkäisi minustakaan
Höpö höpö...
Ympärileikatun miehen penis on hygieenisempi naiselle, bakteerit eivät keräänny esinahan alle ja penis on helpommin puhdistettavissa. Ei kerry töhnää kullinpäähän, kuten ympärileikkaamattomilla.
Jaa, vai niin. Tarkoittaako tämä nyt sitten mielikuvallisesti, että ympärileikkaamaton penis olisi jotenkin aktisesti tai mielikuvallisesti likaisempi? Oletteko kuulleet pesulla tai suihkussa käymisestä? Ero likaisuuden ja puhtauden välillä on varmaan tosi päätä huimaava... Ja aktihan on hirmu siistiä ja eritteetöntä puuhaa muutoinkin... Joskus vaan ihan ääneen mietin.....???
Ja siitä voitaisiin päästä siihen, että sullahan on asiat hyvin, jos tähän se pakkokiintiö lankesi, ei niin paljon muuta, mille se osa menisi...
En lainkaan langennut mihinkään pakkokiintiöön. Oma poikanikin on ympärileikattu jo vauvana, ja tämä juutalaisen perinteen mukaisesti. Tiede tosin on myös aiheesta paljon tehnyt tutkimusta, että sitäkin voit lukea, en viitsi sinulle mitään lähteitä etsiä, etsi itse.
Esinahka kun poistetaan, on helppo pitää itsensä puhtaana. Esinahan alle kertyy monenlaista mönjää vaikka kuinka pesisi.
Ei, kun se oli häpeäpakkokiintiö,,,,oi voi voi voi voi....Mutta hurjasti kaikkea ihanaa ja mukavaa ja varmasti uskonnollisesti kunnioittavaa ja tiedollisesti oikeaa ja mukavaa iltaa.
Häpeäisit. Poikasi ei koskaan tule tuntemaan mitä leikkaamaton naisen kanssa. Se esinahka on siinä ihan syystä. Jotta tunto säilyy. Te juutalaiset ja muslimit olette varmasti ihan eri mieltä.
Tuo nyt ei pidä paikkaansa ollenkaan. Sinne ei kerry mitään normaalilla hygienialla.
Noin se on.
Ilmeisesti yllättävän moni ei osaa edes pestä käsiään, joten ympärileikkaus on ollut ainut vaihtoehto.
Eiköhän asia ole ihan päinvastoin... mutta ihan huvittavaa lukea näitä kansanuskomuksia.
Kirjoittajalla menee iloisesti sekaisin miesten ja naisten ympärileikkaukset.
Ei mikään hilpeä aihe, korkeintaan vastaavien inceleiden mieleen ja näi
Mies kenestä välitän ja johon minulla on kasvanut tunteita, on kertonut olevansa ympärileikattu. En näe, että leikkauksella on mitään väliä itselleni, vaikka en ole koskaan ympärileikatun kanssa mitään intiimiä harrastanut. Hän saa minut varsin helposti valumaan k**maa pelkällä kommunikoinnilla ja hän kyllä tietää sen itsekin. Olen niin monta kertaa sanoittanut asiaa, ettei pitäisi olla epäselvää… Haluaisin toki kokea hänet tietysti myös fyysisesti.
Miehet eivät yleensä mainosta, että ovat ympärileikattuja. Tämä mies siis selkeästi haluaa, että keskustelu viedään kullitasolle. Kehoittaisin varovaisuutta.
Aargh ei saa kirjoitella tällaisia tänne alkaa tehdä niin mieli kunnon jöötiä 😊😊😊
Ja taatusti 1/1000 naisesta jakaa ton ja ehkä 100/1000 miehistä
mutta keep on the good job - hand job?
Ja paljon kuivempi ja varmempi tapa saada niitä sukupuolitauteja jos miehellä on vähänkään tapana käydä vieraissa ilman kumia mu onneksi olkoon sulle
Varmaan joku leikelty boostaamassa egoaan kun jotain puuttuu.......
Kerrankin viesti jossa kunnon tunnisteet.
Eikö aatu saanut teitä kaikkia vielä uuniin?
Kappas, Junnilakin linjoilla.
Joku junior kuitennii
Muuhun en kommentoi kuin siihen, että siistimpi on vain ja ainostaan mulkun omistajan tavoista kiinni. Ympärileikattu voi olla totaalisen saastainen mulkku, siinä missä leikkaamatonkin.
Joten näennäinen provosi meni ihan vituilleen, koko mitaltaan.
Olen eri mieltä ja olen nainen.
Sairasta. Hanki elämään muuta sisältöä.
Kui oman pippelin ympärillä pyöriminen no niin kai, vaikutat älyköltä👍
Keskittyisit ätmi vain siihen oman rinssinakin ympärillä pyörimiseen niin helpottuu elämäkin huomattavasti
Just tämä ja ehkä muidenkin samalla
Siistimmän ja tehokkaamman näköinen on ympärileikattu vehje. Jos et ole koskaan sellaista nähnyt, ei sinulla ole qualifikaatiota asiasta kommentoidakaan.
Leikattu ei ole luonnollinen. Piste.
Ja miehet arvostelevat vielä naisia leikkauksista. 😆
Tolle on varmaan luonnollista sekin että naiset leikataan alapäästään.
Sairasta.
Kyllähän se naisten silpominen on ihan jo laissakin kielletty. Ei mitään tekemistä miesten ympärileikkauksen kanssa. Miehiä ympärileikataan Suomessa myös ihan terveydellisistä syistä, jos vaikka esinahka on liian kireä. Kirjoituksesi on ihan älytöntä provosointia ja oman tietämättömyyden esittelyä Suomi24-palstalla.
Ympärileikkaus kellekään EI OLE LUONNOLLISTA.
Miksi pitäisi kaiken olla LUONNOLLISTA?
Tulihan sieltä asiallinenkin kommentti. Seurustelin yhden pojan kanssa, jolla oli tuo kireysongelma. Leikkaus oli hänelläkin juuri siitä syystä edessä. (Meillä meni nuori suhde poikki ennen kuin siihen asti päästiin.)
Uskonto harvoin on LUONNOLLISTA, näkeehän sen jo sokeakin, mr Taleban.
Sopii ajanhenkeen mikä toimii myös kauneusleikkauksena ympärileikattu istuu sopuisasti samaan kategoriaan ympäri leikeltyjen kanssa.
En mä nyt halua olla ilkee, jos joku kokenu vastentahtoisen ympärileikkauksen, mutta musta miehen sukuelimestä tulee pelottavan näkönen ko. Toimenpiteessä
Tuossa linkissä on kuva ennen ja jälkeen ja mua ei ainakaan kauheemmin kiihota toi
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Ympärileikkaus
T: Karoliina
Höpöhöpö eikä tule. Nyt Karoliina kotiin kasvamaan.
Siis tuo leikkaamaton on ruma!
Ei ketään vastentahtoisesti ympärileikata. Eri kulttuureissa tämä on miehelle normi, ja toimenpide tehdään vauvalle kuuden viikon ikäisenä paikallispuudutuksella lääkärin tekemänä. Ei siinä ole mitään ihmeellistä, vauva on seuraavana päivänä jo toipunut. Moni eri kulttuurista tuleva mies nimenomaan häpeäisi omaa leikkaamattomuuttaan.
"Ei ketään vastentahtoisesti ympärileikata. Eri kulttuureissa tämä on miehelle normi, ja toimenpide tehdään vauvalle kuuden viikon ikäisenä"
Tämä osoittakoon näiden kavereiden idiotismin, lol!
Ette tule pillua saamaan sen enempää vaikka kuinka mainostaisitte.
Tossa on elefantin kärsästä kuva.
Ihan samalta näyttää toi leikattu versio.
Vertaa vaikka itse
https://tieku.fi/elaimet/miksi-norsulla-on-pitka-karsa
Ootko tyhmä? Se on se laikkaamaton.
Leikkaamattomassa ei nöy pissareikä vaan on auton vaihdekepin nuppi.
Hmm.. siks varmaan alkaa panettaa kun mies käsittelee auton vaihdekeppiä
Pasgjat sitä minkään hygienian takia leikata noissa uskonnollisissa kulttuureissa. Se leikataan sen takia, että masturbointi olisi vaikeampaa ja seksistä nauttisi vähemmän.
Runkkaaminen kielletty ja seksistä ei saa nauttia! Sairaita kavereita, mutta sehän on jo tullut selväksi.
Höpöhöpö, täyttä provoa kirjoituksesi.
Ei pidä paikkaansa
Availetko sä näitä ätmin linkkejä oikeasti…? En suosittelis kyllä, mutta se uteliaisuus…
Minut leikattiin aikuisena ahtauden takia ja tunto lähti lähes kokonaan, ensin jouduin pitämään silkkiboksereita koska muuten terskaan otti kokoajan, aivan kauheaa. Sitten siihen tottui ja tunto väheni lähes kokonaan. Nainen voisi kuvitella saman jos ruiskun päässä olisi klitoris ilman huppua.
Tämä lienee sitä normi ympärileikatun elämää. Naisiakin saa jyystää niin että naiset valittavat. Kun ei ole esinahkaa suojaamassa, tulee herkästä ja limakalvomaisesta terskasta kuin hiekkapaperia ja mikään ei tunnu. Edes pahimmalle vihamiehelle en tätä toivoisi.
Tämä jos joku on sitä hyvinkin epätoivottua kulttuurin rikastumista, mitä en Suomeen kaivaisi. Yhdysvalloissa lähinnä uskovaiset piirit harjoittavat, ja tietysti Lähi-idässä. Ei järkevien eurooppalaisten juttu!
EI KUN KILIKERÖSTÄ ROMMIN KUKKAROON JA SEURAAVA. ELLEI KIITOSTA SANO NYÖKKÄÄ AINAKIN.
Kyllä se vaan on aina kuulunut juutalaiseen ja islamilaiseen tapaan, että poikavauvat ympärileikataan. Se on tapa, joka ei tule muuttumaan.
Mitä väliä sillä millainen malli sillä on, kun on vaan täällä palstalla? EVVK