Sahalahden frisbeegolfrata

Anonyymi-ap

Kova hinku oli rata saada, heittäjiä ei vain näy, MIKSI? Lenkkeillään vaimon kanssa lähes joka päivä siitä ohi. Oliko tämä ihan turha hanke Sahalahdelle?

12

537

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan paska rata, ryteikköä koko rata ja frisbeet hukkuu sinne. Kovasti meidänkin nuori valmistumista odotteli. Pettymys kuitenkin tämä ns rata.

    • Anonyymi

      Vähän liian ryteikkö .Enempi pitäs mielestäni raivata paremmin näitä ratoja. Enenpi tykkäisin puistomaisista radoista sellaisesta joka on ranta-koivistossa tai sitten pitäs tehdä nää radat samaan tyyliin kuin tapereen ruotulassa eli raivataan metsät kunnolla ja istutetaan nurmikko, mutta ilmesisesti tälläinen on liian kallis hanke?

      Halvalla näköjään saadaan rata kun vähän vaan kaadetaan metsästä puita ja tohin tii paikka ja tonne kori ja se on siinä.

      Ite oon huommannut, että jossain päin suomea kasvaa vaan kasivia ja korit ovat hukkuneet kasvien sekaan? Ketään ei miinosta ylläpitää, Ehdottaisin, että vähempi ratoja, mutta sitten tehdään ne radat kunnolla kuten tampereen ruotulassa.

      • Anonyymi

        Halvalla tehty kyllä, ketä tämä nyt palvelee ilman käyttöä. Muutaman kerran kokeiltiin rämpiä pojan kanssa siellä., ei paljon houkuta. Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Halvalla tehty kyllä, ketä tämä nyt palvelee ilman käyttöä. Muutaman kerran kokeiltiin rämpiä pojan kanssa siellä., ei paljon houkuta. Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Ranta-koiviston rata on parempi se on puistomainen nurmikolla.

        Kortekummussa on myös rata, En tiedä mikä nyt on tilanne, mutta sielläkin oli vähän pitkiä heiniä kun viiemeksi kävin.. Tämä on metsä+ pelto rata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Ranta-koiviston rata on parempi se on puistomainen nurmikolla.

        Kortekummussa on myös rata, En tiedä mikä nyt on tilanne, mutta sielläkin oli vähän pitkiä heiniä kun viiemeksi kävin.. Tämä on metsä pelto rata.

        pikonlinnassa reuman lähellä ja sappeessa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        pikonlinnassa reuman lähellä ja sappeessa

        Pälkeneeltä löytyy myös paljon ratoja. Aittooseen avattiin juuri ja sekä syrjäharjulla on ja pälkäneen keskustassa karhumaa helpompi puistorta ja tietysti sappeen laskettelukeskuksessa.


    • Anonyymi

      koko sahalahti on turha ja kallis ylläpidettävä.

    • Anonyymi

      Eipähän ollut ainakaan ruuhkaa. Tampereelle asti jos lähtee pelaan frisbeegolffia niin siellä on ihan älytön määrä jengiä, mutta joo aika ryteikkö tämä sahalahden uusi rata.
      Vaatisi enempi raivausta.

    • Anonyymi

      Täysi floppi. Lisää raivausta, ei tuollasessa radalla tee mitään.

    • Anonyymi

      Onhan kuhmalahdessa hyviä peltoja missä voi heitellä.

    • Anonyymi

      Raivausta vaatii paljon... Ei huvita ryteikössä heitellä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      1980
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      746
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      631
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe