Natsien kannatusten on loputtava

Anonyymi-ap

Täällä jaksetaan mesota natseista ja heidän aatteistaan Mokomat keskenkasvuiset kollit. Eivät tiedä historiasta mitään.pelkkää ienten ja irtohampaiden louskutusta.

Eivät naapurimaissamme jakseta iloita näistä lässytyksistä.
Asia on vakava. Kun ihmisiä on surmattu, kidutettu ja kaasutettu jonkun aatteen vuoksi, ei pitäisi öykkäröidä tyhmiä.

Jos aikuinen nainen, yli 30 vuotiaana kirjoittelee ihmisistä"jätesäkjeinä", ei sitä voi ottaa leikiten. Aikuiset ovat sanomisistaan ja teoistaan aina vastuussa.
Halla-aho kannattaa myös näitä samoja aatteita kuin Purrakin.

Kuka olisi koskaan uskonut, että mielenvikainen diktaattori pääsi valtaan kansansa tuella ja murhautti ihmisiä muutaman pienemmän valtion verran.
Tällaisia asioita ei saa unohtaa koskaan,
eikä päästää lähellekään valtion johtoon.

Keskuudessamme elää murhattujen kansalaisten omaisia, enkä soisi heitä kiusattavan typerillä suunsoitoilla.

Ehdottomasti tällaisten aatteiden kannattajat on saatava pois asioitamme päättävästä hallituksesta.

15

411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sotket itse ilman minkäänlaista historian perspektiiviä ja suhteellisuustajua tosi pahasti käsitteitä ja et näe maan laillisen hallituksen asemaa Perustuslain ja Valtiosäännön suojaamana.
      Perustuslakimme on tarkoitettu koskemaan kaikkia kansalaisia, myös sinua. Siksi sinun pitaa tietää ja ymmärtää se mitä sinne on kirjoitettu.

      • Anonyymi

        Juurikin näin, laki pitää olla kaikille sama myös vihakirjoittelut perussuomalaisia kohtaan.!!!!


    • Anonyymi

      Natsiryhmät pieniä,ei merkitystä!

      • Anonyymi

        Totta. Natsiaatteen kaltaisia oppeja kannattavia löytyy joka ainoan puolueen kannattajista ja joka maasta.
        Meillä ei kuitenkaan ole laillisesti järjestäytynyttä rekisteröityä puoluetta, joka olisi rasistinen tai natsismin ja fasismin kannattaja.
        Paitsi, tietysti Anon VKK.
        Oppositio ratsastaa hevosella, jota ei ole.


      • Anonyymi

        Persuista taitavat ääripäät olla myös jatkaneet matkaansa muihin puolueisiin, kuten esim. Sinimusta Liike ja VKK.


    • Anonyymi

      Kerro lindtmannille, pahoja kuvia kertakaikkiaan järkyttäviä. MInkä nuorena oppii sen vanhana taitaa. Olitko muuten helsinki cupin tappelussa mukana?

      • Anonyymi

        Demarikukko polkee kanaa, jota ei ole.


    • Anonyymi

      Ketjun aloittajalla ei ole mitään käsitystä mitä se "natsismi" ja natsit oikein ovat...miten Purran kommentit jätesäkeistä voi vääntää natsismiksi? Tai Halla-ahon Scriptakirjoitukset saati sitten Lindtmanin tai Junnilan hölmöilyt? Samalla voidaan sitten julistaa koko maailmalle että koko Brittien kuningashuone on natsien hallussa sillä kuningas Charlesin poika prinssi Harry koikkeloi opiskelijapoikana natsiunivormu päällä joissain opiskelijabileissä.

      Purra ja PS eivät ole lähettämässä ketään kaasukammioihin tai julistaneet suomalaisia "herrakansaksi". He kylläkin vaativat että Suomeen turvapaikan varjolla tulleet palavat rakentamaan kotimaitansa kun turvapaikkaan ei enää ole tarvetta, että maahan jääneet menevät töihin, elättävät itsensä ja perheensä ja kunnioittavat maan lakeja ja tapoja, ja että maassa lain vastaisesti oleskelevat pidätetään ja poistetaan maasta.

      Muuten, vaimoni ja siten myös lapseni ovat juutalaisia. Tuskin minä ja poikani olisimme äänestäneet PS jos olisimme ajatelleet että he ovat "natsi" puolue. PS on isänmaallinen puolue, ei fasistinen, rasistinen, tai natsi-ideologinen.

    • Anonyymi

      Perussuomalaiset r.p., lyhenne PS, on suomalainen kansalliskonservatiivinen ja arvokonservatiivinen puolue.

      Eivät ole ilmoittaneet olevansa äärioikeistoa tai natseja kannattava puolue. Hörhöt näin kuvittelevat. Kannattaa sitten pikemminkin tutkia Sinimusta Liike puolueen arvoja.

    • Anonyymi

      Vasemmistoliiton edustaja vertasi mielenosoituspuheessaan Petteri Orpoa rottaan. Natsi-Saksa teki samaa vuonna 1940 propagandaelokuvan “The eternal jew” eli suomeksi “ Ikuinen juutalainen” jossa juutalaisia verrataan mm. rotiksi jotka nousevat viemäreistä.

      Nyt välittömästi kaikki vihervassarien edustajat sanoutumaan irti Vasemmiston natsismista! Vaadin Li Anderssonin julkista anteeksipyyntöä Orvolta ja myös kaikilta maailman juutalaisilta. Miten käy nyt Suomen asekauppojen Israelin kanssa kun Israelilaiset kuulevat että Suomessa Vasemmistoliitto vertaa pääministeriä rottaan samaan tapaan kuin natsit puhuivat juutalaisista 1940? Niin Demarien kuin Vihreidenkin on kieltäydyttävä kaikesta yhteistyöstä Vasemmistoliiton kanssa, ja Vasemmisto on leimattava ikuisiksi ajoiksi hallitukseen sopimattomaksi puolueeksi sen natsismin ja fasismin takia!!!

    • Anonyymi

      Tiukka maahanmuuttopolitiikka tai oikeistolainen talouspolitiikka ei myöskään ole rasismia. Hallitus on demokraattisin menetelmin tullut valituksi ja hallitus voi päättää pakolaisten tai sosiaalitukien määrän leikkaamisesta. Se on poliittinen valinta.

    • Anonyymi

      Demuvihreet keksi pöllyssä muka hyvän kaatokortin,rasismin?

    • Anonyymi

      Saksassa äärioikeisto jo toiseksi suurin puolue!

    • Anonyymi

      Marini on rasisti? Ei yhteistyötä persujen kanssa???

    • Anonyymi

      Tässä on oiva esimerkki siitä, kuinka asia vääristyy matkalla, kun se kulkee monen ihmisen pääkopan lävitse.
      Purrahan käytti kokovartalon peittävästä asusta nimitys "säkki" ja tämän ketjun aloittaja oli saanut sen jo muotoon: "jätesäkjeinä", mikä tarkoittaa jo ihan eri asiaa.
      Joku kirjoitti "naissäkeistä", mutta miksi tuo "nainen" siihen tuli hänen pääkopastaan mukaan? Sitähän asua voivat käyttää myös miehet, muunsukupuoliset, jne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2165
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      338
      1376
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1325
    4. 157
      1208
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1041
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      919
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      888
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      842
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      829
    Aihe