Purran suosikkipoliitikko Junnila on Ylen tietojen mukaan valehdellut myös työ- ja opiskeluhistoriansa. Tästä huolimatta Junnila nauttii yhä Purran täyttä luottamusta.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8c41e484-d5f3-4f81-ab5c-bf776a7088a8
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8c41e484-d5f3-4f81-ab5c-bf776a7088a8
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja nämä haukkuvat suomalaisia lusmuiksi ja epärehellisiksi :)))))))))))))))))))))))
Purralla sama CV. Tyhjä.
Laitalukien nämä persut ovat yhteiskuntamme rasite ja häpeäpilkku.Kouluuttamattomia tolloja jotka yrittävät kaikin keinoin viestittää kanssaihmisille että olisivat jotain muuta kuin täysiä epäonnistujia.
Persupalstalla persut on alkaneet siirtää maalia, kun puhe on persu-Junnilasta ollut. Miksihän ne niin? Hävettääkö natsismi, valehtelu ja oikeudenkäynti ja mitä vielä paljastuukaan Junnilasta ja muista persuista?
ps. Halla-ahon puhemiehen palli, mahtaako jo heilua?
Kanne koskee saatavaa laskua, jonka suuruus on 220,58 euroa. Kyseinen saatava on merkattu perusteella ”Ilmoitussaatava”, mikä viittaa Sanoman kustantamassa lehdessä olleeseen ilmoitukseen, kuten esimerkiksi vaalimainokseen. Tarkempaa perustetta oikeuden asiakirjoista ei kuitenkaan selviä.
Kyseinen lasku on peräisin kaupasta, joka on sovittu 7. maaliskuuta. Eduskuntavaalit käytiin huhtikuun alussa. Junnila on saanut laskusta maksumuistutuksia, minkä jälkeen se on siirretty perintään ja nyt oikeuden ratkaistavaksi.
**********
Itse olisin maksanut mokoman pikkusumman viimeistään ensimmäisen maksumuistutuksen jälkeen, mutta en olekaan natsi.
Purra lohduttaa nyt ohuthuulisella epänaisellisella viiva suullaan tätä rääpälemäistä hävijäjää.
Olisiko Purra laitettava Mensan testiin?
Valehtelu kuuluu persuuteen. Ihan normi toimintaa persuilta. Eikö se blondin leuhake kopioinut gradunsa? Tavallaan valehtelua sekin.
Persuille rittää, että he kokovat olevansa jotain.Kuten tämä Junnila yrittäjä.
Koulutuksellakaan ei ole mitään väliä,siinäkin riitää, että kokee olevansa korkeasti koulutettu.
Koulutuksesta riittää, että ilmoittaa olleensa kirjoilla avoimessa yliopistossa. Mitään tutkintoja ei tarvitse suorittaa.
Yrittämisestä riittää, että väittää olevansa/olleensa yrittäjä. Mitään todisteita siihen ei tarvita.