Sanna Marin löysi itselleen uuden työpaikan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2ade2416-a84d-4b3e-978a-0657a47a014d
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2ade2416-a84d-4b3e-978a-0657a47a014d
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Sanna se alkoi nyt tienaamaan todella hyvin.
Kuka jaksaa kuunnella tuon ämmän kaakatusta ja eihän se osaa puhua kuin valmiiksi kirjoitettua tekstiä.
Osaa se puhua paremmin mitä persu reppanat jotka jo tunnetaan möläyttelyistään maailmalla rasisteina. Onneksi on sentään joku joka antaa Suomesta positiivistakin kuvaa. Sannan menestys se teitä persuja ärsyttää.
Kun kerran pääsee väleihin hyvien veljien kanssa, he pitävät huolen palkkioviroista, tai ainakin jatkuvasta rahavirrasta.
Suomalainen korruptio.
Suomen entisen pääministerin Sanna Marinin voi tilata esiintymään yhdysvaltalaisen The Harry Walker Agency -toimiston kautta.
Tuskinpa Suomella on nyt tämän asian kanssa mitään tekemistä.
Marin on esiintynyt maailman muuttajana. Ihmettelen kovasti tätä sanomista. Mihinkä hän on maailmaa muuttanut. Pääministerin aikana oli aina joku sotku menossa täällä kotimaassa. Vanhempaa väestöä pilkkasi, mutta juhlia hän osasi. Viime vaalien keskusteluissa aina rähinät päällä.
Kunhan ei vaan luennoi talousosaamisesta. Siinä asiassa hän on täysi nolla. Bilettämisen ja veronmaksajien rahojen tuhlaamisen hän sen sijaan osasi hyvin.
Täytyypä kutsua seuraavaan poikien ja tyttöjen sauna- Biletys iltaan Sanna.
Nää tyypit onkin muuttuneet näille rekryfirmoille, hyvä tietää jatkossa.
Uskon jos hakee eroa eduskunnasta muuten en
Sannahan perusti yrityksen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2ade2416-a84d-4b3e-978a-0657a47a014d
Onhan eduskunnassa nyt todella paljon yrittäjiä kansanedustajina.
Mistä Marin aikoo luennoida? Toivottavasti ei ainakaan feministisen ja ekologisen talouspolitiikan hyvyydestä!
Kremlissä voisi käydä luennoimassa Putinin ilman syytä aloittaman Ukrainan sodan rauhan askelista. Siitähän Marin on ennenkin kommentoinut napakasti naurahtaen, että sota loppuu silloin, kun Venäjä vetää kaikki joukkonsa pois Ukrainasta ja luovuttaa kaikki valloittamansa alueet takaisin Ukrainalle. Koskee myös Krimiä.
Putin on julistettu kiinniotettavaksi sotarikoksista ja rikoksista ihmisyyttä kohtaan. Siitäkin voi muistuttaa.
Todella mukava nyt huomata se, että kuinka paljon sinua nyt oikein harmittakaan se tosiasia että Sanna Marin menestyy edelleenkin todella hyvin ja on todella haluttu vieras kaikenlaisiin tilaisuuksiin ihan ympäri maailmaa.
Persuja harmittaa ja ovat kateellisia kun heillä itsellään ei kyvyt riitä muuhun kuin öyhöttämiseen. Onhan se tavallaan eräänlainen menestys persuilta sekin että saa aikaiseksi ennätysajassa Suomen näyttämään maailman silmissä rasistiselta.
Esimerkiksi Riikka Purra voi nyt vain haaveilla Sanna Marinin suuresta menestyksestä maailmalla.
Sanna Marinilla on niin kova kysyntä puhujana ihan ympäri maailmaa, että totta kai hän puhujakeikoistaan laskuttaa. Usein tällaisia "motivational speaker" -esiintymisiä on esimerkiksi liike-elämän seminaareissa, joissa osallistujat ovat maksaneet osallistumisestaan usein korkeankin osallistumismaksun.
Hyvä aasiahan se nyt toki aina vain on, että Suomi-kuvaa maailmalla rakentaa muutkin kuin Purran "turkkilaisapina" -kirjoitukset.
Totta turiset.
Joo ja samalla kelpaa kansanedustajan palkka kaikkine etuineen. Ahneella on paskanen loppu. Toivottavasti sitä kuljettava lentokone tippuu, päästäisiin siitäkin luuskasta lopullisesti eroon.
Sanna Marinhan sai Suomen viimeisimmissä eduskuntavaaleissa yli 35 000 ääntä. Joten totta kai Sanna nyt valittiin kansanedustajaksi.
Kateutesi Sanna Marinia kohtaan on muuten jo todella surkuhupaisalla tasolla.
Sinulla itselläsikin on olemassa mahdollisuus perustaa esimerkiksi oma yritys ja näin sitten voit saada ehkä jonkinlaista hyvinvointia itsellesi. Sillä Suomihan on vapaa länsimainen demokratia.
älä lyö lyötyä.
Ei mihinkään töihin päässyt. Perusti yrityksen ja nyt näkee mitä yrittäminen on. Asiaa helpottaa, että kansanedustajan palkka juoksee koko ajan.
Olet outo tapaus.
Eikö yrittäminen yrittäjänä ole nyt sinun mielestäsi koskaan minkäänlaista työtä?
Sannan palkka juoksee kansanedustajan työstä. Puuhastelee vain yrittäjänä. Jos olisi aito yrittäjä niin irtisanoutuisi eduskunnasta ja näyttäisi miten elää yrittäjänä.
Suojatyöpaikasta käsin leikkii yrittäjää.
Kansanedustajan palkka ei pistä kovasti yrittämään.
Sanna on leikkiyrittäjä.
Marinilla on puheiden kirjoittaja (yrityksen toimitusjohtaja) ja Marin käy robottina lukemassa tekstit. Toivottavasti tämä puheidenkirjoittaja opettele kirjoittamaan yhdyssanat oikein, koska Marin ei osaa korjata niitä puhuessaan.
Marin halusi sivutoimen, koska kansanedustajan palkka juoksee vaikka hän ei tekisi mitään, niin tienata tuplapalkan. Nythän on jo näkynyt tällä eduskuntakaudella, ettei Marinia tehtävä kiinnosta yhtään.
Sanna meinaa lyödä rahoiksi puhumalla p#skaa maailmalla.
Suomessa siitä ei kukaan maksaisi.
Vaalikeskusteluissa kansa sai nähdä huutamista ja käsien heiluttelua. Maksetaanko tuosta maailmalla?
Jopa 100 000 dollaria voi Sanna tienata pelkästään vain yhdellä puheella.
Aikooko maksaa verot Suomeen? Vai harjoittaa sitä vähän parempaa, vasemmistolaista veronkiertoa?