Minkä takia onpassive kilpailu poistettiin?

Anonyymi-ap

MUAHHAH
Oli selvää että onpassive kilpailu - eli siis pyyntö käydä tilaamassa onpassive kanava ja katsella videota ja tykätä siitä - aikanaan poistetaan koska sellainen ei ole täällä (TÄÄLÄ) sallittua.
MUAHHAH

6

434

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MUAHHAH
      Miksi ihmeessä onpassiven täytyy mainostaa itseään näin takaperoisilla tavoilla?

      -ostetaan Dubaista onpassive niminen metroasema 10 vuodeksi sopuhintaan 10 milj dollaria
      -pyydetään ihmisiä tilaamaan onpassive kanava youtubesta ja tykkäämään videoista

      Eikö perinteiset markkinointikanavat olisi tässäkin aivan paikallaan?

      Ai niin, mutta onpassive tekee kaiken toisin.
      MUAHHAH

    • Anonyymi

      MUAHHAH
      Niin ja oikeasti kyseessä on huijaus. Kaikki toimenpiteet joita onpassive tekee EI OLE MARKKINOINTIA, vaan suunnattu omille lahkolaisille jotta nämä pölkkyuunot kuvittelisivat että jotain tapahtuu. Ja siihen EI TODELLAKAAN paljoa vaadita.
      MUAHHAH

    • Lahkolaiset (molemmat) ovat kovin hiljaisia.

      Jyri Samuli sai varmaan tarpeekseen kun kukaan ei uskonut hänen juttujaan. Ja helmanni on sanojensa mukaan lomalla.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Eikö teidän kannattaisi tässäkin ottaa mallia muista? Tehkää kilpailu missä etsitään bugeja ja tietoturva aukkoja ja löytäjille maksetaan palkkiot. Vai onko teidän tuotteet niin huonoja että teiltä loppuisi rahat? :D


    • Anonyymi

      Ettekö te pölhökustaat lahkolaiset ymmärrä miksi onpassive "kilpailun" mainos poistettiin keskustelupalstalta?

      Se poistettiin siksi että se rikkoi sääntöjä. Siinä oli "kilpailun" piiloon peitetty kehoitus tilata youtube kanava, katsoa ja tykätä tietystä videosta sekä kommentoida sitä. Ja tämä rikkoo sääntöjä koska kyseisen youtube kanavan haltija saa tuloja kaikesta tästä.

      Ettekö te todellakaan käsitä, että kyse ei ole mistään "kilpailusta"? Ja kun kerran onpassiven toiminta on näin hämärää, ettekö tajua että suurin osa ihmisistä ei tällaisen jälkeen halua olla missään tekemisissä onpassiven kanssa?

      Ettekö todellakaan tajua?

      Tai ehkä ainakin jotkut tajuavat, mutta eivät piittaa. Nämä ihmiset luulevat joskus saavansa jotain tuloja onpassivesta kun ovat houkutelleet sinne jäseniä. Näitä ihmisiä ei kiinnosta pätkääkään onko onpassivella jotain oikeata liiketoimintaa vai ei. Kumpaan sakkiin helmanni ja tämä automaattinentienaaminen veijari kuuluvat? Kysymys taisi olla retorinen?!?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      221
      2927
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      8
      1647
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      5
      1337
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      103
      1216
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1171
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1107
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1032
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      937
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      922
    Aihe