Joensuussa järjestetyssä hallituksen vastaisessa mielenosoituksessa, kirjoittaa YLE ja Iltalehti. Ei ole yhtään järkevää alentua tällä tavalla Purran tasolle, koska tämä antaa vaan persuille lisää aseita. Ihmisyyttä puolustavien ihmisten pitäisi tietää paremmin ja osata käyttäytyä ihmisiksi.
Vassari nimitteli pääministeriä rotaksi
Anonyymi-ap
26374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vassarien pitää nyt katsoa peiliin ja ruveta harjaamaan omia joukkojaan. Ei tällaisilla porukoilla ole mitään asiaa arvostella Purraa.
Vasemmisto on ns. kriisissä. Kansan tuki hupenee.
Varmasti hupenee kun tällä tavalla käyttäydytään
Rotan näköinen arvostelija torilla.
Minkä takia suvaitsevaiset raivoaa kun persu nimitteli ihmisiä apinaksi, mutta nyt ollaan ihan hiljaa kun vassari nimitteli ihmisiä rotaksi? Tällaisina hetkinä häpeän suvaitsevaisten puolesta ja ymmärrän mitä Persut tarkoittavat kun puhuvat suvaitsevaisten tekopyhyydestä. Iltalehti on ainoa joka tuntuu tajuavan tilanteen törkeyden. YLE mainitsee asian mutta sen mielestä tämä tuntuu olevan ihan normaalia.
Eihän Orpoa sanottu rotaksi. Noista kahdesta eläjästä vain rotalla on selkäranka. Olkaapa tarkkoina meuhkatessanne jonnin joutavia.
Rotta on älykäs eläin. Osaa lukea tilanteita ja on erittäin oppivainen.
Aivan, joka päivä meuhkataan jonnin joutavia. Tyhmimmät meuhkaajat vaativat eduskuntaa kesätauolta meuhkaamaan 😂
Ben Zyskowicz on nyt Iltalehdessä jyrähtänyt vassaripellelle. Ben rulez.
Vassaripelle itse kehustelee jotta mä oon saanu hyvää palautetta niinku
Sanoo että orpo ja purra voi soittaa mulle...
saattaisi vasurirottapojalta lirahtaa pöksyyn jos todella soittaisivat...
Oisko käsky tullut Kremlistä.
Se niljake kommunisti transu ei käy täysillä.
Kyllä, Ben puhuu Iltalehdessä täyttä asiaa:
"– Nyt kun vasemmistoliiton poliitikko on verrannut pääministeriä rottaan, niin kuinka moni media tai median edustaja on asettanut mikrofonin vasemmistoliiton puheenjohtajan Li Anderssonin eteen ja kysynyt häneltä, että irtisanoutuuko vasemmistoliitto tällaisesta vihapuheesta tai mitä mieltä Andersson on tällaisesta vihapuheesta, Zyskowicz kysyy.
– Vai onko niin, että on olemassa vihapuhetta, joka on selvästi ja yksituumaisesti kiellettyä, mutta sitten on niin sanottu eri asia tämä vasemmiston vihapuhe, joka onkin sitten sallittua, hän lisää."
Beni puhuu asiaa nyt on vassarit hiljaa ei ylekään innostu tämä on sitä parempaa maalittamista
Esimerkkejä löytyy miten halventavasti persut ovat haukkuneet Zyskowicziä hänen juutalaisuudestaan.
Tämäkin myös Beni tietää koska on ollut vihapuheiden kohteena ennenkin eikös joku tyyppi jo Jaffa pullolla Benin pahoinpidellyt ennen vaaleja
Junnila tekee Hitler vitsejä ja purra tsemppaa miltä luulisi tämän tuntuvan Benistä ja muista Suomen juutalaisista
Nyt ei Beni saa arvostella kyllä persuja kun Orpo sanoo nyt hiljaa pitää olla persuille mieliksi
Lindtman panee paremmaksi, kun tekee natsitervehdyksiä.
Hysssh, Lindtman ja Arhinmäki ovat vain vasureita, ei heillä ole vastuuta. Syy heidän käytökseensä on porvareissa.
Orpo sanoo vaan kuule Beni nyt meidän pitää hyväksyä juutalaisiin kohdistuva vihapuhe kun tarvitaan pärssyt hallitukseen kyykyttämään köyhiä
Nyt Vassari pyysi anteeksi puheitaan. Hieno homma ja asia on sillä selvä. Vassareihin voi aina luottaa, persuihin ei.
Ei homma voi olla ohi, vaan siitä pitää jauhaa viikkotolkulla ja sitäpaitsi anteeksipyyntö ei ollut vilpitön.
Sängyn alta kuuluu vikinää... Anteeks, anteeks, en minä enää... anteeks...
Tuo rotaksi haukkuja taitaa olla tarnsu ulkonäöstä päätellen?