Vasemmalle kääntymisen sietämätön vaikeus

Anonyymi-ap

Päivittäin Joensuuntie tukkeutuu siitä, että joku haluaa kääntyä vasemmalle ja vaikean ohjausliikkeen takia joku myös odottaa, että vastaantuleva kaista on tyhjä silmänkantamattomiin. Näin saadaan jopa 3:n auton ruuhkassa liikenne pysähtymään. Pahin päivä on perjantai, kun xxxtalousyrittäjät ryömivät koloistaan kirkolle, silloin riittää 2 autoa tukkimaan liikenteen. Kannattais ihan oikeesti mennä joskus ihan oikeaan kaupunkiin katsomaan, miten autolla ajetaan.

4

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaemmalla on aina Punikkeja, ei sinne voi kääntyä !

      • Anonyymi

        tyhmän persun tunnistaa aina helposti yksinkertaistakaa sanaa he eivät osaa kirjoittaa oikein,lisäksi heille vasemman ja oikean tunteminen on ylivoimaista.


    • Anonyymi

      Vasemmalle käännyttäessä nykyisillä autoilla ei tarvita pitkälti tyhjää katua, auto jos on käyntikuntoinen, se kiihtyy sen verran että kadun puolikkaan yli pääsee nopeasti, täytyy vain katsoa ennakkoon ettei jalankulkijaa ole edessä suojatiellä. Vastaantulija usei seuraa myös edessä olevaa liikennettä ja toimii sen vaatimalla tavalla, eli hidastaa tarvittaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      308
      3044
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe