Mistä löytyvät iltojen esiintyjät?
Yrittäjien Vaskiteltta
Anonyymi-ap
791626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
Turha etsiä, aivan kuraa. Katso Nurmeksen tarjonta, veikkaan että monena viikonloppuna paljon parempia artisteja tarjolla!!
Museosta
Kyllä Siionin virsien olisi pitänyt riittää
vaskiteltalla suviseurojen jatkot
Lieskan lehdessä sanotaan että nyt pitää ottaa omakseen kesätapahtumat niin kuin monolan aitta. Miten autoton ja köyhä pääsee minnekään monolan aittaan vaikka haluaisi? Lieksan kulttuuri on suunniteltu vain rikkaille ja hyvinvoiville.
Lieksassa ei ole mitään oikeaa kulttuuria, ei mitään. Siionin virret ja museo riittää.
Jo Lieksan kulttuurielämä lähtee siitä että varattomia ja eri tavalla ajattelevia ihmisiä syrjitään.
Miksi noista tapahtumista ei makseta, että viitsisi lähteä katselemaan ja kuuntelemaan?
pulipenkillä ei saa hulinoida vaikka heinähulinat, hiljaa pitää sipistä ettei rikas heinähulinoitsija suutu ku ostaa rillatun rillimakkaran työttömän eessä syö rasva haisee
työtön 9€ ei riitä diskojameihin, ei rahaa TE.toimistosta telttahulinoihin polkupyörää sosssu ei anna rahaa kylkiluut näkyy rikkaat nauraa punalappu sipuliin 50 senttii
Mutta nne kelan päivärahat riittää kiljuntekoon ja olueen, ruuasta ei niin väliä.
TE toimiston humppateltassa jaetaan karenssia ja camping makkaraa ilmaiseksi, nopeimmat nappaa pisimmät karenssit, ja makkarat.
No nyt tuli kiire te humppatelttaan 🤾♂️💃🕺
Työtön ei saa kiiruhtaa kuin TE-toimistoon, ei polkupyörällä koska sossu ei enna polkupyörää.Pitää juosta ja rikkaat nauraa terassilla humalassa kun 9€ varaton pinkoo ripulit lahkeessa kelaan.
makkrat vanhoja ja limaisia pakotetaan tuötön syömään karenssin uhalla ilman sinappia kylmänä ja siitä huolimattaTE-toimisto lyö karenssia ja potkii teltastaan pihalle ripuloimaan pilaantuneen ylijäämä makkaran viskaa taskustaa loput kolikot työttömön päälle
Tällaista on työttömän ns.elämä lieksassa ja rikkaat juhlii tupsupipo ja hupparit päällä 50veetä lieksakassi täynnä konjakkia kaupungin laskuun.Heinähulinoissa nauretaan kännissä köyhille työttömille ja ajetaa taksilla vesilätäkön yli kuravesi lentäätyökyvyttömän kuntoutujan pyhävaatteille.
Työtön nauttii kulttuurista kitkuttaa ruosteisella fillarilla Monolan aittaan rikkaat nauraa makeasti ajaa ohi hybridi katu maasturilla irto kivi lentää työttömän otsaan kaatuu pusikkoon nauttii siellä kulttuurista ja juo Pirkka olutta tulo matkalla rikkaat tyhjentää rakon pusikkoon työtön kuorsaa ja näkee unta karenssista
Eli työtön ei päässyt Monolaan asti.Hirveää kurjuutta.Ei voi olla totta, pakko tehdä joku ilmoitus eduskuntaan.Näin kohdellaan työttömiä kuntoutujia Lieksa 50 vee juhlaomenamehulassa
Brutaalia 🤣😂
Työttömiä riittää lieskassa yx sippasi ojaan Monolassa toinen sai 9mm Glokia timitran ylämäessä. Lisää työttömiä kehiin 9€ rahalla.
Toinen työtön repii kusia kalsareita jo aamuyöstä ylä-pielisentiellä aikomuksenaan mennä ilmaiseksi kirkkoon kuuntelemaan ilmaista kulttuuria 9€ :lla. Ei riitä joten suuntaa absille ripuloimaan kiljupaskaansa ja yrittää ostaa apsilta pirkkaolutta. turhaan henkilökunta tuntee työttömän pulin ja vievät paskomisesta johtuvat kulut 9€ parenpaan talteen.
Kirkolle talsiessa työtön löytää rikkaan jupin viskoman lonkeropurkin, joka on täynnä Marlboro Classic tupakantumppeja.Vetää ykkösellä huiviin työtön tämän shotin. Kirkon portilla jo niin sekaisin, ettei varmasti pääse nauttimaan kulttuuria, vaan joutuu putkaan joensuuhun suntion soittassa poliisit. Rikas väki pääsee nauttimaan raikkaasta kulttuuri musiikista ilman työttömiä 9€
9 euron työtön voitaisiin pakottaa kansalaisopistoon jossa se voisi opetella kirjoittamaan oikein, kun kansakoulu on näköjään jäänyt kesannolle. Samalla se voisi olla pakkohoidossa 2 vuotta jossa lopettaisi juopottelun. Sen jälkeen töihin kiväärimiesten vartioimana ainakin viideksi vuodeksi 9 e päivä.
Hulluja työttömiö on jo liikaa. 9€ ei pitkälle pötkitä.Pian olette pakolaisia työttömät,teille ei avustujsia tule. Tuet tungetaan avuttomille pakolaisille.Ette tule saamaan kuin 5€ päivässä. 5 kertaa 30 on150 €
Perusta tenttihiltta vaskiviikolle.
Jeesusmakkaraa ois työttömille kaasu ja rilli uupuu tsyklon beetä kans.
9€ pääsylippu takuita tulosta ejoo. Arbeit mahct frei
oon työtön 9 euroa pano
Työtön saa myös päivärahat niiden yhdeksäneuroisten päälle.
Missä muussa maassa on näin hyvä ikielätys kuin Suomessa? Lopulta sitten kun vuodet ovat tulleet täyteen, työttömälle maksetaan kansaneläke, myös matuille, vaikka ei olisi tehnyt muuta kuin imenyt Pirkka kaljaa kehdosta alkaen.
Teltalla pitää muistaa kehua joka päivä kuka on maakunnan kehittäjä.
Montako vuotta sitä saa kuulla ja lukea? Ei nuo muut, vuosittain maakunnan kehittäjäksi valitut, pidä itsestään sellaista melua kuin Väänänen.
Lixanlappu kehu jo 50 v. sitte hurrin fittan ist båttre i knunna über alles
Ja kuka keksi parhaan pöhinän lieksaan.
Nuuhkin yrittäjän nahkahuilua vaskiviikoilla. Teltassa.
Må åån nussinå pillåån
Hååååmåååå
Jag är en anus
Panin 70 luvulla teltassa pilluun paljaalla
Pissasin monolan juhlaviikoilla pianoon
Kyllä tulee myötähäpeä kun lukee näitä Lieksalaisten kommenttiä tuohon mistä löytyy esiintyjät kysymykseen. Ei ole ikävä takaisin tähän seuraan.
Etpä paljon häviä, kun esiintyjätkin vaskiviikolla teltassa on määkyjiä kaikki. Ei lähtisi kuuntelemaan vaikka maksettaisiin.
Voisi teltassa olla ihan vaskimusiikkia eikä näitä artisteja jotka muualle edes kelpaa.
No ei kyllä mittään töttöröötä jaksa kuunnella.
Ei ainakaan vaskiviikon sivuilta löydy mitään ohjelmaa. Näin hyvin tiedotus Lieksassa huolehditaan.
oon pannu vaskiteltassa paljaalla
Äitiäsi humputtelit paljaalla vaskiteltassa.
Vaskiteltassa soitellaan ilmeisesti vaan nahkahuilua kun ei voi kertoa kuka siellä esiintyy.
mä soitan viulua ulkomaalaisren pimujen hameen alla fagotilla oktaavit nousee kunnes målli lentåå pinppiin
Onneksi olkoon Lieksan yrittäjät! Mistään ei löydy tietoa Vaskiteltan esiintyjistä. Yritykseksi jäi.
Tyypillistä toimintaa Lieksassa. Jos kerran vuodessa tässä tuppukylässä on jokin tapahtuma, niin missään ei sitä mainosteta. Dynaamista toimintaa Pielisen-Karjalan kaupalliselta keskukselta💪
Syystäkin naapurikunnat ovat kateellisia Lieksalle😳
Googlettamalla, esim Lieksan tapahtumakalenteri, jossa muitakin ajankohdan tapahtumia.
Muiden kaupunkien musiikkitapahtumia mainostetaan jopa televisiossa, niin Lieksan vaskiviikosta ei mainita edes valtakunnan radioverkossa, että silleen. Mutta ei näin pientä ja lyhytakaista toimintaa kannata mainostaa.
Totta, ikuisuus kysymys on tämä tiedottaminen tai oikeastaan sen puute. Brahe teltallakin tänä vuonna todella monipuolista ja mukavaa ohjelmaa, mutta Facebook näyttäisi olevan ainoa tietolähde tuota kaupungin tapahtumakalenteria lukuun ottamatta. Nämä pelkästään ei valitettavasti tavoita isoa osaa potentiaalisista osallistujista.
Kuka enää Facebookiin kuuluu?
homot lespot kyllä kuulutetaan kirkossaki
Tuosta sairaudesta kyllä sietääkin ilmoittaa ja pitäisi varoitaa normaali ihmisä.
Paikallislehdessä näistä tapahtumista tulisi ilmoittaa/mainostaa. Mutta ei. Täysin käsittämätöntä touhua.
Ei tule paikallislehteä.
Ammattilaiset asialla💪
Ihan hyvä vaan, eivätpähän ole katkeria yrittäjille. Taas ne tienaa toisten rahoja.
Kakkabois on aloittanut Lieksan vaskiviikon nyt ribuli valuu työttömän lahkeessa jalka puussa
oon vaskiteltan lähettyvillä työttömänä. kyttäilen mistä livahtas sisään pummimaan kaljaa x-tra olut loppuu kohta.jokeen asti aidattu ,mutta ossoon uija. te-toimisto makso uimakoulun.
Onko ohjelmaa jossain muualla kuin FB?
vaskiradiossa.tietoa EI löydy. soittavat jotain paskaa ja välillä ölisevät.
acid radio ja dingo enää, mitä nyt 4H:laisten ponppulinnaa.
mälli lentää teltassa x-tra oluen voimalla. K-menua saa tiskin alta ku vilauttaa pinppii.
pirkkaolut, k-menu kalja, x-tra röppö rulez vaskiviikolla. Näillä aloitellaan enn kukkoboyssiä
Onko Dingo huomenna vaikeroimassa vaskiteltassa? Ja minua niin ravista,a,a,a,a,a ( mäkättäen)
on ono nnn autiotalot ja kaikki. liekö menu olutta?
Ponppulinna on keskiviikkona ponilla ponppien. Työtön ei saa ponppia pupukorvat heiluu! TE-toimisto 9 €
On siellä halpaa oluen röppöä, jota myydään viisinkertaisella voitolla.
Ja kohta isella vinkuu lintuinfluenssa virastolta 100 000€ business mielessä ku tappioo tulee. työtön lieksa 9€ saa uuden Audin
Ei voi pomppia, kun läikkyy tölkki.
ponilla voi ponppia työtön liehussa 9 € ponppu 4h ipanat nauraa kuntoutujalle
Pulit voisi hyppiä säkkihyppelyllä lieksanjokeen ja ilamn 9 euroa, tulisi yhteiskunnalle halvemmmaksi.
hirveä pulina kaljateltasta ennen kukon kirkaisua. k-menu purkit räiskyy!
oon jo mälliteltan nurkilla norkoilemassak-menu oluen kanssa kohta muskottiin juoksu pirkkaa, piiloudun mehtään juomaan.on maastotakki eivät löydä minua
sain åinppii mälliteltassa.paljaalla
työtön ei pääse praahebussiin viinateltalta kulttuuria katsomaan 9 euroa nenee hernekeittoon. ei sinappia,suolaa, pillusta puhumattakaan
Veikon valinta5€ makkarakeitto ja bonuskaljaa 2.4% humala alkaa vasket soi