Läheltä liippaa, mutta aina jokin yksityiskohta ei stemmaa. Joku muu nainen kaipaa rakastaan kiihkeästi, mutta sinä et. Odotan, että kirjoitat minulle, meistä.
Ei edelleenkään kirjoitusta sinulta, nainen
Anonyymi-ap
21547
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kysyit ulos. Mentiin. Ihailin tähtiä, sä mua. Lämmitit mun käsiä kun palelin. Halasin ja sä suutelit. Riideltiin ja sanoit että toinen. Suutuin ja lemppasin sut. The end
Laitahan tunnisteita kehiin niin alkaa tapahtua, jos se nainen on täällä.
Väsyttää tämä. Sitäpaitsi ne yksityiskohdat ei voi osua, kun osa täällä sotkee tahallaan sekaan. Tarkoitus aiheuttaa muissa hämmennystä.
Siltä tosiaan tuntuu. Osa kirjoittaa toisen nimissä, ja on varmaan hauskaa. Itse yritän etsiä varmoja vastauksia.
Varmoja? Täältä? Salli mun nauraa, et oo tosissas
Lopetin kirjoittelun juuri sen takia, koska joku aina jäi täsmäämättä. Tyyliin kolme vihjettä osuu ja neljännen kohdalla kosahtaa. Ei vaan jaksa.
Sinä sen sijaan voit itse laittaa kunnon tunnisteet. Veikkaan et silti niitä tunnisteita kohtaan on neljä naista + aina se yksi joka yrittää saada kaiken sopimaan vaikka ei sopisi 😂
” Veikkaan et silti niitä tunnisteita kohtaan on neljä naista + aina se yksi joka yrittää saada kaiken sopimaan vaikka ei sopisi ” Tääkö on mies se ajatuskuvio mitä kirjoitushetkellä olet pohtinut, että kun kirjoitat viittä naista esittäen saat elämämkoluväelle syötettyä jonkun huuhaadraaman?
Mitä ajattelit? Mitä koit? Mitä näit kun olin hetken siinä?
Olinko turha, vieras, vaiko sydämesi oma pehmeä ääni? Joku joka vastasi sykkeeseesi oikealla taajuudella?
Kun menin, sattuiko sinuun? Siksikö itse karkasit, kuin päivä joka karkaa yön edeltä?
Missä olet nyt, kun siitä on jo kauan?
Hymysi hälvenee muistoistani, kuin pimeys auringon noustessa; vähitellen, ikävöiden yön kiihkeitä ja sanattomia tunteja.
Jolloin edes unelmissani olit hetken minun.
Menin aikaisin nukkumaan, koska heräsin jo neljän jälkeen viime yönä.
Kirjoitan tänään illalla tunnisteellisen aloituksen miehestä. Osuu se sitten kohdalleen sinulle tai jollekin muulle. Tai ei kenellekään.
Laita sille suora viesti, kukaan naiset jaksa täällä pyöriä
Sivusta tuun tähän sanomaan, että saa ihminen haaveilla, vaikka torjunta olisikin tullut. Itte oon jo torjuttu, mutta kukaan ei voi estää mua haaveilemasta. Sehän on mun toistaiseksi ainoa keino pysyä ihmisenä ja päästä jossain vaiheessa yli. Sitten ajallaan.
Miksi loukkaisi? Tuskin hän täällä on. En ymmärrä, miten voisi loukata ketään anonyymihaaveilu.
Ja jatkan, että eikö mulla oo ihan yhtä lailla oikeus haaveilla ja kaivata täällä kuten muillakin?
Sano tuo sama sitten kaikille muillekin kaipaajille äläkä pelkästään mulle.
Tännehän siitä juuri kuuluukin kirjoittaa! Tämä on ikävä-palsta. Missään ei lue, että täällä pitäisi etsiä jotakin henkilöä vaan voi vain kaivata ja kertoa miten itselle kävi. Ei täältä anonyymien joukosta ketään pysty hunnistamaan. Samankaltaiset jutut pienin vivahde-eroin ei todellakaan voi loukata ketään. Silloin on vika lukijassa, jos luulee kaiken kirjoitetun olevan hänelle.
Sivusta.
Ei ole mitä kirjoittaa, koska meitä ei ehtinyt muodostumaan. Sinä otit etäisyyttä ja ymmärsin yskän.
Kaipaan sitä, mikä ei koskaan ehtinyt alkaakaan.
Minä en juurikaan kirjoittele, kiihkeitä ainakaan. Vaikka kiihkeästi kaipaankin.
Miksi kaipaisin tuntematonta palstalaista jonka kanssa olen väitellyt jostakin uskonnosta? Kaukana rakkaudesta.
Kerron sen kaipauksen muualla ja IRL, tiedät sen.
Kaipaan vaan sitä ihanaa miestä jonka kanssa en ole väitellyt mistään.
Tehtiin jotain yhdessä viimeisen kerran kun nähtiin siellä yhteisessä paikassa.♡