Sieltähän rahdataan jätettä kallisti. Onko jäte lajiteltu ja mitä maksaa Suomeen tuotuna?
Osaakohan kukaan kertoa italin jätteestä
6
362
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata tuoda italista jätettä. Alderaanista saa parempaa ja halvempaa.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17924686z
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Italian mafian omistamat jätefirmat myyvät jätettä tyhmille ostajille, vähän kuin päästökauppaa:)
Italiassa ei piitata lajittelusta, muovitkin sekajätteisiin ja kaikki mikä mahtuu!
Espanjassa, italiassa.... vanhoja peitettyjä kaatopaikkoja myrkkyineen, siellä kierrätetään vain rahaa taskusta toiselle maf...solle:)- Anonyymi
No niinhän minäkin teen! Eli en piittaa lajittelusta. Laitan kaikki mitä luukusta mahtuu taloyhtiön sekajäteastiaan. Ja mitä ei mahdu sahaan pienemmäksi. Öljyt on hyvä imeyttää esimerkiksi asbestivillaan ennen laittamista ettei valu ulos pihalle. Remonttijätteet kannattaa viedä pieninä erinä pimeässä. Samoin auton renkaat ja akut.
- Anonyymi
Kumpaan suuntaan raha menee ? Maksaako polttolaitokset jätteestä vai maksaako lähettäjä vastaanottajalle ?
- Anonyymi
Suomen Virkamies maksaa AINA! Verorahoilla. Eikä kysy hintaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4234920Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262003- 1471673
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751375Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151296Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801221Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181189Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään681115- 701098
- 381040