Tiesitkö mies et oon

Värisokea? 👀 Haittaako se sinua?
19412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ei haittaa. Itse olen musta, niin kelpaan sulle valkoisena

Äänestä
  • Kelpaat sinä mustanakin ja punaisena. sivusta
    Sinä kelpaat mies.

    Äänestä

Hmmm. Mielen kiintoisa, olen aina luullut ettei yksilahkeinen voi olla värisokea
🔴🟢🔵🟡
🟡🔵🟢🔴
🟢🟡🔴🔵
🔵🔴🟡🟢

Äänestä
  • Voi olla, mutta se on miehillä paljon yleisempää

    Äänestä

  • Vain 0,5 prosenttia naisista on värisokeita.

    Äänestä

Typerä sinä olet 👀

Äänestä
  • No mitenköhän niin? Se mies ei sanoisi noin ikinä.

    Äänestä

  • Sinä et tunne edelleenkään rassukkapontso tuota naisena esiintyvää trollia. Ei saisi sanoa ikävästi henkilöön menevää, ellei joku maaninen plösö olisi käyttänyt sen kuusi vuotta pilatakseen toisen elämää systemaattisesti, joten älä kosta elopainoasi muille joohan

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sinä et tunne edelleenkään rassukkapontso tuota naisena esiintyvää trollia. Ei saisi sanoa ikävästi henkilöön menevää, ellei joku maaninen plösö olisi käyttänyt sen kuusi vuotta pilatakseen toisen elämää systemaattisesti, joten älä kosta elopainoasi muille joohan

    Mitähän helwettiä sinä katkera nainen selität?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sinä et tunne edelleenkään rassukkapontso tuota naisena esiintyvää trollia. Ei saisi sanoa ikävästi henkilöön menevää, ellei joku maaninen plösö olisi käyttänyt sen kuusi vuotta pilatakseen toisen elämää systemaattisesti, joten älä kosta elopainoasi muille joohan

    Miehelle kommenttini kirjoitinkin 👀

    Äänestä

Mua ei haittaisi, vaikka ois kokonaan sokea hän, jota kaipaan. On sen verran tunteita, ettei mitään väliä millään muulla kuin hänellä.

Äänestä

Tulee huonoja valokuvia kun musta ja valkoinen pitäisi molemmat olla edukseen. Mut kuka siitä kuriositeetista välittää

Äänestä

Ei haittaa... Ei sillä ole mitään merkitystä! Olet ihana ja rakas :)

Äänestä
  • Kiitos :)

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kiitos :)

    Mikä miehen kirjain?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Mikä miehen kirjain?

    Miehen kirjain on K niinku komein 👀

    Äänestä

Tiedän varmaksi ettei kaipaamani nainen ole värisokea.

Äänestä

Sinä se jaksat rustata näitä iänikuisen tylsiä aloituksia. Aina sama kaava. Millon on kondylooma, millon ympärileikattu, millon mitäkin. Suosittelen alan vaihtoa. Kirjallinen lahjakkuutesi on nolla!

Äänestä

Ei se haittaa. Näetkö edes sinistä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Värisokea? 👀 Haittaako se sinua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu