Pankaa tutkintaan ja puuhan villitsijäjohtajat sovittamaan tekosiaan.
Suomi ei ole villisikojen ruokintapaikka. Suomi on oikeusvaltio, jossa myös ministeri on oikeutettu nauttimaan hänelle kuuluvista oikeuksista ja suojasta.
Oppositiojohtajat, viheltäkää pelleily poikki. Menkää kesäaiturin päähän miettimään ketkä tässa tasavallassa ovat natseja.
Ministerin eroa vaativa adressi on ulkoparlamentaarinen painostustoimi on merkityksetön ja laiton
6
227
Vastaukset
- Anonyymi
Adressiin riittää sähköpostiosoite. Jotkut kuulemma avaavat itselleen koko ajan lisää erilaisia sähköpostiosoitteita. Mitenkään ei kontrolloida, vaikka sama henkilö "allekirjoittaisi" adressin moneen kertaan. Henkilötunnistusta ei tehdä. Nimekseen voi ilmoittaa mitä vaan. Lisäksi voi ilmoittaa, että nimeä ei saa julkistaa.
- Anonyymi
Ohjeitten jakamisella ilmoitat tiedoksi olevasi yksi noista ymmärtämättömistä, jotka ovat omaksuneet Hitlerin natsien ja Mussolinin fasistien härskit ulkoparlamentaariset painostusmenetelmät maan hallituksen häirinnässä ja kaatamispyrkimyksissä.
Sinun on nyt pakko jo tajuta, että nuoren opiskelijatytön harkitsemattomat postaukset ovat tekoina täysin merkityksettömiä verrattuna toimiin, jotka maamme oppositiopuolueitten johtajat ovat käynnistäneet ja nyt ovat karkaamassa heidän käsistään.
Uskomattomonta tässä on, että hallituspuolueen puheenjohtaja, oikeusoppinut, edellisen hallituksen oikeusministeri ei näytä ymmärtävän sitä, mihin hän nyt osallistuu.
Olen luullut, että Suomessa ei ole natsi- ja fasistipuolueita, mutta näyttääpä noita nyt olevan.
- Anonyymi
Kyseessä kylmä kielletty ajojahti!
- Anonyymi
alle oppositiovassareiden kannatuksen tulee jäämään % adressin loppulukema, oli eilen 3,5 % ja jos vaikka kasvaisi 300 000 ihmistä niin ei se 10% äänestäjistä vaalipohjan perusteella ole mitään. 90% ei äänestäisi adressin puolesta.
- Anonyymi
Riikka Purran erottava valtiovarainministerin tehtävistä!
Adressi
Allekirjoitukset 108 619
Äänestä
Anonyymi
2023-07-16 00:45:25
UUSI
No kuule, se on 3,51 % kaikista äänestäneistä Suomessa, eli alle RKP:n tuloksen jopa.
Turhaan spammaat tuota propagandaasi.- Anonyymi
Rekisteröityjen, edelliseen hallitukseen osallistuneitten puolueitten ylin johto, osa kokeneita ministereitä. Nyt kansanedustajia. Niin juuri he ovat nyt käyttämässä suunnitelmallisia ja natsihallinnon pimeästä menneisyydestä kaapattuja ulkoparlamentaarisia painostuskeinoja laillisen hallituksen kaatamiseksi.
Perustuslaki ja Valtiosääntö eivät ole näille tappelupukareille minkään arvoisia.
Nyt on tämän kansan aiheellista terästäytyä ymmärtämään mitä tämä porukka tekee ja miten se sama porukka edellisenä hallituksena saattoi Suomen julkisen talouden kuralle.
Ulkoparlamentaarinen painostus opposition toimena yksittäisiä ministereitä ja yhtä hallituspuoluetta vastaan on ehdottomasti rangaistavaa. Tutkinta päälle heti. Tekojen nimikkeet voidaan keksiä samalla menetelmällä kuin opposition puuhamiehet ovat nyt tehneet. Ensin teoille ja syytteille nimikkeet ja sitten aletaan penkoa esiin todisteeksi ajallisesti kaukaisiakin tekemisiä ja jopa sanottuja lauseen osia. Ja siitä vaan Valtakunnaoikeuden matolle oppimaan lainkuuliaisuutta ja nöyryyttä.
En ole persu, olen kunnioitetun valtiotieteilijä professori Nousiaisen oppilas, jonka tutkimustyön ohjaajana Nousiainen toimi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567805Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675901Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072333Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41175Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974