Moni ei varmaan tiedä en tiedä onko

Anonyymi-ap

tahallista vai vahinko mutta nivalalehden jutun kuvassa vilahtaa pedari lipun värit. Itse heittäisin roskiin mutta tuskin omistajat itsekään tietää. Mistä helvetistä lie tuolla sairaalla värityksellä laukku tai tyyny ostettu ja vielä lapsia samassa kuvassa.

Tässä todiste--------------

https://www.snopes.com/articles/464807/minor-attracted-persons-flag/

7

949

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No voi itku ja parku nyt sentään. Pitäähän nyt lipussa värejä olla, mutta sinulta taitaa puuttua ne järjen värit.

    • Anonyymi

      Asuin lapsena Nivalassa. Silloin ei saanut pitää punaisia vaatteita. Musta oli suosiossa. Nyt on tullut uusia kiellettyjä värejä nämä oranssit ja keltaiset. Milloin aletaan paheksua puolueiden värejä, keskustan vihreä, vihreiden vihreä, kokoomuksen sininen, vasemmiston punainen, perussuomalaisten sinikeltainen. Ajat muuttuvat, mutta värit pysyvät. Hyvää jatkoa teille sinne Nivalaan.

      • Anonyymi

        Ei kysymys ole pelkästään väreistä! Miksi tuossa laukussa tai tyynyssä on samat värit ja samassa järjestyksessä jotka viittaavat pedofiliaan? Uskonnollinen juhla jossa on lapsiakin niin juuri tuo ärsyttää että piilomainostetaan paholaisen iljettävyyksiä! Tuo ei ole mikään pride lippu enkä kyllä ymmärrä miksi sitäkään pitäisi olla missään vaan tuo viittaa suoraan seksuaaliseen hyväksikäyttöön ja vielä pahin mahdollinen koska uhrina lapset! Miksei voi olla tyyny jossa lukee Jeesus elää tai vaikka vaan sininen tai valkoinen tyyny??? Miksi pitää olla pedofilian tunnuksen värit ja vielä samassa järjestyksessä??? ILJETTÄVÄÄ!!! Kuka hitto tuommosia edes tekee tai myy ja miksi???


    • Anonyymi

      sairasta tolllanen vouhkaaminen jostain lipun väreistä.
      ei ne siitä miksikään tule muuttumaan.

    • Anonyymi

      ja lapset kuin aikuisetkin ovat ihan saman arvoisia.
      aikuiset vaan tajuaa paljon enemmän.

    • Anonyymi

      No herrajestas,keksi nyt jotakin muuta tekemistä,lähe vaikka ulos kävelylle ja kuuntele linnun laulua ja kahtele vihreitä puita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      267
      858
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      40
      631
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      548
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      51
      487
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      440
    7. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      434
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      426
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      45
      417
    Aihe