Maksuvaikeudet

Uutinen: kuluttajien vakavat maksu­vaikeudet ovat lisääntyneet.

Olen huomannut, minullakin on maksuvaikeudet pahentuneet, en millään keksi enää uutta maksettavaa, ärsyttää kun joutuu pyörimäån rahanpaljoudessa.
Mutta homoja ei saa eheyttää, ei heissä mitään vikaa ole.
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nythän natsihallitus tuo helpotusta kun rikkaille tulee veronalennuksia ..
Eikö sit saa kaappinatsejakaan eheyttää ??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uutinen: kuluttajien vakavat maksu­vaikeudet ovat lisääntyneet.

Olen huomannut, minullakin on maksuvaikeudet pahentuneet, en millään keksi enää uutta maksettavaa, ärsyttää kun joutuu pyörimäån rahanpaljoudessa.
Mutta homoja ei saa eheyttää, ei heissä mitään vikaa ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu