>>>Halla-aho pyrki Helsingin yliopiston ylioppilaskunnan edustajistoon sitoutumattomien porvareiden listalta syksyllä 2003.
Samalla listalla Halla-ahon kanssa oli kahdeksan muuta ehdokasta, muun muassa Sisu-aktiivi Sampsa Rydman.<<<
Sampsa Rydman on Kari Rydmanin poika ja Wille Rydman on Sampsa Rydmanin poika?
https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000002884062.html
>>>Säveltäjä Kari Rydman tukee politiikassa pojanpoikaansa, kansanedustaja Wille Rydmania
Säveltäjä Kari Rydman ja hänen pojanpoikansa, kansanedustaja Wille Rydman ovat nykyisin kumpikin hyvin samanmielisiä konservatiiveja.<<<
Rydman ja SS/PS.
20
3459
Vastaukset
- Anonyymi
Jan Rydman on Wille Rydmanin isä ja Sampsa Rydman on Jan Rydmanin veli,
eli Wille Rydmanin setä.
Kari Rydman on siis Sampsa ja Jan Rydmanin isä ja Wille Rydmanin isoisä.
Kumma, että ylläpito poisti tämän tiedon, vaikka muuten sallii vaikka mitä?
Asian voi tarkistaa eri lähteistä.
Ahtisaari ei sitten muuten ottanut enää demarien jäsenkirjaa takaisin presidenttikautensa jälkeen.
Senkin asian voi tarkistaa eri lähteistä.- Anonyymi
Kari Rydman on tehnyt ilmeisesti "nallet", eli on siirtynyt laitavasemmalta, sen lipunkantajista ja hovisäveltäjistä oikeistoporvariksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kari Rydman on tehnyt ilmeisesti "nallet", eli on siirtynyt laitavasemmalta, sen lipunkantajista ja hovisäveltäjistä oikeistoporvariksi?
"Nalle" oli porvarisukua, jonka stallarointi oli pelkkää nuoruusiän teatteria, kuten Rydmaninkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kari Rydman on tehnyt ilmeisesti "nallet", eli on siirtynyt laitavasemmalta, sen lipunkantajista ja hovisäveltäjistä oikeistoporvariksi?
Sampsa-poika edustaa sen sijaan ehtaa Suomen Sisua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kari Rydman on tehnyt ilmeisesti "nallet", eli on siirtynyt laitavasemmalta, sen lipunkantajista ja hovisäveltäjistä oikeistoporvariksi?
--->Poliittisen laulun liikkeessä toimi 1970-luvulla paljon muitakin kuin taistolaisia.
Kari Rydman taistolainen? Vasemman laidan kulkija kyllä aikoinaan oli, mutta..? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sampsa-poika edustaa sen sijaan ehtaa Suomen Sisua.
Suomen Sisua ja persuja.
https://www.mtvuutiset.fi/vaalitulokset/kuntavaalit2021#!/ehdokas/helsinki/sampsa-rydman-0468/467 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen Sisua ja persuja.
https://www.mtvuutiset.fi/vaalitulokset/kuntavaalit2021#!/ehdokas/helsinki/sampsa-rydman-0468/467Rydmania ei valittu kuntavaaleissa 2021.
https://urly.fi/3bqF - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen Sisua ja persuja.
https://www.mtvuutiset.fi/vaalitulokset/kuntavaalit2021#!/ehdokas/helsinki/sampsa-rydman-0468/467Herää kysymys, kuuluuko Wille Rydman Suomen Sisuun?
"Suomen Sisun Uudenmaan piiriä johtava Kristian Viding on Seura-lehden mukaan toiminut aktiivisesti kansanedustaja Wille Rydmanin taustajoukoissa." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Herää kysymys, kuuluuko Wille Rydman Suomen Sisuun?
"Suomen Sisun Uudenmaan piiriä johtava Kristian Viding on Seura-lehden mukaan toiminut aktiivisesti kansanedustaja Wille Rydmanin taustajoukoissa."Mitä ihmettä, mitä sieltä vielä paljastuu?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tapio-tuomaala/wille-rydman-ps-natsimuistomerkeilla/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä ihmettä, mitä sieltä vielä paljastuu?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tapio-tuomaala/wille-rydman-ps-natsimuistomerkeilla/Wille Rydman näin:
"Kaikkia natseja ei pidä leimata väkivaltaisten yksittäistapausten vuoksi". "Natsifobialle ei perusteita - väkivaltaa ollut Suomessa ennen natsejakin".
????? - Anonyymi
Tuosta tulikin mieleen, kenellä Wille perheen jäsenellä on ollut mielenterveysongelmia?
Wille mainitsee eräässä haastattelussa sen painaneen hänen mieltään puhuen vain perheen jäsenestä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä ihmettä, mitä sieltä vielä paljastuu?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tapio-tuomaala/wille-rydman-ps-natsimuistomerkeilla/On jo paljastunut uutta.....
- Anonyymi
Ylioppilaskunnat ovat pahimpia yhteiskunnan mädättäjiä . Ahneet tenavat joille kaikki on melkein ilmaista .
- Anonyymi
Halla-aho pyrki edustajistoon sitoutumattomien natsien listalta.
- Anonyymi
Äitis antoi natsille pill...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äitis antoi natsille pill...
Se olikin persu.
- Anonyymi
Wille oli Saksassa huumorimatkalla, mutta ei muistanut käydä juutalaismuseossa.
- Anonyymi
Sekin vielä.
- Anonyymi
Persut aikoo orbanisoida Suomen.
- Anonyymi
Tämänkö takia Sampasta tuli natseja larppaava persu:
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/missa-he-ovat-nyt-legendaarisen-huumoribandin-vuosikymmenia-vanha-salaisuus-paljastui-tassa-on-oikea-bat-ja-ryyd/5702052#gs.cuhrst
– Tiesin kyllä, että Kari Rydman -niminen taiteilija on Suomessa. Missään nimessä tarkoitus ei minulla ollut Kari Rydmania loukata. Itse pyydän kyseiseltä henkilöltä anteeksi, että näin pääsi tapahtumaan. Olin silloin nuori mies, kaikki tapahtui nopeasti ja näin pääsi käymään. En itsekään olisi tykännyt, jos osat olisivat olleet toisin päin, Soppela sanoo.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83603808Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2503072Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy672513Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast41597Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1791559Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har241524Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään641480Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j141085- 611022
- 94978