Toimittajiston hallitus/oikeistovastainen aktivismi ja klikkijallitus on mennyt karmivasti ohi faktantarkistuksen, sekä vastuullisen journalismin.
Täyttä ryccäntouhua ja Putte kiittää.
Täyttä ryccäntouhua ja Putte kiittää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Media on tällä hetkellä Suomen ylin valtiomahti, koska on poliittisen ja oikeudellisenkin vallan yläpuolella.
Se on ylikansallisten korporaatioiden hallussa, ja valtioiden ja kaikkien ihmistenkin halutaan joutuvan samojen korporaatioiden de facto vallan alle. Suomen valtio ja muut valtiot on lopulta tarkoitus efektiivisesti lakkauttaa. Korporaatiokommunismi on EU:nkin lopputavoite.
Lehtitalot haluavat kontrolloida mitä ja miten yksittäiset ihmiset kirjoittelevat omille sivuillensa. Linja ei saisi poiketa liikaa lehtitalojen keskenään sopimista arvoista. Pelkona on, että lukijat siirtyvät muualle. Vääriä sanoja tai ajatuksia sisältävästä kirjoittelusta joutuu toimittajien maalittamaksi ja nykyajan jalkapuuhun jopa viikoiksi.
Oletko Incel?
Banaanin tyrkytys ei ole ratkaisu puutteeseen ilman lirkuttelua ensin.
Sulla aina pimpit ja kikkelit mielessä? Eikö sun olisi syytä hieman miettiä, onko myöhäisteini-iän oikuttelu keski-ikäiselle sopivaa käytöstä?
Taas näitä kommarien seksuaalifantasioita!? :/
Millonhan te oppisitte keskustelemaan näistä erotiikka-palstoilla?
"Sometimes cigar is just a cigar"
Äärivasemmisto on hyvä ottamaan valtaansa median, yritykset, organisaatiot, koulut, sairaalat, pollsiin ja armeijan.
Kuinka iso?
Onko vaaraton, sukupuolitauteja ei ole?
Olen myös huolissani ylen sisällöstä, nykyisin tulee vain uusintoja ja uusintoja, mitä muutakaan?