Fasismin ja rasismin kanssa. Katso tämä: https://www.aamulehti.fi/pilapiirros/art-2000009687585.html
Persussuomalaiset flirttailevat
Anonyymi-ap
20213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei me, mutta ne toiset!
Persut halluu olla kaapissa kuin kaappihomot !!
Persujen uusi päivä alkoi reippaasti Horst Wessel Liedin tahdittamana?
"Die fahne hoch....."
Die Fahne on substatiivi, joten kirjoita oikein.
Ettekö te todellakaan uskoneet sanoessani ja kirjoittaessani aikaisemmin, että jos Persu menee hallitukseen se on puolueensa loppu???
Eihän populisti voi mitenkään olla hallituksessa räksyttämässä itseään?
Elämme omassa kuplassamme ymmärtämättä maailman menoa.
Odotin Purralta enemmän selkärankaa, en tuollaista ylimielisyyttä. Junnila ei ole sovelias ministeriksi, usko jo Purra ja vaihda henkilö. Vai seuraako Purra Marinin jälkiä ja alkaa poseeraaminen sekä oman kuvan luominen. Saammeko kohta lukea Me naisista Purran elämää. Seiska on paparazeineen Purran perässä. Ällöttävää.
Aloittaja kärsii napoleonsyndroomasta.
Omasta mitättömyydestään aloittaja kärsii. ;)
Näin kommentoivat übermensch-persut.
Aloittajan äiti flirttailee Jamalin kanssa.
Persun äiti kantaa selkä vääränä kaupasta keppanaa peräkammarissa öyhöttävälle aikamiespojalleen.
Persut; tunnustakaa virheenne, pyytäkää anteeksi ja tehkää parannus.
Hyvä ohje!
Ei persut ole omasta mielestään äärioikeistolaisia,eivätkä edes rasisteja.
He ovat suomen kansa,jotka vain puolustavat suomalisuutta kun muut eivät sitä tee.Näinhän natsit itsensä näkevät.
Mahtoiko tuo nyt olla ihan totta? Lehtien mukaan osa heistä on ihan tosissaan äärioikeistolaisia ym.
Ei asia olekaan totta,näin persut itsensä meille muille selittävät.Olemme isänmaallisia,kansallismielisiä yms. hölynpölyä.Persut ovat niin epä rehellisiä etteivät myönnä olevansa äärioikeistolaisia.
"Kansan" tahto kuulemma toteutuu nyt sitten tällä hallituskokoonpanolla. 😂 Vaikkei osa kansasta edes käynyt äänestämässä.
Ja iso osa niistä, jotka kävi äänestämässä, ei äänestänyt Persuja tai edes Kokoomusta.