Vassari nimitteli pääministeriä rotaksi

Joensuussa järjestetyssä hallituksen vastaisessa mielenosoituksessa, kirjoittaa YLE ja Iltalehti. Ei ole yhtään järkevää alentua tällä tavalla Purran tasolle, koska tämä antaa vaan persuille lisää aseita. Ihmisyyttä puolustavien ihmisten pitäisi tietää paremmin ja osata käyttäytyä ihmisiksi.
26374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Vassarien pitää nyt katsoa peiliin ja ruveta harjaamaan omia joukkojaan. Ei tällaisilla porukoilla ole mitään asiaa arvostella Purraa.

Äänestä

Vasemmisto on ns. kriisissä. Kansan tuki hupenee.

Äänestä
  • Varmasti hupenee kun tällä tavalla käyttäydytään

    Äänestä

Rotan näköinen arvostelija torilla.

Äänestä

Minkä takia suvaitsevaiset raivoaa kun persu nimitteli ihmisiä apinaksi, mutta nyt ollaan ihan hiljaa kun vassari nimitteli ihmisiä rotaksi? Tällaisina hetkinä häpeän suvaitsevaisten puolesta ja ymmärrän mitä Persut tarkoittavat kun puhuvat suvaitsevaisten tekopyhyydestä. Iltalehti on ainoa joka tuntuu tajuavan tilanteen törkeyden. YLE mainitsee asian mutta sen mielestä tämä tuntuu olevan ihan normaalia.

Äänestä

Eihän Orpoa sanottu rotaksi. Noista kahdesta eläjästä vain rotalla on selkäranka. Olkaapa tarkkoina meuhkatessanne jonnin joutavia.

Äänestä
  • Rotta on älykäs eläin. Osaa lukea tilanteita ja on erittäin oppivainen.

    Äänestä

  • Aivan, joka päivä meuhkataan jonnin joutavia. Tyhmimmät meuhkaajat vaativat eduskuntaa kesätauolta meuhkaamaan 😂

    Äänestä

Ben Zyskowicz on nyt Iltalehdessä jyrähtänyt vassaripellelle. Ben rulez.

Äänestä
  • Vassaripelle itse kehustelee jotta mä oon saanu hyvää palautetta niinku

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Vassaripelle itse kehustelee jotta mä oon saanu hyvää palautetta niinku

    Sanoo että orpo ja purra voi soittaa mulle...
    saattaisi vasurirottapojalta lirahtaa pöksyyn jos todella soittaisivat...

    Äänestä

Oisko käsky tullut Kremlistä.

Äänestä
  • Se niljake kommunisti transu ei käy täysillä.

    Äänestä

Kyllä, Ben puhuu Iltalehdessä täyttä asiaa:
"– Nyt kun vasemmistoliiton poliitikko on verrannut pääministeriä rottaan, niin kuinka moni media tai median edustaja on asettanut mikrofonin vasemmistoliiton puheenjohtajan Li Anderssonin eteen ja kysynyt häneltä, että irtisanoutuuko vasemmistoliitto tällaisesta vihapuheesta tai mitä mieltä Andersson on tällaisesta vihapuheesta, Zyskowicz kysyy.

– Vai onko niin, että on olemassa vihapuhetta, joka on selvästi ja yksituumaisesti kiellettyä, mutta sitten on niin sanottu eri asia tämä vasemmiston vihapuhe, joka onkin sitten sallittua, hän lisää."

Äänestä
  • Beni puhuu asiaa nyt on vassarit hiljaa ei ylekään innostu tämä on sitä parempaa maalittamista

    Äänestä

Esimerkkejä löytyy miten halventavasti persut ovat haukkuneet Zyskowicziä hänen juutalaisuudestaan.

Äänestä
  • Tämäkin myös Beni tietää koska on ollut vihapuheiden kohteena ennenkin eikös joku tyyppi jo Jaffa pullolla Benin pahoinpidellyt ennen vaaleja

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Tämäkin myös Beni tietää koska on ollut vihapuheiden kohteena ennenkin eikös joku tyyppi jo Jaffa pullolla Benin pahoinpidellyt ennen vaaleja

    Junnila tekee Hitler vitsejä ja purra tsemppaa miltä luulisi tämän tuntuvan Benistä ja muista Suomen juutalaisista

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Junnila tekee Hitler vitsejä ja purra tsemppaa miltä luulisi tämän tuntuvan Benistä ja muista Suomen juutalaisista

    Nyt ei Beni saa arvostella kyllä persuja kun Orpo sanoo nyt hiljaa pitää olla persuille mieliksi

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Junnila tekee Hitler vitsejä ja purra tsemppaa miltä luulisi tämän tuntuvan Benistä ja muista Suomen juutalaisista

    Lindtman panee paremmaksi, kun tekee natsitervehdyksiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Lindtman panee paremmaksi, kun tekee natsitervehdyksiä.

    Hysssh, Lindtman ja Arhinmäki ovat vain vasureita, ei heillä ole vastuuta. Syy heidän käytökseensä on porvareissa.

    Äänestä

Orpo sanoo vaan kuule Beni nyt meidän pitää hyväksyä juutalaisiin kohdistuva vihapuhe kun tarvitaan pärssyt hallitukseen kyykyttämään köyhiä

Äänestä

Nyt Vassari pyysi anteeksi puheitaan. Hieno homma ja asia on sillä selvä. Vassareihin voi aina luottaa, persuihin ei.

Äänestä
  • Ei homma voi olla ohi, vaan siitä pitää jauhaa viikkotolkulla ja sitäpaitsi anteeksipyyntö ei ollut vilpitön.

    Äänestä

Sängyn alta kuuluu vikinää... Anteeks, anteeks, en minä enää... anteeks...

Äänestä
  • Tuo rotaksi haukkuja taitaa olla tarnsu ulkonäöstä päätellen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joensuussa järjestetyssä hallituksen vastaisessa mielenosoituksessa, kirjoittaa YLE ja Iltalehti. Ei ole yhtään järkevää alentua tällä tavalla Purran tasolle, koska tämä antaa vaan persuille lisää aseita. Ihmisyyttä puolustavien ihmisten pitäisi tietää paremmin ja osata käyttäytyä ihmisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu