Yhdysvaltojen presidentti Joe Biden vierailee juuassa suomen vierailunsa myötä. Biden tutustunee ainakin kiepin toimintaan ja ruokailut tehdään erosen grillillä ja abc:llä munamarttojen pöydässä.
Joe Biden Juuassa
7
618
Vastaukset
- Anonyymi
"Elä tule Juukaan!" Odottelemme Trumppia, samalla matkalla pistää Putinin taas kuriin!
- Anonyymi
Hedwigin helmi on ollut kova sana Yhdysvaltojen presidenttien keskuudessa. Myös paikalliset kulttuuri nähtävyydet ennenkaikkea vanhantien performanssit on ollut suosiossa Clintonin ajoista lähtien.
- Anonyymi
Demarina olisi varmasti kiinnostunut työväentalosta!
- Anonyymi
Bidenin kone laskeutuu tänä iltana Juukaan. Majoitus on varattuna hotelli Petraan.
- Anonyymi
Bidenille syötetään Karkun kukkoja jotka ovat kriitikoiden ylistämä ja Gordon Ramsayin kehumia. Pelkkä ajatuskin Karkun kukosta niin vesi herahtaa kielelle.
- Anonyymi
Ei kerrota, että tilaisuuteen on myyty jo tuplaliput. joutuvat juhlimaan pubin käytävässä!
- Anonyymi
Käyköhän Joe Biden tutustumassa kiepin matelijanäyttelyyn?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028192Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m997466Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885636Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1252578Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592475Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81435Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71414Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa511285