Eurosport huono tenniskanava

Anonyymi-ap

Ainoa hyvä seikka ovat selostajat. Eurosport ei näytä katsojia kiinnostavimpia otteluita, paitsi jos ne ovat ainoat, joita pelataan. Parhaillaan Eurosport näyttää Wimbledonista sivukentältä tuntemattomien naisten ottelua, ei Andrey Rublevin ottelua.

Toisella kanavallaan Eurosport ei näytä parhaillaan tennistä lainkaan, vaan uusintoja muista urheilulajeista. Ne ovat Eurosportille tärkeämpiä kuin tenniksen Grand Slam -turnaus.

Kun grafiikka näyttäisi tietoja pelaajista ottelun alussa, Eurosport näyttää usein Mats Wilanderin mielipiteitä tai mainoksia omista kanavistaan ja ohjelmistaan. Katsojaa ei arvosteta.

Suosittelen tenniksestä pitäville ilmaista urheilua näyttävää sivustoa livetv.sx. Sieltä näkee jopa suomalaista liigalätkää ilmaiseksi. Parhaillaan katson tuota Rublevin ottelua Wimbledonista.

11

846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieni lisäys: Eurosportin omien verkkosivujen tv-ohjelmatietojen mukaan Eurosport ei lähetä Wimbledonia parhaillaan kummallakaan kanavallaan. Aioin vain vilkaista, mihin aikaan Eurosport 1 aloittaa tennislähetyksen tänään, vai aloittaako lainkaan.

      Onneksi Telsu sentään tietää jotakin Eurosportin tv-lähetyksistä, vaikka kanava itse ei tiedäkään.

      • Anonyymi

        Mitähän Eurosportin omia verkkosivuja tarkoitat? Eihän suomella ole edes Eurosportin sivuja ja jos katsot jotain kansainvälistä sivua niin miksi siellä kerrottaisiin mitä Eurosport Pohjoismaissa tai tarkemmin Suomessa esittää?


    • Anonyymi

      Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit, se on venäläinen eikä venäläiset ole kovin kovassa huudossa tätä nykyä jos miettii maailman tilannetta!

      • Anonyymi

        "Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit"

        Miksi sitten katsomo Wimbledonissa oli täynnä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit"

        Miksi sitten katsomo Wimbledonissa oli täynnä?

        No ne oli venäläisiä tietty!


    • Anonyymi

      Siis Eurosport 1 näyttää päivittäin tour de francea. Miten voisi samalla näyttää Wimbledonia?

    • Anonyymi

      Aarne Six ei selosta peliä vaan puhuu ihan muita asioita. Hän on lähes kelvoton selostaja. Kanavalla on toinen selostaja, jonka nimeä en muista, mutta hän selostaa koko ajan peliä, minkä takia häntä on paljon miellyttävämpi kuunnella. Six saa parhaat pelit selostettavakseen, vaikka ei selosta pelia juuri ollenkaan.

      • Anonyymi

        "Kanavalla on toinen selostaja, jonka nimeä en muista"

        Arno Seiro.


    • Anonyymi

      Eurosportin ohjelmatiedot eivät ole ajan tasalla edes television ohjelmaoppaassa, eivätkä tietenkään missään netinkään ohjelmaoppaassa. Eilen ja tänäänkin Eurosport näyttää ATP1000-tennisturnausta Kiinasta, mutta ei kerro sitä katsojille.

      Onneksi selostaja Arno Seiro mainitsi eilen, että lähetyksiä on myös tänään. Osuin eilen katselemaan Eurosportin aivan sattumalta. Koska lähetys on Eurosportin kakkoskanavalla, mainokset ovat ruotsiksi. Näin ollen Eurosportille on ilmeisesti samantekevää katseleeko ohjelmaa kukaan suomenkielinen, eikä heistä tarvitse välittää.

      • Anonyymi

        Jep, ja kannattaa huomata, että Eurosport vastoin näemmä omaakin tietoaan lähettää Kiinasta tennistä myös aamuisin!


      • Anonyymi

        Olet muuten oikeassa! Juuri tällä hetkellä Eurosport 1 lähettää ATP500-tennisturnauksen matsia Tokiosta. EPG:n ja Telsun mukaan kanavallä pyörii muka jokin Porsche Supercup -ohjelma! 😁


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      102
      5074
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      177
      4388
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      166
      4294
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3505
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3234
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      2942
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      37
      2933
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      5
      2802
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2668
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      29
      1864
    Aihe