Sahalahden frisbeegolfrata

Anonyymi-ap

Kova hinku oli rata saada, heittäjiä ei vain näy, MIKSI? Lenkkeillään vaimon kanssa lähes joka päivä siitä ohi. Oliko tämä ihan turha hanke Sahalahdelle?

12

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan paska rata, ryteikköä koko rata ja frisbeet hukkuu sinne. Kovasti meidänkin nuori valmistumista odotteli. Pettymys kuitenkin tämä ns rata.

    • Anonyymi

      Vähän liian ryteikkö .Enempi pitäs mielestäni raivata paremmin näitä ratoja. Enenpi tykkäisin puistomaisista radoista sellaisesta joka on ranta-koivistossa tai sitten pitäs tehdä nää radat samaan tyyliin kuin tapereen ruotulassa eli raivataan metsät kunnolla ja istutetaan nurmikko, mutta ilmesisesti tälläinen on liian kallis hanke?

      Halvalla näköjään saadaan rata kun vähän vaan kaadetaan metsästä puita ja tohin tii paikka ja tonne kori ja se on siinä.

      Ite oon huommannut, että jossain päin suomea kasvaa vaan kasivia ja korit ovat hukkuneet kasvien sekaan? Ketään ei miinosta ylläpitää, Ehdottaisin, että vähempi ratoja, mutta sitten tehdään ne radat kunnolla kuten tampereen ruotulassa.

      • Anonyymi

        Halvalla tehty kyllä, ketä tämä nyt palvelee ilman käyttöä. Muutaman kerran kokeiltiin rämpiä pojan kanssa siellä., ei paljon houkuta. Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Halvalla tehty kyllä, ketä tämä nyt palvelee ilman käyttöä. Muutaman kerran kokeiltiin rämpiä pojan kanssa siellä., ei paljon houkuta. Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Ranta-koiviston rata on parempi se on puistomainen nurmikolla.

        Kortekummussa on myös rata, En tiedä mikä nyt on tilanne, mutta sielläkin oli vähän pitkiä heiniä kun viiemeksi kävin.. Tämä on metsä+ pelto rata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Missäs Kangasalla on oikeita ratoja?

        Ranta-koiviston rata on parempi se on puistomainen nurmikolla.

        Kortekummussa on myös rata, En tiedä mikä nyt on tilanne, mutta sielläkin oli vähän pitkiä heiniä kun viiemeksi kävin.. Tämä on metsä pelto rata.

        pikonlinnassa reuman lähellä ja sappeessa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        pikonlinnassa reuman lähellä ja sappeessa

        Pälkeneeltä löytyy myös paljon ratoja. Aittooseen avattiin juuri ja sekä syrjäharjulla on ja pälkäneen keskustassa karhumaa helpompi puistorta ja tietysti sappeen laskettelukeskuksessa.


    • Anonyymi

      koko sahalahti on turha ja kallis ylläpidettävä.

    • Anonyymi

      Eipähän ollut ainakaan ruuhkaa. Tampereelle asti jos lähtee pelaan frisbeegolffia niin siellä on ihan älytön määrä jengiä, mutta joo aika ryteikkö tämä sahalahden uusi rata.
      Vaatisi enempi raivausta.

    • Anonyymi

      Täysi floppi. Lisää raivausta, ei tuollasessa radalla tee mitään.

    • Anonyymi

      Onhan kuhmalahdessa hyviä peltoja missä voi heitellä.

    • Anonyymi

      Raivausta vaatii paljon... Ei huvita ryteikössä heitellä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1474
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1425
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1125
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1071
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      746
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      701
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      131
      635
    8. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      572
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      370
      568
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe