Terhi Jansson

Loistava, rento ja sydämellinen selvänäkijä ja meedio. Toi isäni viestit selkeästi rajan takaa.
Näki mieheni pettämiset ennakkoon.
Tuo viestejä myös lemmikeiltä rajan takaa, toi viestiä Rasselta ja antoi lohtua menetyksen keskellä.
Suosittelen.
1199855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 119

Vanhimmat

Olen ollut yksityisistunnossa , ja oikein hyvä ja toteutunutkin ennustus jonka häneltä sain.

1Äänestä
  • Jos joku näkijä pitää huonoja istuntoja niin kyllä niistä yleensä helposti sana leviää ja ihmiset kirjoittavat negatiivisesti palstoilla kokemuksistaan. En ole itse kaikilla käynyt mutta uskon että ne joita esim täällä toistuvasti kehutaan ovat varmasti kaikki ihan hyviä.

    Äänestä

Missä ottaa vastaan?

Äänestä
  • www.terhijansson.webnode.fi

    Puhelimitse myös pitää erityyppisiä istuntoja.

    Äänestä

Mulle sano oikee meedio ettei eläimiltä voi saada viestejä että kyllähän toi nyt tarinalta tuoksahtaa.

Äänestä
  • Kyllä saa. Siinä kuin ihmisiltä. kannattaa perehtyä asioihin.

    1Äänestä

  • Minäkin uskon asiaan vain rajallisesti. Meedio voi kuvata jonkin edesmenneen eläimen, kertoa jotain ulkonäöstä ja olemuksesta ym. ja se on paikalla siinä istunnossa. Joskus kymmenen vuotta sitten eläinkommunikointi oli enemmän pinnalla. Tuntui että hevosetkin voi puhua vetovoiman laista ja muusta sellaisesta. Tälläiseen en usko.

    1Äänestä

  • Ei voikkaan.

    Äänestä

No ei todellakaan miltään eläimiltä tai kuolleilta kukaan saa viestejä. Ihminen saa energiansa elämästä ja kun se päättyy on se lopullinen loppu.

Äänestä
  • Elämä jatkuu kuoleman jälkeen. Kyllä saa

    Äänestä

  • Et tiedä paljoa.
    Kannattaa ottaa asioista selvää

    Äänestä

  • Meedioiden ja spiritismin/spiritualismin tarkoituksena on todistaa siitä että elämä jatkuu kuoleman jälkeen. Vaikka todisteet eivät olisi tieteellistä laatua niin jonkinlaista varmuutta on mahdollista saada henkilökohtaisen kokemuksen kautta. Jos meedio esim kertoo kuolleen elämästä ja sairauksista ja ehkä mainitsee hänen etunimen ja välittää uskottavan viestin, niin se voi auttaa uskomaan siihen että elämä jatkuu ja antaa lohtua. Ymmärrän epäilijöitä mutta kukaan meistä ei voi varmoja vastauksia antaa asioihin. Parhainta on jos kykenee suhtautumaan ennakkoluulottomasti ja tutkivalla asenteella.

    Äänestä

Terhi on ollut meediona osaava minunkin mielestäni. Sujuvasti ja paikkaansa pitävästi osaa kuvata henkimaailman tulijat ja kertoa viestit. Ehdottomasti suosittelen. Hän on aika monipuolinen näkijä ja istunnoissa voi tulla monenlaista tietoa. Kaikkea en välttämättä voi arvioida, mutta esim viestit rajan taakse siirtyneiltä omaisilta ja ystäviltä ovat menneet kyllä hyvin kohdalleen.

2Äänestä
  • En ole Terhi. Kyllä hänellä riittää suosittelijoita, usko pois.

    1Äänestä

Näki mieheni pettämiset ennakkoon? Jaahas vai niin.

Äänestä
  • Hyvänä sykolookina eukko noukki sinulta huomaamattomasti tiedot helpoista ystävättäristäsi. Miehesi sai hyviä vinkkejä kun kerroit etukäteen.

    Äänestä

  • kuutamollamaija kirjoitti:

    Hyvänä sykolookina eukko noukki sinulta huomaamattomasti tiedot helpoista ystävättäristäsi. Miehesi sai hyviä vinkkejä kun kerroit etukäteen.

    Kaukaa haettua

    Äänestä

  • Anonyymi00148 kirjoitti:

    Kaukaa haettua

    Yhtä kaukaa kun uhfo uhfo uuuuuuu.

    Äänestä

Hän on hyvä tuomaan viestejä. On muitakin hyviä meedioita mutta heitä ei ole paljon. Monet tuovat viestejä suppeasti ja lyhyesti, ja pyörittelevät samoja asioita.

1Äänestä
  • Viestejä juu mutta mitä ja mistä?

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Viestejä juu mutta mitä ja mistä?

    Yleensä meedio välittää viestejä henkimaailmaan siirtyneiltä sukulaisilta, ystäviltä ja tuttavilta. Kun henkilö on ensin kuvattu ja tunnistettu niin sitten kerrotaan viesti. Jotkut välittävät viestejä myös henkioppailta. Tulija voi joskus olla vaikka joku sielu joka on edellisestä elämästä tuttu.Viestit voivat olla kiitoksia, anteeksipyyntöjä, neuvoja tai näkökulmia asioihin tai henkiseen kasvuun liittyviä asioita. Viestit ovat myönteisiä ja kannustavia ja niissä on usein huumoriakin. Nykyään puhutaan myös kanavoinnista joka voi tarkoittaa yhteyttä enkeleihin, mestareihin ym. Perinteisesti meedion tarkoituksena on antaa todisteita elämän jatkumisesta ja yleensä viestejä ei välitetä tahoilta mitä vastaanottaja ei voi tunnistaa. Henkimaailman ajatellaan olevan tässä meidän ympärillä, ainakin joidenkin tasojen ja viestejä välitetään selväaistien avulla, ne tulee ajatuksina, tuntemuksina ym. Mitä parempi meedio on, niin sitä enemmän niissä on sisältöä ja tarkkuutta. Välillä tottakai miettii että jaksaako näihin uskoa ja voisiko kaikki olla vain sattumaa, mutta en usko että voi.

    Äänestä

  • Hyviä on kokemukseni mukaan muutamia, ei montaa.
    On tullut käytyä monilla, ja luotto meediot on ne joilla enään asioin. Luotettavia on tosiaan vain Marja, Irene, Terhi ja Harriet. Paljon on maakunnissa hyviä, mutta harva vain tuntee heitä.

    Äänestä

Minua kiinnostaa tämä. Mitä minun tulee kertoa meediolle ja millaisia viestit ovat? Kuinka pitkä puhelinkeskustelu on? Saako aidosti tietoa edesmenneestä ilman, että minun tulee kertoa henkilölle paljon taustatietoa.

Ulkomailla meedio kertoi minulle vain saman mitä kerroin hänelle ja lisäsi siihen lauseita, joita voin itse tulkita miten vain. Petyin hieman.

Äänestä
  • Ei tarvitse kertoa mitään taustatietoa. Hyvät eivät kysele. Puhelin istunnot voivat olla 30, 45 tai joskus 60 min. Meedio saattaa aluksi kysyä toiveita istunnolle. Voit sitten tarkentaa millaista istuntoa haluat esimerkiksi viestejä edesmenneitä läheisiltä. Joskus istunnoissa voi tulla henkioppaita ja muutakin tietoa, mutta ne voi rajata pois jos haluat nimenomaan läheisiä ihmisiä ja perinteisen meedio istunnon. Erityistä syytä istunnolle ei tarvitse olla. Voi ottaa ihan avoimen istunnon ja sitten vain katsotaan ketä ja mitä sieltä tulee. Alun jälkeen voi toivoa jotain tiettyä henkilöä jos haluaa. Aina voi pyytää mutta ne eivät välttämättä juuri tällä kertaa tule. Yleensä niitä kaikista lähimpiä ihmisiä tulee helpoiten. Meedio voi kertoa tuntomerkkejä jotka liittyvät tulijan luonteeseen, harrastuksiin, terveyteen ym Sitten kun tiedät kenestä on kyse niin kertoo viestin.
    Minulle on tullut istunnossa laidasta laitaan tulijoita. Läheisten lisäksi ystäviä ja työkavereita sekä kauempaa menneisyydestä olevia henkilöitä myös. Viimeksi tuli henkilö jonka olin tuntenut yli 20v sitten lyhyesti. En tunnistanut sitä ihmistä mutta myöhemmin hoksasin että meediohan mainitsi oikein etunimen ja kertoi asioita mitkä olin jo unohtanut. Olin välillä jopa kaivannut tätä ihmistä ja ajatellut että olisi kiva jos tulisi istunnossa. Kun viimein tuli
    niin en tunnistanut. Yhden kaverin kanssa sovittiin että hän tulisi tervehtimään minua istunnossa kuoleman jälkeen. Mitään ei kuulunut vaikka odotin kymmenen vuotta. Olin vähän pettynyt, eikö elämä jatkukaan. Yllättäin hän tuli. Meedio kertoi iän, kuolinsyyn, luonteen ja sen mistä tunnetaan, oikein. Tälläistä on vaikeaa keksiä. Vuotta myöhemmin kyseinen ihminen tuli vielä uudestaan istunnossa. Voi varautua yllättäviinkin tulijoihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Ei tarvitse kertoa mitään taustatietoa. Hyvät eivät kysele. Puhelin istunnot voivat olla 30, 45 tai joskus 60 min. Meedio saattaa aluksi kysyä toiveita istunnolle. Voit sitten tarkentaa millaista istuntoa haluat esimerkiksi viestejä edesmenneitä läheisiltä. Joskus istunnoissa voi tulla henkioppaita ja muutakin tietoa, mutta ne voi rajata pois jos haluat nimenomaan läheisiä ihmisiä ja perinteisen meedio istunnon. Erityistä syytä istunnolle ei tarvitse olla. Voi ottaa ihan avoimen istunnon ja sitten vain katsotaan ketä ja mitä sieltä tulee. Alun jälkeen voi toivoa jotain tiettyä henkilöä jos haluaa. Aina voi pyytää mutta ne eivät välttämättä juuri tällä kertaa tule. Yleensä niitä kaikista lähimpiä ihmisiä tulee helpoiten. Meedio voi kertoa tuntomerkkejä jotka liittyvät tulijan luonteeseen, harrastuksiin, terveyteen ym Sitten kun tiedät kenestä on kyse niin kertoo viestin.
    Minulle on tullut istunnossa laidasta laitaan tulijoita. Läheisten lisäksi ystäviä ja työkavereita sekä kauempaa menneisyydestä olevia henkilöitä myös. Viimeksi tuli henkilö jonka olin tuntenut yli 20v sitten lyhyesti. En tunnistanut sitä ihmistä mutta myöhemmin hoksasin että meediohan mainitsi oikein etunimen ja kertoi asioita mitkä olin jo unohtanut. Olin välillä jopa kaivannut tätä ihmistä ja ajatellut että olisi kiva jos tulisi istunnossa. Kun viimein tuli
    niin en tunnistanut. Yhden kaverin kanssa sovittiin että hän tulisi tervehtimään minua istunnossa kuoleman jälkeen. Mitään ei kuulunut vaikka odotin kymmenen vuotta. Olin vähän pettynyt, eikö elämä jatkukaan. Yllättäin hän tuli. Meedio kertoi iän, kuolinsyyn, luonteen ja sen mistä tunnetaan, oikein. Tälläistä on vaikeaa keksiä. Vuotta myöhemmin kyseinen ihminen tuli vielä uudestaan istunnossa. Voi varautua yllättäviinkin tulijoihin.

    Jaksoipa T kirjoittaa pitkän mainoksenko?

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Jaksoipa T kirjoittaa pitkän mainoksenko?

    Voisin vielä jatkaa erilaisiin istuntoihin liittyviä kokemuksia. Kävin yhteen aikaan ehkä liiankin usein istunnoissa. Minusta oli hyvin erikoista kun yksi meedio kertoi melkein samat viestit ja asiat mitä toinen henkilö oli vähän aiemmin puhunut. Kumpikin näistä oli minulle ihan tuntemattomia ihmisiä ja olin ensimmäistä kertaa. Silti he saivat samat viestit kerrottavaksi. En edes antanut mitään aihetta istuntoihin vaan ne asiat tulivat esille siitä huolimatta.
    Välillä minulle on kerrottu henkioppaista. En osannut sanoa pitääkö kuvaukset paikkansa. Myöhemmin kun menin toiselle meediolle niin hän kuvasi minulle samat oppaat uudestaan ja kertoi niistä samat asiat. Niitä samoja oppaita taisi tulla useammankin kerran.
    Minulle on kerrottu myös edellisiä elämiä. Välillä sama elämä on kuvattu toistamiseen eri istunnoissa.
    Erikoista. Olen alkanut uskomaan tältäkin pohjalta että meediot aistivat asioita henkimaailmasta ja että ne tiedot tulevat jostain samasta paikasta ja yhdestä lähteestä.

    2Äänestä

Kuolleet on kuolleita. Mitään jälkimaailmaa ei ole mistä otettaisiin yhteyttä yhtikäs kehenkään. Meediot ovat yksinkertaisesti huijareita tai luulevat, että satunnaisia kertoja höpöttämällä jotain intuitiivista todistaisi että ne kyvyt ovat oikeita. Olen itsekin höpöttänyt samalla tavalla, käyttänyt kaveriini tällaista metodia ja hän oli aivan ällikällä lyöty. Mutta käytin siinä vain mielikuvitustani.

Äänestä
  • Mielestäni vähättelet näihin asioihin uskovia. Olen itsekin ollut kiinnostunut rajatiedon asioista kymmeniä vuosia ja käynyt kymmenissä istunnoissa. Kyllä osaan arvioida sisältöä myös kriittisesti ja pelkkiin ympäripyöreisiin juttuihin en ole tyytyväinen. Jos istunto on huono niin en mene toiste. Yleensä käyn vain tunnetuilla joista ihmisillä on hyviä kokemuksia.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Mielestäni vähättelet näihin asioihin uskovia. Olen itsekin ollut kiinnostunut rajatiedon asioista kymmeniä vuosia ja käynyt kymmenissä istunnoissa. Kyllä osaan arvioida sisältöä myös kriittisesti ja pelkkiin ympäripyöreisiin juttuihin en ole tyytyväinen. Jos istunto on huono niin en mene toiste. Yleensä käyn vain tunnetuilla joista ihmisillä on hyviä kokemuksia.

    En minä vähättele. Olen ystäväni kautta seurannut hänen kiinnostustaan meedio ja paranormaaleihin asioihin. Tiedän, että niissä piireissä on liikkunut hyvinkin koulutettua sakkia, joista osa pelkää jopa maineensa takia yhdistää itsensä tällaisiin piireihin. Mutta nämä meediot ovat suurimmalta osin vain intuitiivisia ihmisiä. Käyttäisivät tuotakin kehittynyttä vaistoaan muuhun kuin turhiin höpinöihin. Ei teillä ole mitään kykyä kommunikoida henkimaailman kanssa, koska siellä ei ole mitään. Kuoleman jälkeen ei ole yhtikäs mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    En minä vähättele. Olen ystäväni kautta seurannut hänen kiinnostustaan meedio ja paranormaaleihin asioihin. Tiedän, että niissä piireissä on liikkunut hyvinkin koulutettua sakkia, joista osa pelkää jopa maineensa takia yhdistää itsensä tällaisiin piireihin. Mutta nämä meediot ovat suurimmalta osin vain intuitiivisia ihmisiä. Käyttäisivät tuotakin kehittynyttä vaistoaan muuhun kuin turhiin höpinöihin. Ei teillä ole mitään kykyä kommunikoida henkimaailman kanssa, koska siellä ei ole mitään. Kuoleman jälkeen ei ole yhtikäs mitään.

    Kiinnostus henkisiin asioihin on lisääntynyt taas nykyisin. Varmasti moni vielä arkailee puhua niistä muille. Ehkä se on helpompaa edustaa jotain valtavirran uskonnollisuutta ja perinteisiä näkemyksiä.
    Voi liittyä osin kulttuuriinkin. Englannissa esimerkiksi spiritualismi kirkkoineen on niin vanha ja pitkät perinteet omaava uskonto että siellä ei kukaan ihmettele. On luonnollista pohtia maailmankatsomukseen liittyviä asioita. Vaikka moni kokisi oman näkemyksensä ainoaksi oikeaksi niin voiko lopulta toinen ihminen varmoja vastauksia antaa.

    Ketään toista ihmistä ei voi vakuuttaa. Jokaisen pitää henkilökohtaisesti saada omat kokemukset ja varmuus siitä että elämä voi mahdollisesti jatkua kuoleman jälkeen ja että ihminen on muutakin kuin vain fyysinen keho. Ainakaan siinä ei menetä mitään ja jos tuntuu että kaikki on huuhaata niin antaa olla. Meedioiden taidoissa on selvästikin eroja, mutta istuntojen ei pitäisi olla turhia löpinöitä. Niissä pitäisi tulla esille asioita ja todisteita jotka voi kokea oikeaksi ja sopivaksi ilman että kyse olisi vain tuurista tai arvailuista.

    Äänestä

Oli ennen yksi edullisimpia ja silti tosi hyvä. Nykyisin 100e tunti. On oikeasti liikaa.

Äänestä
  • Ei ole Naomia parempaa. Hinnat hänellä ollut samat jo vuosien ajan, ei ole nostanut vaikka monet muut on. Siihen nähden että on todella aidosti näkevä eikä mikään feikki, tekee mielestäni liian halvalla. Sanoinkin sen hänelle mutta hymyili vaan minulle ja sanoi että ei tee työtään rahasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Ei ole Naomia parempaa. Hinnat hänellä ollut samat jo vuosien ajan, ei ole nostanut vaikka monet muut on. Siihen nähden että on todella aidosti näkevä eikä mikään feikki, tekee mielestäni liian halvalla. Sanoinkin sen hänelle mutta hymyili vaan minulle ja sanoi että ei tee työtään rahasta.

    Monet ovat tosiaan nostaneet hintoja selvästi. Useimmat ottavat sen 50e puolituntia ja vähintäänkin 70e tunti nykyisin. Naomi tuntui ennen vähän kalliilta mutta on nykyisin ihan normaali hintainen. Lopulta tietenkin taidot on se, mikä eniten ratkaisee.
    Itse soitin vuosi sitten henkilölle joka otti 60e tunnista. Oli kiva kun oli pitkä aika ja edullinen. Jaksoin rauhassa keskittyä kuuntelemaan ja sainkin siitä paljon irti. Jos on lyhyt ja kallis aika, niin sitä itsekin kiirehtii asioita ja pyytää nopeasti meediota ottamaan seuraavan tulijan.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Ei ole Naomia parempaa. Hinnat hänellä ollut samat jo vuosien ajan, ei ole nostanut vaikka monet muut on. Siihen nähden että on todella aidosti näkevä eikä mikään feikki, tekee mielestäni liian halvalla. Sanoinkin sen hänelle mutta hymyili vaan minulle ja sanoi että ei tee työtään rahasta.

    85€ tunti. Tosi kova taksa, ei ole varaa. Miten niin muka liian halpa! Eihän tuo ole halpaa nähnytkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    85€ tunti. Tosi kova taksa, ei ole varaa. Miten niin muka liian halpa! Eihän tuo ole halpaa nähnytkään.

    Tuo ei todellakaan ole Naomin tuntitaksa. Tietäisit jos olisit ollut asiakkaansa. Minä olen. Viime viikolla oli tunnin aika ja sinä puhut palturia!

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Tuo ei todellakaan ole Naomin tuntitaksa. Tietäisit jos olisit ollut asiakkaansa. Minä olen. Viime viikolla oli tunnin aika ja sinä puhut palturia!

    Liekö taas sama asialla mikä ennenkin käynyt näis ketjuisa valehtelemassa Naomin hinnoista.
    Torves jossain Naomin hintaa sillain että oli kertonut sen puolen tunnin hinnan kahdella ja saanut siittä sen tunnin hinnan. Eihän se sillain mee eikä ole koskaa mennyt. Koskaan käynnykkään Naomilla ja isoon ääneen huus niitä päästään keksimiä hintoja jossain ketjussa. Hävetä sais!

    Olen vuosikausia ollut Naomin vakiasiakas ja hyvin perillä hinnoistaan, ihan jo siksi kun ne on ollut samat koko sen ajan mitä olen hällä käynyt. Hyvä näkijä. Tekee hyvää työtä.

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Liekö taas sama asialla mikä ennenkin käynyt näis ketjuisa valehtelemassa Naomin hinnoista.
    Torves jossain Naomin hintaa sillain että oli kertonut sen puolen tunnin hinnan kahdella ja saanut siittä sen tunnin hinnan. Eihän se sillain mee eikä ole koskaa mennyt. Koskaan käynnykkään Naomilla ja isoon ääneen huus niitä päästään keksimiä hintoja jossain ketjussa. Hävetä sais!

    Olen vuosikausia ollut Naomin vakiasiakas ja hyvin perillä hinnoistaan, ihan jo siksi kun ne on ollut samat koko sen ajan mitä olen hällä käynyt. Hyvä näkijä. Tekee hyvää työtä.

    Miksi ihmeessä valehtelisin tälläisestä asiasta. Tieto on peräisin Naomin nettisivuilta. Siellä lukee "Meedioistunnot alkaen 50e/30min, tunnin istunto 85e".

    Äänestä

  • Anonyymi00045 kirjoitti:

    Miksi ihmeessä valehtelisin tälläisestä asiasta. Tieto on peräisin Naomin nettisivuilta. Siellä lukee "Meedioistunnot alkaen 50e/30min, tunnin istunto 85e".

    Meedioistunnot on hei hiukan eri asia kuin selvänäkösessiot. Itse otin perjantaina selvänäkösession, tunnin aika, ja ei todella ollut mikään 85 e!
    Ottaisit selvää asioista ennen kuin käyt tänne kiljuun. Onhan hänellä monia muitakin palveluita, joissa jokaisella oma hintansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00046 kirjoitti:

    Meedioistunnot on hei hiukan eri asia kuin selvänäkösessiot. Itse otin perjantaina selvänäkösession, tunnin aika, ja ei todella ollut mikään 85 e!
    Ottaisit selvää asioista ennen kuin käyt tänne kiljuun. Onhan hänellä monia muitakin palveluita, joissa jokaisella oma hintansa.

    Paljonko se maksoi? Tunnille ei ole kerrottu hintaa sivuilla. Lukee että puoli tuntia alkaen 55€.

    Äänestä

  • Anonyymi00047 kirjoitti:

    Paljonko se maksoi? Tunnille ei ole kerrottu hintaa sivuilla. Lukee että puoli tuntia alkaen 55€.

    Eikös sen tiedon saisi parhaiten kysymällä? Onko nämä nettikeskustelut jotain tiedonjakopaikkoja,
    Näkijät varmasti kertovat hintansa kun heiltä tiedustelee.
    Itse en edes kysynyt hintaa, laitoin vaan Fasessa viestin että tahdon tunnin ajan ja kysyin miten pian sen saisi.
    Sain vastauksena viestin jossa oli hinnat eri pituisille sessioille ja vapaita aikoja.

    Jälkeenpäin sanoin siskolleni että olisin sen vaikka tuplasti maksanut. Kyllä niin paljon auttoi. Pääni oli aivan sekaisin kaikesta kun sessio alkoi mutta niin ne asiat siinä vaan selkisi. Nukuinkin ensimmäisen kerran viikkokausiin kunnolla. Loistava näkijänainen on.

    Äänestä

  • Verot
    Alvit
    Yelit
    Ym kalliita

    Äänestä

Mielestäni aito meedio ei ota maksua. Toki ei myöskään mainosta itsestään.
Sitten on heitä, jotka tekevät tätä työkseen ja ottavat siitä rahaa.
Toiset vähemmän, edes jotain vaivanpalkkaa kun taas toiset ottavat koska tietävät voivansa tienata sillä.

Itsellä on kyky ennustaa, mutta en tee sitä kenellekään. Miksikö? Koska se vie liikaa energiaa. Ja koska tuolloin taajuudet ovat liiankin auki kaikelle mahdolliselle. Toki tulee maaduttaa itsensä aina session jälkeen, jos sellaista tekisi.

Äänestä
  • Saisko ton vielä selkokielellä? Olipahan sekavaa selostusta. Olen käynyt ainakin kahdella aidolla meediolla ja kumpikin otti maksun ja kumpikin omilla sivuillaan kertoo itsestään, jos se nyt mainostamiseksi lasketaan.
    Se meediona toiminminen on monille aidoille meedioille se ainoa elannonlähde, että ,tietääkö joku jonkun joka pystyy elämään ilman rahaa? Tosi lapsellista lja mielestäni aika yksinkertaisuutta ilmentävää uritusta ihan huolella.

    Äänestä

"Itsellä on kyky ennustaa, mutta en tee sitä kenellekään" no tulihan se sieltä! Onhan täällä kjo meikäläinenkin pidempään seurannut, että erityisesti tuon yhden tunnetun näkijän kintereillä haukkua louskuttamassa joku, jota on kavereitten kanssa epäilty että on joku kateellinen näkijää leikkivä, niin tuossahan se luki!
Olikohan tuo maininta joku yritys kalastella täältä sitten niitä asiakkaita, kun ei muuten taida jonoksi olla. Aidon näkijän kimpussa sitten hyörätään, jolla niitä asiakkaita on. Onneksi hän tekee. Ja aidot nimen omaan ottaa muuten maksun. Jos ei ottaisi, en kehtaisi edes palveluitaan pyytää. Joku roti se on ihmisten hyödyntämisessäkin. Sellaiset, jotka ei maksua ota, niillä on sitten tienistit jotain muuta kautta eli eivät ole ainakaan aitoja ennustajia eikä näkijöitä.

Äänestä
  • Samaa luin. Onko ihan tosikaan. Yhdessä lauseessa sanoo yhtä ja toisessa kumoaa minkä juuri sanonut.

    Äänestä

  • Tämä ketju ei ole tästä mainitsemastasi "tunnetusta" ja "aidosta" näkijästä, joten painuppa oikeeseen ketjuun 😉

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Tämä ketju ei ole tästä mainitsemastasi "tunnetusta" ja "aidosta" näkijästä, joten painuppa oikeeseen ketjuun 😉

    Sama "kauna" -"ässä" joka sen tunnetun ja aidon perässä ketjusta toiseen jolkuttaa, hänen nimensä tuohon veteli.

    Äänestä

  • Anonyymi00060 kirjoitti:

    Sama "kauna" -"ässä" joka sen tunnetun ja aidon perässä ketjusta toiseen jolkuttaa, hänen nimensä tuohon veteli.

    Jollain tuntuu olevan aika pahat pakkomielteet kun joka ketjuun häntä vetelee.
    Alkaa miehiäkin jo vääntää Naomiksi niin ei taida ihan hyvin mennä.!

    Ei ainakaan minua vakuuta sellaiset ilmaismeedio kyvyt, jos ei erota naisia miehistä.
    Koitti tuossa kovin omia tietojaan kautta rantain mainostaa, missä on tehnyt ja millä nimimerkeillä. Ketä kiinnostaa?
    Silloin harvoin kun käyn näkijällä tai meediolla, niin itse olen ainakin siitä valmis maksamaan kunhan saan rahoilleni vastetta.

    Jos haluaisin ilmais-sessioita, kyselisin varmaan kaupan kassajonossa tai bussipysäkillä, voiko joku kertoa.

    Äänestä

  • Puhu kattee vaan omasta puolestas! Vaikkei sinulla olis varaa, kun kerran torveet ilmaseksi teet niin oma häppees!
    Kuka tyhmä iliman mittään tekee, onko joutilasta aikaa jollain?
    Minä toimin kampaajana ja alle 80 euroo oli pitkä katselmus kun alkukuustaminulle kattoi ja eikä tuntunu hinta missään!
    Useinkin otan kun Naomista tykkään ja nytkin osasi oikein neuvvoo, olisin väärät ksupat tehny jossen olisi neuvojaan kysynyt, että säästöä se mielestäin jos kömmäyksiltä välttyy!


    Ittelläsi tuota tuntuu länkytystä piisaavan misei päätä eikä häntää!

    Äänestä

  • Anonyymi00062 kirjoitti:

    Puhu kattee vaan omasta puolestas! Vaikkei sinulla olis varaa, kun kerran torveet ilmaseksi teet niin oma häppees!
    Kuka tyhmä iliman mittään tekee, onko joutilasta aikaa jollain?
    Minä toimin kampaajana ja alle 80 euroo oli pitkä katselmus kun alkukuustaminulle kattoi ja eikä tuntunu hinta missään!
    Useinkin otan kun Naomista tykkään ja nytkin osasi oikein neuvvoo, olisin väärät ksupat tehny jossen olisi neuvojaan kysynyt, että säästöä se mielestäin jos kömmäyksiltä välttyy!


    Ittelläsi tuota tuntuu länkytystä piisaavan misei päätä eikä häntää!

    Juuri noin. Kovapa murhe tuntuu olevan hinnoistaan.
    Kun on lahjan työhönsä saanut niin eipä tarvitse ilman tehdä, sille on kysyntää kyllä.
    Tehköön ne ilman jotka sitä ajanvietteeksi puuhailevat.

    Itselläni on tapana ottaa aika jokusen kerran vuodessa, Ei ne 50-60 € hinnat minuakaan ole perikatoon saattanut, juuri viimeksi hänelle sanoin että liian halvalla tekee.
    Olen nyt viitisen vuotta ollut asiakkaansa ja yhtään ei ole hintansa noussut, että kun kaikki muu on kallistunut niin ihan siltä pohjalta tarkoitin.

    Äänestä

Miksi ei ole ottanut yhteyttä vaikka telebaattisesti pyysin - annoin puhelinnumeroni ja sähköpostiosoitteeni ja kaikki!

Äänestä
  • Suoritus ei näkynyt tilillä. Istunnot maksetaan ennakkoon.

    Äänestä

Monet näkijät ottavat maksut ennakkoon.
Varmasti monella huonoja kokemuksia maksamatta jättäneistä, näin olen kuullut monelta henkiseltä auttajalta. Näkijöiden palkkiot on n.50-150€/h.

1Äänestä

Minulla myös todella hyvää kokemusta hänestä eläinten puolelta. Näki asioita mun koirista mitä ei voisi millään tietää.
Nyt myös käyttänyt häntä uudestaan apuna meidän perheemme ongelmissa ja välittyi sama viesti mitä yhdeltä toiselta näkijältä tietyissä asioissa. Nyt vaan odotellaan loppuvuosi mitä tuleman pitää.

1Äänestä

Kyllä sellasta liirumlaarumia että oksat pois. Kauhee mainostaminen joka paikassa niin erehyin, vaan en toista kertaa. Ihan naurettavaa tollaset eläinlurituksetki. Rahastus on sana joka tulee jostakin mieleeni.
Tän ketjun noi kehut taitaa olla järjestään ihan omaa käsialaansa ja alotus aivan varmana. Rentoopa rentoo.

Äänestä
  • Minuu eii ole myöskään vakuuttanut. Itselleni merkitsee myös paljon henkilöiden ulkoinen habitus, etä miten vakuuttavina koen. Ei oikein vakuuta sekään, ei tule lainkaan sellaista henkisyyden tunnelmaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00069 kirjoitti:

    Minuu eii ole myöskään vakuuttanut. Itselleni merkitsee myös paljon henkilöiden ulkoinen habitus, etä miten vakuuttavina koen. Ei oikein vakuuta sekään, ei tule lainkaan sellaista henkisyyden tunnelmaa.

    Miksi vastailet itsellesi?

    Äänestä

  • Anonyymi00070 kirjoitti:

    Miksi vastailet itsellesi?

    tekeekö sellaistakin?

    Äänestä

  • Anonyymi00071 kirjoitti:

    tekeekö sellaistakin?

    Taitaa noi kaikki olla omiaan, aloitusta myöten.

    Äänestä

Kokenut näkijä joka ei turhia puhelu saati lupaile.
Keskittyy työhönsä ja on hyvä siinä.
Täällä on outoja trolleja paikalla.
Voin lämpimästi suositella.

1Äänestä
  • Höpöhöpö. Kauheeta mainosta täälläkin.

    Äänestä

Harvemmat ne jotka ei itteään suosittele sano jotta.

Äänestä
  • Sinä taidat haluta mustamaalata ihmisiä.
    Selkeä trolli!.
    Kirjoita muualla arvauksesi kanssa.
    Asiallisia palautteita kannattaa jakaa.
    Kuten itsekin annoin.
    Oli hyviä tai huonoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00075 kirjoitti:

    Sinä taidat haluta mustamaalata ihmisiä.
    Selkeä trolli!.
    Kirjoita muualla arvauksesi kanssa.
    Asiallisia palautteita kannattaa jakaa.
    Kuten itsekin annoin.
    Oli hyviä tai huonoja.

    Harvat ittestänsä asiatonta palautetta antaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00076 kirjoitti:

    Harvat ittestänsä asiatonta palautetta antaa.

    En usko, että kyseisellä selvänäkijällä on aikaa kirjoitella täällä. Hyvä, jos edes tietää näistä kirjoitteluista. Sen verran kiireinen ja työllistetty.
    Tiedän hänet piireistä eikä vaikuta sellaiselta henkilöltä joka täällä kirjoittelisi.
    Joku arvosteli ulkoista olemusta, se on jo loukkaus häntä kohtaan. Siisti ulkoasu ollut sina tavatessa.

    Omat kokemukseni olleet ihan hyviä.
    Voisin suositella myös Naomia, Tanja Tissaria ja Marjaana Kaakistakin.

    Äänestä

  • Aito henkisyys ei tule hippi lookista, vaan sydämen viisaudesta. Henkilö joka näyttää juurikin tavalliselta eikä pyri guruilemaan eli nostamaan itseään kenenkään yläpuolelle on juurikin aito henkisentienkulkija. Johon Kenen tahansa on helppo samaistua. Ei se et hän ei näytä joogilta saati gurulta ole se mitta jolla henkisyys mitataan.
    Henkisyys on sisäinen matka, arvot ja sydänviisaus yhdessä.
    Hieman nyt on haettu kummallisuuksia.
    Eikä kaikkien tarvitse olla laihoja, maailmaan mahtuu laajakirjo erilaisuutta.

    1Äänestä

  • Harmillista, jos joku näkijä näkee nälkää.
    Laiha tai lihava, mitä sillä on väliä.
    Niin Naomille kuin Terhille riittää asiakaskuntansa.
    Jokaiselle kulkijalle löytyy auttajansa.
    En usko, että kumpikaan heistä ryhtyisi asiakkaitaan arvostelemaan ulkoasun perusteella.
    Molemmat kauniita ja osaavia työssään.
    Toisaalta arvosteleva tyylisi ei kyllä osoita kovin älykästä eikä henkistä asennetta lainkaan.
    Vaikka olisit laiha ja kuinka henkinen mielestäsi.

    1Äänestä

  • Meedion työ on kuluttavaa ja vie energiaa. Moni syö esimerkiksi maadoittaakseen itseään istuntojen jälkeen. Monet tosi hyvät ulkomaalaiset meediot ovat olleet reilusti ylipainoisia.Jotkut ovat tupakoineet paljon. Vaikka se vaikuttaa haitallisesti energiakenttään niin istunnot ovat olleet loistavia. Ystäväni soitti Terhille aiemmin ja kehui että oli ollut huippuhyvä istunto.

    Äänestä

  • Olen itse ollut kiinnostunut henkisyydestä kymmeniä vuosia ja halusin sanoa että mun kokemukset ja tapaamani ihmiset eivät tue näitä näkemyksiäsi. Jos luotat enemmän ihmiseen joka on luuta ja nahkaa niin mene sellaiselle:) Olen itsekin ollut aiemmin enemmän ulkonaisiin seikkoihin keskittynyt, pitää olla kasvissyöjä ja sitä ja tätä ollakseen tarpeeksi henkinen ja taitava jossain. Mutta eihän se näin ole ollut.

    Äänestä

  • MIksi komppaat omia vastauksiasi?

    Äänestä

  • Kukaan ihminen ei ole täydellinen, olipa laiha tai tukeva. Kyllähän pitkäaikainen työ näkijänä ja meediona kertoo jo aika hyvästä tasapainosta. Ei ihmisestä ole auttajaksi muille eikä henkimaailman kanssa yhteistyöhön jos ei ole tasapainossa. Kyllähän hyvä palautekin jo kertoo osaamisesta, kun ihmiset suosittelevat.

    1Äänestä

  • Anonyymi00091 kirjoitti:

    MIksi komppaat omia vastauksiasi?

    T joka täällä komppaa! Kauhee selittelyn maku.

    "Kyllähän hyvä palautekin jo kertoo osaamisesta, kun ihmiset suosittelevat."
    niinnniii. Varsin hyviä suosituksiahan saa usein itseltään.

    Äänestä

  • Jätetään nyt nämä kaikin puolin ikävät pulla ja ulkonäkö keskustelut. Ne eivät kerro henkisyydestä vaan ihan jostain muusta. Ja jokainen voi itse testata vaikka lyhyellä ajanvarauksella yhden kerran ensin ja katsoa mikä mieli jää. Ja tehdä johtopäätökset sitten.

    Äänestä

  • Anonyymi00079 kirjoitti:

    En usko, että kyseisellä selvänäkijällä on aikaa kirjoitella täällä. Hyvä, jos edes tietää näistä kirjoitteluista. Sen verran kiireinen ja työllistetty.
    Tiedän hänet piireistä eikä vaikuta sellaiselta henkilöltä joka täällä kirjoittelisi.
    Joku arvosteli ulkoista olemusta, se on jo loukkaus häntä kohtaan. Siisti ulkoasu ollut sina tavatessa.

    Omat kokemukseni olleet ihan hyviä.
    Voisin suositella myös Naomia, Tanja Tissaria ja Marjaana Kaakistakin.

    En suosittele Tanja Tissaria enkä Naomia. Kummankaan tarinoinnit eivät vakuuttaneet eivätkä toteutuneet. Kertoivat asioista oman näkemyksensä , minkä olivat heti puhelun alkaessa ”lypsäneet” minusta

    Äänestä

  • Facebookissa on paljon henkisiä ryhmiä joissa ihmiset kysyvät suosituksia näkijöistä ja meedioista vuodesta toiseen. Naomia en muista koskaan suositeltavan. Se on vaan lähinnä tämän palstan juttu. Jos olisi hyvä niin varmaan hänen nimensä olisi isosti esillä toistuvasti myös alan ryhmissä.

    1Äänestä

  • Mene nyt vaikka sinne Naomi-ketjuusi jankkaamaan Naomista, Naomi.

    Äänestä

  • Turha alkaa häntä haukkua kun hyvin varmaan ymmärsit tosta olen hänen asiakas.
    Tahva tutu että T itse täällä tahkoaa, selvästi joku on osunu ja uponnu.

    Äänestä

  • Anonyymi00099 kirjoitti:

    Facebookissa on paljon henkisiä ryhmiä joissa ihmiset kysyvät suosituksia näkijöistä ja meedioista vuodesta toiseen. Naomia en muista koskaan suositeltavan. Se on vaan lähinnä tämän palstan juttu. Jos olisi hyvä niin varmaan hänen nimensä olisi isosti esillä toistuvasti myös alan ryhmissä.

    Facebookin ryhmät?....? Hahahahahaha :D :D jaa ne ilmaiskellukat missä ihmiset käy kerjäämässä ja tarjoomassa ilmasia "tulkintoja" hahahaha :D ai että Naomista suosituksia?...? siellä...?-----? hahahahaha :)

    Suomen yks tunnetuimmista, parhaimaimmiksi tiedetyistä näkijä-meeedioista, että joku kehtaisi vedellä nimeäään johki ilmais-kusetusketjuihin. Johan naurais naurismaan aidatki!

    Taitaa olla vähän eri foorumit missä noitanaisen asiakkaat vaihtaa ajatuksiaan ja kokemuksiaan ja Naomista ei ainakaan missään naurettavissa "henkisissä" ryhmissä. Se kun on todellinen tieto vähän hyshys.
    Kyllä meillä on omat tietojen ja kokemusten kanavat, mutta ne ei ole kyllä misään Facebookissa. Eikä edes täällä.
    Hänen hyvyyttä ei varmaan isommin tarvii mainostaa kun asiakkaita on jonoksi asti. Niitä asiakkaita siis, jotka on valmiita myös maksaan eikä käy missään ennustajia leikkivien ilmaiskusetus ryhmisä.
    Miks muuten ite täällä pyörit kyttäämässä mitä hänestä kirjotetaan?....? Mene ihmeesä sinne Facebookin ryhmiis vahtimaan. Siellon varmaan ilmasta tarjolla.

    Äänestä

  • Anonyymi00102 kirjoitti:

    Facebookin ryhmät?....? Hahahahahaha :D :D jaa ne ilmaiskellukat missä ihmiset käy kerjäämässä ja tarjoomassa ilmasia "tulkintoja" hahahaha :D ai että Naomista suosituksia?...? siellä...?-----? hahahahaha :)

    Suomen yks tunnetuimmista, parhaimaimmiksi tiedetyistä näkijä-meeedioista, että joku kehtaisi vedellä nimeäään johki ilmais-kusetusketjuihin. Johan naurais naurismaan aidatki!

    Taitaa olla vähän eri foorumit missä noitanaisen asiakkaat vaihtaa ajatuksiaan ja kokemuksiaan ja Naomista ei ainakaan missään naurettavissa "henkisissä" ryhmissä. Se kun on todellinen tieto vähän hyshys.
    Kyllä meillä on omat tietojen ja kokemusten kanavat, mutta ne ei ole kyllä misään Facebookissa. Eikä edes täällä.
    Hänen hyvyyttä ei varmaan isommin tarvii mainostaa kun asiakkaita on jonoksi asti. Niitä asiakkaita siis, jotka on valmiita myös maksaan eikä käy missään ennustajia leikkivien ilmaiskusetus ryhmisä.
    Miks muuten ite täällä pyörit kyttäämässä mitä hänestä kirjotetaan?....? Mene ihmeesä sinne Facebookin ryhmiis vahtimaan. Siellon varmaan ilmasta tarjolla.

    Ei tarvitse ilmaista olla. Sosiaalisen median aikakaudella tulkintoja ym on tarjolla joka paikassa ja taso romahtanut. Mutta kyllä muutamien hyvien nimet nousevat toistuvasti esiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00104 kirjoitti:

    Ei tarvitse ilmaista olla. Sosiaalisen median aikakaudella tulkintoja ym on tarjolla joka paikassa ja taso romahtanut. Mutta kyllä muutamien hyvien nimet nousevat toistuvasti esiin.

    Niin, ne ```taso romahtanut ```nimet löytyy sieltä Facen ryhmistä, olen pannut merkille.
    Oikeista näkijöistä ei siellä mainintaa, ihan muuta kautta kulkee heistä tieto. Itse kuulin töissä miespuoliselta työkaverilta. Samaa kehui myös ystäväni ja tätini.
    Hänestä en tosiaan ole nähnyt pukahdustakaan niissä Faceryhmissä. Julkaisujaaan luen kyllä, ovat hyviä, ja messengerin kautta varaan aikaa ja muuten otan yhteyksiä.
    Olen kyllä kuulut, että siellä Facessakin on joku ryhmä, missä vaihtavat kokemuksiaan, mutta en löytänyt sitä. On ilmeisesti jokin salainen ryhmä mikä ei näy muille.

    Äänestä

  • Anonyymi00105 kirjoitti:

    Niin, ne ```taso romahtanut ```nimet löytyy sieltä Facen ryhmistä, olen pannut merkille.
    Oikeista näkijöistä ei siellä mainintaa, ihan muuta kautta kulkee heistä tieto. Itse kuulin töissä miespuoliselta työkaverilta. Samaa kehui myös ystäväni ja tätini.
    Hänestä en tosiaan ole nähnyt pukahdustakaan niissä Faceryhmissä. Julkaisujaaan luen kyllä, ovat hyviä, ja messengerin kautta varaan aikaa ja muuten otan yhteyksiä.
    Olen kyllä kuulut, että siellä Facessakin on joku ryhmä, missä vaihtavat kokemuksiaan, mutta en löytänyt sitä. On ilmeisesti jokin salainen ryhmä mikä ei näy muille.

    Anna kun arvaan: Olet täällä mainostamaan Naomia.

    Äänestä

  • Anonyymi00106 kirjoitti:

    Anna kun arvaan: Olet täällä mainostamaan Naomia.

    Anna kun arvaan: Olet täällä kadehtimassa Naomia.

    Äänestä

  • Kyllä Terhi on hyvä. Olen ollut mukana 30v spiritualistisessa yhdistyksessä ja kokemusta on paljon.

    2Äänestä

  • Tämä kommentoija ei häntä selkeästi ole edes tavannut. Ilmiannettu kommentti!

    1Äänestä

  • Hän ei kuulu yhdistyksiin.
    Tunnen henkilökohtaisesti.
    Omituisia oletuksia.

    1Äänestä

  • Lisään on todellakin aito näkijän.
    Hyväkin.
    Kuten Naomikin on hyvä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00114 kirjoitti:

    Lisään on todellakin aito näkijän.
    Hyväkin.
    Kuten Naomikin on hyvä.

    Sillä erotuksella että Naomi on aito. Toinen on FEIKKI!

    Äänestä

  • Anonyymi00115 kirjoitti:

    Sillä erotuksella että Naomi on aito. Toinen on FEIKKI!

    Ai taidatkin olla Naomi 🤣

    1Äänestä

  • Naomille Kiitos.
    Palaa omaan ketjuusi

    1Äänestä

  • Anonyymi00116 kirjoitti:

    Ai taidatkin olla Naomi 🤣

    Oletpa lapsellinen. Kai täällä saa käydä kertomassa kokemuksiaan eri näkijöistä. Minulla on kokemusta niin Naomista kuin tuosta toisesta ja ihan siltä pohjalta mielipiteeni kerroin.

    Äänestä

  • Höpö löpö. Mustamaalaat häntä.

    Äänestä

  • Anonyymi00107 kirjoitti:

    Anna kun arvaan: Olet täällä kadehtimassa Naomia.

    Eipä ole aihetta.
    Mautonta mainontaa väärässä topikissa

    Äänestä

Menneet tiesi hyvin mutta ihmissuhde asiat meni ihan metsään. Vaikka ihan selvästi oli näkevinään. Siksi petyin.

Äänestä
  • Mulle ei nähnyt menneitä ei tulevia. Ihmissuhteet puhui ihan päinvastoin mitä kävi.
    Sama juttu, kovin oli vakuuttava mutta ikävä maku jäi kun osoittautui olevan puuta heinää.

    Äänestä

  • Anonyymi00122 kirjoitti:

    Mulle ei nähnyt menneitä ei tulevia. Ihmissuhteet puhui ihan päinvastoin mitä kävi.
    Sama juttu, kovin oli vakuuttava mutta ikävä maku jäi kun osoittautui olevan puuta heinää.

    Ja tarkoitin tuolla siis kokemukseni tuosta Terhi J.

    Äänestä

  • Anonyymi00122 kirjoitti:

    Mulle ei nähnyt menneitä ei tulevia. Ihmissuhteet puhui ihan päinvastoin mitä kävi.
    Sama juttu, kovin oli vakuuttava mutta ikävä maku jäi kun osoittautui olevan puuta heinää.

    Puuta heinää...
    Taisit odottaa kuulevasi jotain muuta, siksi petyit.
    Usein odotamme jotain mikä ei ole todellista tai koskaan toteutumassa.
    Toki näkujöiden ennusteissa on myös aikaviiveitäkin.
    Ei he taikureits ole.
    Naomikin näkee viiveellä.
    Naomia käytän.

    Äänestä

  • Anonyymi00125 kirjoitti:

    Puuta heinää...
    Taisit odottaa kuulevasi jotain muuta, siksi petyit.
    Usein odotamme jotain mikä ei ole todellista tai koskaan toteutumassa.
    Toki näkujöiden ennusteissa on myös aikaviiveitäkin.
    Ei he taikureits ole.
    Naomikin näkee viiveellä.
    Naomia käytän.

    Häntä käytän itsekin, jos nyt niin voi siis sanoa tarkoitan että käyn hänellä, on kokemukseni mukaan paras.
    Joku on tapahtunut hiukan viiveellä, mutta tapahtui kuitenkin, osa ihan päivämäärän tarkkuudella, sanoi yhteenkin juhlapäivän, juhannuksen, eli näki venereissun saareen ja kenen kanssa sen teen ja niin toteutui.
    Itselläni on valitettavasti tuosta T.J:sta samaa kokemusta, eli asiat meni ihan päinvastoin ja tuli tunne että lasketteli omiaan.

    Äänestä

  • Miksi sitten olet negatiivinen?
    Jos näki Menneet oli hyvä.
    Nykyisiä asioita olet voinut itse sessio.

    2Äänestä

  • Anonyymi00122 kirjoitti:

    Mulle ei nähnyt menneitä ei tulevia. Ihmissuhteet puhui ihan päinvastoin mitä kävi.
    Sama juttu, kovin oli vakuuttava mutta ikävä maku jäi kun osoittautui olevan puuta heinää.

    Sitten teidän energiat ei natsanneet.
    Tutuilleni erittäin hyviä ja tarkkoja ennustuksia osunut. Taidan itsekin soittaa.

    2Äänestä

  • Anonyymi00125 kirjoitti:

    Puuta heinää...
    Taisit odottaa kuulevasi jotain muuta, siksi petyit.
    Usein odotamme jotain mikä ei ole todellista tai koskaan toteutumassa.
    Toki näkujöiden ennusteissa on myös aikaviiveitäkin.
    Ei he taikureits ole.
    Naomikin näkee viiveellä.
    Naomia käytän.

    Monella voi olla viiveitä.
    Kannattaa olla kärsivällinen.

    3Äänestä

  • Anonyymi00126 kirjoitti:

    Häntä käytän itsekin, jos nyt niin voi siis sanoa tarkoitan että käyn hänellä, on kokemukseni mukaan paras.
    Joku on tapahtunut hiukan viiveellä, mutta tapahtui kuitenkin, osa ihan päivämäärän tarkkuudella, sanoi yhteenkin juhlapäivän, juhannuksen, eli näki venereissun saareen ja kenen kanssa sen teen ja niin toteutui.
    Itselläni on valitettavasti tuosta T.J:sta samaa kokemusta, eli asiat meni ihan päinvastoin ja tuli tunne että lasketteli omiaan.

    Itsellä T.Jstä juuri päinvastainen kokemus.
    Tiesi kuukauden, tapahtumat ja jopa sellaistakin, mitä en odottanut.
    Näin todella kävi.

    2Äänestä

Itsellä oli hyvä kokemus.
Näki asiani selkeästi kertomatta.
Tpi viestit henkimaailmasta selkeästi ja tunnistettavasti.
T.J.

Harrietilla kåvin aiemmin.

1Äänestä
  • Taidat olla tietämätön ufojen saralla.
    Maailmanlaajuinen ilmiö.
    Et hohoijaa vaan ennakkoluuloille.

    1Äänestä

  • Anonyymi00130 kirjoitti:

    Taidat olla tietämätön ufojen saralla.
    Maailmanlaajuinen ilmiö.
    Et hohoijaa vaan ennakkoluuloille.

    En mäkään ymmärrä miten ufot liittyy ennustamiseen?

    2Äänestä

  • Anonyymi00130 kirjoitti:

    Taidat olla tietämätön ufojen saralla.
    Maailmanlaajuinen ilmiö.
    Et hohoijaa vaan ennakkoluuloille.

    Miten ne liittyy selvänäköön?

    1Äänestä

  • Anonyymi00132 kirjoitti:

    Miten ne liittyy selvänäköön?

    Ei liity.
    Siksi ihmettelen miksi niistä jankutetaan.

    2Äänestä

Menneet näki hyvin mutta ihmissuhde asioita ei ollenkaan tai menivät täysin pieleen.

1Äänestä
  • Olisit siis tyytyväinen.
    On asioita joita et ehkä hyväksynyt tai vaikutti itse ?
    Ei näkijä ole vastuussa valinnoistasi.
    Korostaisin, jos kerran näki menneen hyvin niin hän osaa asiansa.

    1Äänestä

Ilmiannettu.
Asiatonta.
Ulkoinen olemus ei määritä mitään.
Jos, et ollut paikalla Ufojuttujent apahtumahetkellä on sanomasi mitätöntä.
Tiedän henkilöitä jotka on olleet hänen kanssaan niissä, totta on.

Äänestä
  • Jotai pullukkapropakandaa?? Ihan varmana määrittää. Ufotapaukset ei sitä tiätty tiärä kun vaikuttas niitten jutut menee muuteski aika svääreisä.

    1Äänestä

  • Kaljoo kans? no ilmankos. selittää ne uhvotki.

    1Äänestä

  • Anonyymi00152 kirjoitti:

    Kaljoo kans? no ilmankos. selittää ne uhvotki.

    Tuolle kirjoittajalle vastasin.
    Ei liity ko selvänäkijään.

    Äänestä

Osaa asiansa.
Olen tyytyväinen.

3Äänestä
  • Ufot osaa asiansa? Kaipa varmaan,,,,,,

    2Äänestä

Sukulaiseni on soitellut hänelle ja monelle muullekin näkijälle parisuhde asioistaan. Mikään mitä on ennustettu ei ole valitettavasti käynyt toteen. Meediona Terhistä on ollut kuitenkin hyviä kokemuksia.

1Äänestä
  • Minulla ei ole hyvää kokemusta kyllä meedionakaan. Tuli vahva tarinoinnin maku. Näkijänä täysin onneton. En ole vakuuttunut millään lailla, hänellä olisi minkäänlaisia kykyjä tuonkaltaisiin asioihin.
    Nuo ufojututkin vähintään hämmentää.

    Äänestä

  • Anonyymi00156 kirjoitti:

    Minulla ei ole hyvää kokemusta kyllä meedionakaan. Tuli vahva tarinoinnin maku. Näkijänä täysin onneton. En ole vakuuttunut millään lailla, hänellä olisi minkäänlaisia kykyjä tuonkaltaisiin asioihin.
    Nuo ufojututkin vähintään hämmentää.

    Kyllä olen itsekin miettinyt että käynkö enää kenelläkään. Moni ottaa 30min istunnosta ainakin 60e ja vaikka olisi vilpitön niin ei vaan tunnu pitävän paikkansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00157 kirjoitti:

    Kyllä olen itsekin miettinyt että käynkö enää kenelläkään. Moni ottaa 30min istunnosta ainakin 60e ja vaikka olisi vilpitön niin ei vaan tunnu pitävän paikkansa.

    Hyville maksan mielellään mitä veloittavat.
    Nykyisin on vaan valitettavan paljon tuollaisia, jotka esiintyvät selvänäkijöinä ja meedioina ja milloin minäkin kanavoijina, vaikkei ole mitään edellytyksiä.
    Sellainen vie uskottavuutta sitten niiltä oikeiltakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00158 kirjoitti:

    Hyville maksan mielellään mitä veloittavat.
    Nykyisin on vaan valitettavan paljon tuollaisia, jotka esiintyvät selvänäkijöinä ja meedioina ja milloin minäkin kanavoijina, vaikkei ole mitään edellytyksiä.
    Sellainen vie uskottavuutta sitten niiltä oikeiltakin.

    Vaikeaa sanoa minkä verran uskon. Meedio istunnoissa on aina asioita mitä ei voi todentaa ja tietoja jotka ovat niin arkisia etteivät ne todista epäilevälle mitään. Jotakin vähän osuvampaa voi seassa olla kuitenkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Loistava, rento ja sydämellinen selvänäkijä ja meedio. Toi isäni viestit selkeästi rajan takaa.
Näki mieheni pettämiset ennakkoon.
Tuo viestejä myös lemmikeiltä rajan takaa, toi viestiä Rasselta ja antoi lohtua menetyksen keskellä.
Suosittelen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu