Eurosport huono tenniskanava

Anonyymi-ap

Ainoa hyvä seikka ovat selostajat. Eurosport ei näytä katsojia kiinnostavimpia otteluita, paitsi jos ne ovat ainoat, joita pelataan. Parhaillaan Eurosport näyttää Wimbledonista sivukentältä tuntemattomien naisten ottelua, ei Andrey Rublevin ottelua.

Toisella kanavallaan Eurosport ei näytä parhaillaan tennistä lainkaan, vaan uusintoja muista urheilulajeista. Ne ovat Eurosportille tärkeämpiä kuin tenniksen Grand Slam -turnaus.

Kun grafiikka näyttäisi tietoja pelaajista ottelun alussa, Eurosport näyttää usein Mats Wilanderin mielipiteitä tai mainoksia omista kanavistaan ja ohjelmistaan. Katsojaa ei arvosteta.

Suosittelen tenniksestä pitäville ilmaista urheilua näyttävää sivustoa livetv.sx. Sieltä näkee jopa suomalaista liigalätkää ilmaiseksi. Parhaillaan katson tuota Rublevin ottelua Wimbledonista.

11

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieni lisäys: Eurosportin omien verkkosivujen tv-ohjelmatietojen mukaan Eurosport ei lähetä Wimbledonia parhaillaan kummallakaan kanavallaan. Aioin vain vilkaista, mihin aikaan Eurosport 1 aloittaa tennislähetyksen tänään, vai aloittaako lainkaan.

      Onneksi Telsu sentään tietää jotakin Eurosportin tv-lähetyksistä, vaikka kanava itse ei tiedäkään.

      • Anonyymi

        Mitähän Eurosportin omia verkkosivuja tarkoitat? Eihän suomella ole edes Eurosportin sivuja ja jos katsot jotain kansainvälistä sivua niin miksi siellä kerrottaisiin mitä Eurosport Pohjoismaissa tai tarkemmin Suomessa esittää?


    • Anonyymi

      Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit, se on venäläinen eikä venäläiset ole kovin kovassa huudossa tätä nykyä jos miettii maailman tilannetta!

      • Anonyymi

        "Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit"

        Miksi sitten katsomo Wimbledonissa oli täynnä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Ketään ei kiinnosta Andrey Rublevin matsit"

        Miksi sitten katsomo Wimbledonissa oli täynnä?

        No ne oli venäläisiä tietty!


    • Anonyymi

      Siis Eurosport 1 näyttää päivittäin tour de francea. Miten voisi samalla näyttää Wimbledonia?

    • Anonyymi

      Aarne Six ei selosta peliä vaan puhuu ihan muita asioita. Hän on lähes kelvoton selostaja. Kanavalla on toinen selostaja, jonka nimeä en muista, mutta hän selostaa koko ajan peliä, minkä takia häntä on paljon miellyttävämpi kuunnella. Six saa parhaat pelit selostettavakseen, vaikka ei selosta pelia juuri ollenkaan.

      • Anonyymi

        "Kanavalla on toinen selostaja, jonka nimeä en muista"

        Arno Seiro.


    • Anonyymi

      Eurosportin ohjelmatiedot eivät ole ajan tasalla edes television ohjelmaoppaassa, eivätkä tietenkään missään netinkään ohjelmaoppaassa. Eilen ja tänäänkin Eurosport näyttää ATP1000-tennisturnausta Kiinasta, mutta ei kerro sitä katsojille.

      Onneksi selostaja Arno Seiro mainitsi eilen, että lähetyksiä on myös tänään. Osuin eilen katselemaan Eurosportin aivan sattumalta. Koska lähetys on Eurosportin kakkoskanavalla, mainokset ovat ruotsiksi. Näin ollen Eurosportille on ilmeisesti samantekevää katseleeko ohjelmaa kukaan suomenkielinen, eikä heistä tarvitse välittää.

      • Anonyymi

        Jep, ja kannattaa huomata, että Eurosport vastoin näemmä omaakin tietoaan lähettää Kiinasta tennistä myös aamuisin!


      • Anonyymi

        Olet muuten oikeassa! Juuri tällä hetkellä Eurosport 1 lähettää ATP500-tennisturnauksen matsia Tokiosta. EPG:n ja Telsun mukaan kanavallä pyörii muka jokin Porsche Supercup -ohjelma! 😁


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      334
      1325
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      971
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      822
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe