Soini ja Soininvaara ovat löytäneet uuden uran. Ovat alkaneet enneusjaukoiksi, povareiksi.i

Anonyymi-ap

Näkevät korteista tulevaan ja neöjän vuoden päästä selitykset, että miksi ne kortit näyttivät väärin. Se oli tietenkin jakajan vika, ei suinkaan povarin.

Huvittavia nuo entiset politiikot ja joidenkin idolit. Molemmat ovat oleet täysiä huku-ukkoja jo neuoresta iästä asti. Jos joku tietää, niin kertokaa, mitä nuo ovat onnsituneet enneustamaan etukäteen oikein aikasemmin. Itse en muista yhtään asiaa muuta kuin kumpikin töpeksi koko uransa ajan. Soininvaaran kunniaksi voi mainita ainoastaan pyöräilyn, Soinin ei edes sitä.

2

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009706904.html

      "Suuri syyllinen nykyiseen kauhukabinettiin on Sanna Marin, joka vaalien jälkeen tähtäsi oppositioon ja vain oppositioon. Oikein muita vaihtoehtoja ei jäänyt jäljelle. Historia ei tule tästä Marinia kiittämään."

      Kummasti nyt huudellaan perään, kun ensin koko kansakunnan voimin painettiin alas. Etenkin selkäänpuukottaja-kavereiden ja poliitikkojen toimesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      19
      2261
    2. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      56
      1864
    3. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      178
      1513
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1493
    5. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      21
      1479
    6. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      310
      1431
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1061
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      63
      1027
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      34
      1005
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      349
      894
    Aihe