Venäläissotilaiden vaimot avautuvat: Miehet kärsivät valtavia tappioita

Anonyymi-ap

Otsikko eräässä nettilehdessä: "Venäläissotilaiden vaimot avautuvat: Miehet kärsivät valtavia tappioita käynnissä olevan vastahyökkäyksen aikana. Jopa kevyesti haavoittuneet venäläissotilaat ovat kuolleet ensiavun puutteeseen."

Kyseisestä avautumisesta johtuen venäjää hallitsevat gansterit aikovat julistaa venäläissotilaiden vaimot ulkomaisiksi agenteiksi.

Josta julistamisesta pakostakin täytyy seurata että venäläisiä ukkomiehiä ei enää uskalleta rintamalle päästää, josta sitten seuraa että kohta puolin Ukrainassa kylmenee enää vain venäläisiä vanhojapoikia.

5

243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös Ukrainalaissotilaiden vaimot avautuvat samoista asioista. Ukraina kärsii kovia tappioita aina kun Ukraina koettaa käynnistää uutta suurhyökkäystään. Sellaistahan se sota on.

      • No onneksi Ukraina saa myös noita ryzzien koko ajan käyttämiä rypälepommeja jolloin ryzzien miestappiot kasvavat isosti.
        Nuo ovat myös todella hyviä noiden ryzzien tekemien linnoitustöiden purkamisessa.
        Tulevat varmasti käyttämään noita nimenomaan miehitettyjen linnoituksien purkamiseen.
        Tulee sitten taas isosti noita tuhkauurnia lähetettäväksi sinne äiti-venäjälle surevien leskien lohduksi.


      • Anonyymi
        ReservinNostomies kirjoitti:

        No onneksi Ukraina saa myös noita ryzzien koko ajan käyttämiä rypälepommeja jolloin ryzzien miestappiot kasvavat isosti.
        Nuo ovat myös todella hyviä noiden ryzzien tekemien linnoitustöiden purkamisessa.
        Tulevat varmasti käyttämään noita nimenomaan miehitettyjen linnoituksien purkamiseen.
        Tulee sitten taas isosti noita tuhkauurnia lähetettäväksi sinne äiti-venäjälle surevien leskien lohduksi.

        Ukrainalla on ollut koko ajan rypälepommeja käytössään, eli rypälepommeja on tähänkin asti käytetty puolin ja toisin. Nyt Ukraina saa vain lisää rypälepommeja vanhojen varastojen ehtyessä.


    • Anonyymi

      "Miehet kärsivät valtavia tappioita"

      Hoono suomi?

      • Anonyymi

        Myös ukrainalaissotilaiden vaimot avautuvat. Pientä maksua vastaan tosin..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2701
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2471
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1835
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1413
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1403
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1135
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1114
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1033
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      80
      903
    Aihe