Kuka Persu nostetaab seuraavaksi näyttämölle ?

Anonyymi-ap

kotkalainen Juho Eerola odottaa kylmärinki persuuksissa koska hänen Suomi Sisu jäsenyys ja aikaisemmat kirjoitukset löytävät tiensä iltapäivä lehtien lööppeihin. Onko Juho seuraava persu joka joutuu julkisesti pyytelemään anteeksi , aikaisenpia tekemisiään. Persu toisensa jälkeen saa laulaa Purran Riikan virttä. Anteeksi anteeksi, kadun kadun, olen pahoillani. En tarkoittanut mitä sanoin, anteeksi anteeksi,. En enään koskaan.

11

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuilla ei ole tulevaisuutta. Nyt se on nähty,kun Riikkakin sekoilee.

    • Anonyymi

      Vkk ja perussuomalaiset kannattaisi yhdistyä. Olisivat vahvoilla. Ano Turtiainen olisi kyllä ihan perusuomalais kelpoinen.

    • Anonyymi

      Eerola on saatava Purran tilalle ministeriksi,

      • Anonyymi

        Mutta mahtuuko Riikan hameeseen?


    • Anonyymi

      Kaikki, nämä nyt framilla olevat kohut, satavat Persujen laariin, kannatus nousee näiden käynnissä olevien ajojahtien vuoksi. Todennäköisesti pyyhkäisemme persettämme Hallitusyhteistyö paperilla, heitämme sen Orpo-pojun pöydälle, ilmoitamme, pitäkää tunkkinne, ja siirrymme oppositioon odottamaan kannatuksemme nousua yli 50 prosentin. Tämän jälkeen otamme Valtiolaivan käsiimme ja johdatamme Suomen uuteen, uljaaseen tulevaisuuteen, jossa ei viherhörhövasemmistollakepukokoomuksellafreudenthalilaisuudella ole tilaa, heitämme mustat jätesäkit ynnä muut loiset ulos Valtakunnasta,,,jne,,,jne,,,

      • Anonyymi

        Voi olla että nää hyljeksityt on 4 vuoden jälkeen niin iso kansanryhmä että on vaikea toimia heitä vastaan enää hyljeksien kun he voivat jo silloin äänestää vihreitä


      • Anonyymi

        Toivottavasti.


    • Anonyymi

      Juho Eerolan oksettava käytös sosiaalisessa mediassa, LAAJAKOSKEN Punahuora kyttä

      Poliisi tutkii onko perussuomalaisten varapuheenjohtaja Juho Eerola syyllistynyt rikokseen. Eerola on kertonut blogissaan mm. sylkeneensä romanikerjäläisten kohdalla. Lisäksin hän toteaa Romanian romanien olevan rikollisia.

      Mielipiteeni on, että empaattinen, rehellinen, inhimillinen henkilö ei kehuskele tekemillään toista ihmistä loukkaavilla ja nöyryyttävillä teoilla. Vaikka eihän tämä ole perussuomalaisten kohdalla ensimmäinen kerta – vai onko?

      Eerola on siis syljeksinyt romanikerjäläisten kohdalla, onko se rikos? Kyllä se voi olla rikos siinä missä keskisormen näyttäminenkin. Kyseessä olisi kuitenkin kunnianloukkausrikos joka ei ole julkiseen syytteen alainen.
      Facebookista kirjoitus vaikuttaa poistetun

    • Anonyymi

      Halla-aho pois puhemiehen paikalta.

    • Anonyymi

      onko perusuomalaiset yhteiskunta kelpoisija ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3495
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      195
      2221
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2090
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1822
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1649
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1088
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      830
    8. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    9. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      48
      815
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      129
      773
    Aihe