Uskon silti siihen

Anonyymi-ap

Että rakkaus on pysyvää ja siihen kannattaa tarttua.
Kaikki muut tunteet ovat ohimeneviä, eikä niihin kannata tarttua.
Huom. Aito rakkaus.
Jos et tiedä mitä se on niin ota selvää.

14

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu

      I agree

      Olen tarrautunut siihen ainoaan

    • Anonyymi

      Uskon rakkaus on ikuista isään,äitin ,kuin lapsiin aina kuoleman asti.Mutta parisuhteessa ,avio ja aviolitossa mikään ei ole varmaan. Rakkaus toki ikuista mutta kohde voi vaihtua milloin vain.

      • Anonyymi

        Eipä tuo kaikilta äideiltä ja isiltä onnistu heiltäkään ja tuskin kohdistavat toisiin lapsiin eli että kohde vaihtuisi. Ei taatusti.


    • Anonyymi

      Rakastan sinua.

      ****

      ❤️

      • Anonyymi

        Mut en rakasta sinua 🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Sen vuoksi odotankin häntä, vaikka uskon että monet olisi jo antaneet olla. Kukaan muu ei vain voi tuntua yhtä hyvältä ja oikealta.

      • Anonyymi

        Miksi te ihmiset odotatte ja mitä? Kun puhutaan odottamisesta niin onko toinen sitten sodassa tai asuuko atlantin toisella puolen, varattu vai kenties onko vankilassa?


      • Anonyymi

        Kyllä, ihan samat fiilingit täällä. What a wonderful world!


      • Anonyymi

        Minulla ei ole noin rajoittuneita ajatuksia. Pidän tietyn tyyppisistä ikäisistäni tummatukkaisista miehistä siksi, etteivät he muistuta eksääni millään tavalla. En halua muistella häntä läheisissä tilanteissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulla ei ole noin rajoittuneita ajatuksia. Pidän tietyn tyyppisistä ikäisistäni tummatukkaisista miehistä siksi, etteivät he muistuta eksääni millään tavalla. En halua muistella häntä läheisissä tilanteissa.

        Noin on välttämätöntä ajatella, koska hänen tapansa toimia olivat hyvin rajoittuneita ja hän ei kyennyt puhumaan tärkeistä parisuhteeseen liittyvistä asioista. Hän meni totaalisesti lukkoon jos yritin keskustelal hänen kanssaan ja hän vain toisteli samaa joka kerta, että hänen mielestään kaikki on hyvin! Viimeiset kolme vuotta olivat olivat hyvin ahdistavia, koska hän ei suostunut edes lähtemään pariterapiaan. Jälkeen päin kävi selväksi että hän kuuluu autismin kirjon ryhmään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä, ihan samat fiilingit täällä. What a wonderful world!

        ☆wonderwomen☆ ;D


    • Anonyymi

      Saattaisi olla vielä vuosia aikaa kokeilla. Tiedä siitäkään. ;-))

      • Anonyymi

        Wammane ;----》》》`~}


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      99
      2433
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      225
      1996
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      176
      1782
    4. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1394
    5. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      103
      1359
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1138
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      278
      869
    8. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      60
      771
    9. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      181
      723
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      53
      718
    Aihe