Harmillista, että viesteistä on otettu jo kuvakaappaukset. Näin olen kuullut.
Rantanen on poistanut some-viestejään paniikissa!
Anonyymi-ap
17707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
YLE:n nettiuutisissa se ainakin mainittiin.
Kyllä on tallessa kaikki. Niin myös Tavion ja Purran matsku. Sekä Elina Valtosen positamat matskut.
Rantaen postauksista löytyy sellaista matskua, että niiden rinnalla Junnilakin kalpenee. Kaikki on joka tapauksessa tallessa. Oikeaa annosteluaikataulua medialle vielä mietitään.
Ja tietysti ensin ulkomaiselle medialle. Eihän suomessa muutoin mikään persukritiikki kotimaista mediaamme kiinnosta.
Katsos kun kaikki eivät asu suljetulla osastolla kuten sinä.
Valtonen nyt selittelee twitterissä kirjoituksiaan. Väittää kasvaneensa ihmisenä. https://twitter.com/elinavaltonen/status/1675140557444620289?s=19
Noin se Junnilakin väitti, mutta ei auttanut.
No ei taatusti paniikissa. Vaan saadakseen vassuwokettajat sekoamaan. Ei siihen muuta tarvita. Nyt naureskelee niille.
Persuilla on nyt hankalaa, kun eivät voi enää syyttää kaikesta Sanna Marinia.
No kyllä ne kovasti Sannaa syyttää siitä, että leikkaavat köyhiltä. Sannan vika, kun eli "yli varojen".
Eipä haittaa syöpätiaknoosi kun tuli tämmönen köyhäntappohallitus. Joutaahan täältä.
Ihan turhaa panikoida, mitään oikeaa syytä pelkoon ei ole. Kyseessä on vain viherpunikkien ajojahti.
Väärin, kommunistit ovat kaiken takana..Trump on kertonut.
Viime hädässä persut pakenevat tunneleita pitkin lappiin........
Suomalainen viherpunikki kun iskee nyrkkinsä pöytään, Saksan ja Ranskan mediat alkavat suoltaa persuvastaista propagandaa, niinkö? Oletko tosiaan noin harhainen ja todellisuudesta vieraantunut?
Populismiin ja salaliittoteorioihin perehtynyt yliopistotutkija Niko Pyrhönen Helsingin yliopistosta arvioi, että tuore sisäministeri Mari Rantanen (ps.) on tietoisesti käyttänyt väestönvaihto-termiä sosiaalisen median päivityksissään. Kuinka tällaiset nikopyrhöset voivat olla YLIOPISTOTUTKIJOITA, kun luulevat pääsevänsä ihmisten pään sisään ja kertomaan, mitä ihminen on ajatellut. Tämmöiset helppoheikit pitää sulkea pois yliopistomaailmasta!
kaikesta kaikki ottaa kuvakaappauksia , mitä sitten
Eiköhän maailman mielipide hoida asian kuntoon Saksa, Britannia, Ruotsi ja Ranska ovat jo aloittaneet. Ek tulee väliin kun investoinnit vähenevät Suomesta ulkomaisten yritysten vetäytyessä pois natsi hallituksen takia, kyllä Kokoomuskin taipuu vaikka olisi kuinka vallanhimoinen. Petterin inhottava virnekin on jo hyytynyt kun tosiasiat tuli eteen.