Olemme äänestäneet väärin kriteerein. Puolueiden johtotehtäviin on ajattelemattomasti äänestäen saatu tehtäväänsä ja vastuutaan ymmärtämättömät, vihaan ja vastuuttomuuteen taipuvaisia ihmisiä..
Nyt, kun on kiire hoitaa maan asioita, nämä pellet maalittavat laillista hallitusta ja likaavat pesäämme ruokkimalla mertyksettömillä ilmianoilla kansainvälisiä uutiskanavia.
Peskää kasvonne ja ryhtykää rehellisiksi ja vastuuntuntoisiksi. Sitten hoitamaan maan ja kansamme asioita niin kuin parlamentaarisessa demokratiassa pitää tehdä.
Tilanne sisäpolitiikassamme on häpeällinen. Puoluejohtajien pitää kokoontua välittömästi sairaan sisäpoliittisen tilanteen tervehdyttävään pelisääntökeskusteluun.
Puolue-eliittimme koostuu lapsellisista kusipäistä
Anonyymi-ap
0
127
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?363944- 993503
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1103437- 783195
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m873180Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862845- 352620
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472509- 692503
- 922229