Varastettu siis punaruunikko(punaruskea karva, mustat jouhet, mustat jalat) lv-tamma GIGI HOSS eli KUKKA (nimi saattaa olla muutettu). Säkäkorkeus n.150 cm, en ole ikinä mitannut. Pukittaa joskus ratsastaessa, ei tosin kaikilla. Lempeä hoitsu. Ei merkkejä.
Sekä hänen liinakko(vaal. ruskea karva, vaal. keltaiset jouhet) läsipää (kuin tähdenlento päässä) risteytysponivarsansa WIISKULMAN QEISHA alias QEISHA (nimi ehkä muutettu). En ole häneen tutustunut tarkemmin. Alle vuoden ikäinen.
Varas on tiedossa ja hänestä on tehty rikosilmoitus.
KAIKKI TIETO HYVÄSTÄ!
Mailailkaa: [email protected].
Kyseessä ovat todella rakkaat hoitsuni!
VARASTETTU!
7
1259
Vastaukset
- hhmm
Ootkohan sä nyt ihan 100% varma että ne on varastettu?
Harvoin kyllä suomessa kuulee et hevosia noin vain varasteltas...- crying angel
Niin kuulee, mutta ikäväkseni näin on sattunu mun kohdalle..Jos tarkempia tietoja kaipaat niin mailaa mieluummin, koska en viittis ihan julkisesti kaikkee kertoo. Sanottakoon vaan että hevoset olivat panttina maksamattomista vuoksrista.
- floer
crying angel kirjoitti:
Niin kuulee, mutta ikäväkseni näin on sattunu mun kohdalle..Jos tarkempia tietoja kaipaat niin mailaa mieluummin, koska en viittis ihan julkisesti kaikkee kertoo. Sanottakoon vaan että hevoset olivat panttina maksamattomista vuoksrista.
Se omistaa hevosen jonka nimi lukee niiden rekisteripapereissa. Ei se tee susta omistajaa jos omistaja on ollu sulle tai vanhemmilles velkaa!
- kirppulainen
floer kirjoitti:
Se omistaa hevosen jonka nimi lukee niiden rekisteripapereissa. Ei se tee susta omistajaa jos omistaja on ollu sulle tai vanhemmilles velkaa!
Puhut vähän mutta täyttä ASIAA!
Tästä aiheesta on kovempaa vääntöä saman aloittajan tekstin alla kylmäveristen hevosten osastolla...ei ole lasten asioita jos aikuiset sotkee velka-asioihinsa hevosia. - crying angel (ei kyllä enää)
kirppulainen kirjoitti:
Puhut vähän mutta täyttä ASIAA!
Tästä aiheesta on kovempaa vääntöä saman aloittajan tekstin alla kylmäveristen hevosten osastolla...ei ole lasten asioita jos aikuiset sotkee velka-asioihinsa hevosia.Kukka ja Qeisha löytynyt ja kunnossa(!), kukan kuva löytyy täältä http://www.geocities.com/farawayphotos sieltä hevoskuvia/lämminveriset/gigihoss
Kuten jo k-v palstalle ilmoitin niiden ihmisten jotka ovat ottaneet valittamisen ammatikseen voivat olla katsomatta (tai katsoa).
- on esiintynyt
muillakin palstoilla tällä foorumilla tällä samalla viestillä, eli älkää hyvät ihmiset provosoituko kun provosoidaan...
- Djljdfgl
Otsikko kertoo jo kysymykse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4753572Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi362940Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872866SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1492756Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012075- 1622073
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141934- 1011802
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501559Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361510