Suomen media on tiukassa valvonnassa. On vain yksi totuus joka sallitaan esittää kansalle. Meille työnnetään räikeätä propagandaa ja uskottelemme, että meillä on lehdistön ja sananvapaus. Se on vain luulottelua.
Media jaksaa valehdella kansalla jatkuvasti eikä objektiivisuuteen maailmanpolitiikan tapahtumissa ole edes pienintä pyrkimystä. Olemme nyt tiukasti omalla kustannuksella ja riskillä asettuneet Pax Americanan puolustajiksi.
Jossain vaiheessa tämä vedätys loppuu ja mitä pikemmin sen parempi. Sitä ennen meidät viedään vielä useaan sotaan sotimaan länsimaisen demokratian (= USAn korporaatioiden) etujen suojelemiseksi. Yksinapaisen maailmankuvan ylläpitäminen on typerintä mitä voimme tehdä. Ammumme omaan polveemme ja kuvittelemme länsimaiden olevan koko vapaan maailman yläpuolella. Pelkästään Intiassa on enemmän populaa kuin länsimaissa yhteensä. USAn korporaatioiden ahneus on pohjaton ja illuusiota ylläpidetään arvottoman paperin (US dollarin) voimalla. Sillä ei ole minkäänlaista reaaliarvoa ja sitä painetaan koneet kuumina ja sillä arvottomana paperilla USA ostaa kaiken minkä pystyy.
Me saamme kunnian taistella USAn korporaatioiden edun puolesta omalla kustannuksella ja riskillä. Jossain vaiheessa järki palaa päähämme mutta paskat on jo housussa.
Yhteen hiileen (kenenkä) puhaltaminen
21
288
Vastaukset
- Anonyymi
Media juoksee politiikkojen ja isonrahan narussa!
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17917861S
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Intiaan tutskin tarvitsee mennä. NATO:n haukat (erityisesti UK) ja Ukrainan johto suunnittelevat provokaatiota, jolla saataisiin aikaan kolmas maailmansota. Suomi-poika pääsee siinä aivan eturintamaan, uudeksi Ukrainaksi.
- Anonyymi
Absoluuttista p_skapuhetta. Mistähän johtuu , että näillä uhoavilla pölvsteillä on aina vaikeuksia äidinkielen kirjoitustaidon suhteen? Tältä eturintamasta uhoavalla mitättömyydellä on näemmä vaikeuksia ymmärtää, että yhteenkään NATOON KUULUVAAN VALTIOON EI OLE HYÖKÄTTY. Ei edes ihailemasi venäjän toimesta! Sehän hyökkää vain pienten naapurivaltioden kimppuun ja sortaa Afrikan kehitysmaita! Nämä idän k_sipäät ovat siviilejä ohjuksin murhaavia pelkureita. Miten se natsijahti Ukrainassa sujuu? Buahahahaaa...
- Anonyymi
Media sai suomalsetkin natokiimaan!
- Anonyymi
Selviyty hyvin annetusta tehtävästään!
- Anonyymi
Ei media. Tämä tollo tarkoituksella ja omalla katkeruudellaan sivuuttaa, että ihmisiä surutta surmaava putin hovinarreineen hyökkäsi Ukrainaan. Edelleen nämä sankarilliset venäläiset teurastavat siviilejä ohjuksin omiin koteihinsa!!! Eikö Suomella ole mielestäsi syytä puolustautua moisia k_sipäitä kohtaan? Jestas, mistä näitä tolloja riittää, jotka nuoleskelevat täysin sekopäistä venäjää?
- Anonyymi
Kenelle nämä suomalaiset kenraalit ovat sotilasvalansa tehneet, mitä heidän passissaan lukee.
Koskee niin eläkkeellä olevia kuin aktiivipalveluksessa olevia.
Myös sauli niinistöä.- Anonyymi
Säälittävää valehtelua sotilasvalojen suhteen. Surkea pölvästi tekee sepustuksillaan itsestään vielä surkeamman.
- Anonyymi
Olisiko mielestäsi pitänyt antaa sotilasvala Putinille?? Siksikö tuota kyselet tyhmyyttäsi??
Kirjoita, tomppeli, SAULI Niinistö isolla kirjaimella,kuten sivistynyt ihminen osaa kirjoittaa nimet alkukirjaimena iso-S ja iso-N.
Tyhmiä kyselet!!! - Anonyymi
Suomalaiskentsujen sotilasvalat pitäisi mitätöidä ja panna heidät vannomaan uusi vala ja tietenkin Valdimir Putinille.
- Anonyymi
Vieraile vaikka Pietarissa tai muuta ihmeessä venäjälle. Saattais järki palata päähäsi! Vahvasti tosin vaikuttaa, että järkesi talvehtii varsin paksussa roudassa.
- Anonyymi
Voi teitä ihmisiä myrkyttävän putinin "hyödyllisiä idiootteja"! Eikö vieläkään mene jakeluun, että kusipäisestä aineksesta koostuva venäjän johto vie venäjän kansan kurjuuteen. Kunnia taistella USA:n korporaatioiden puolesta!? Huh huh, mitä soopaa....
- Anonyymi
Eka lihamyllyyn suomalaisten kohtalo,apupoikana.. ei säästyy nyt kenutkan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eka lihamyllyyn suomalaisten kohtalo,apupoikana.. ei säästyy nyt kenutkan!
Voi ressukka!! Sinä et taida tietää suomalaisten kohtalosta mitään. On .todella parempi kuin tuon Venäjän tulevaisuus tuon yltiöpäisen Putinin johdossa ja hänen ahneittenm kumppaneittensa johdossa.
- Anonyymi
Koska Suomen päättäjät kertovat kansalle, kumman tykönä he USA:ssa vierailevat; konkurssissa olevan US CORP vai The New Republic of the United States?
Tuo julistus on allekirjoitettu Heinäkuun 4. 2020.
https://operationdisclosureofficial.com/2021/09/09/the-real-2nd-declaration-of-independence-signed-by-president-trump-7-4-2020/
Ja kyllä, netistä löytyy videot lipunvaihdosta Valkoisessa Talossa ja muuta asiaan liittyvää tietoa. US CORP ja FED ovat konkurssissa. Tämä asioiden isoilla kirjaimilla kirjoittaminen liittyy Englannin Maritime-lakiin ja BAR lakimiesjärjestelmään. US
CORP on Englannin kruunun alainen vasallivaltio.
Melkein kaikki suuret asiat ovat peitelty Suomalaisilta YLE:n ja median avulla!- Anonyymi
Siinä on taas yksi todenpuhuja.Hah, hah!! Naurussa on pitelemistä noissa L:n huu.haa jutuissa., Mahtipontista on, mutta saa kyllä lukijat hymyilemään hieman vinosti!½
- Anonyymi
Aloittaja kertoo selviä tosiasioita, joit kaikki eivät halua uskoa.
Siitä näkee miten aivopestyjä me olemme jenkkien unelmaan.- Anonyymi
Enpä juuri allekirjoittaisi noita aloittajan tekstejä. Olemme hyvällä tiellä, kun olemme NATOSSA ja USA on ystävämme.
Aina on luotettavampi kuin tuo naapurimme Putinin Venäjä.
- Anonyymi
Suomi nyt Usan vasalli! Hitler ei mitään!
- Anonyymi
Mitäs aattelit tehdä sille, rääpäle?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu125792Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47789Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli35766- 54671
Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143664Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy186629Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus46626Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42606Kylpyläsaaren huonot ruoka-annokset
Annokset pienenevät ja hinnat nousevat. Bataattiransut 7e ei mistään. Lehtipihvi kutistuu kerta kerralta. Jäätelö halv21604Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e24596