Kuka vanhantien rautatiesillan ajoi rikki?

Anonyymi-ap

Kuka tämä on ollluuuuuuu?

18

1541

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vanaha silta joutihi mennä.

    • Anonyymi

      Seolla puhuivat että alta kolomekymppinen rekkakuski oisi ollluuuuu aennaa valehtelloooooot seoollaaa mullee.

    • Anonyymi

      Olisko ollut sähköverkkovirman auto?

    • Anonyymi

      Ihminen on erehtyväinen. Ja lehmä on märehtiväinen. Jokainen meistä tekee joskus virheitä, antaa tämän asian jo olla. Se joka on virheetön heittäköön ensimäisen kiven.

    • Anonyymi

      Ihan sama kuka, mutta alun pitäen olisinpiyänyt kesön lenkkeilijöille, väylä jättää mistä voi kulkea läpi, suosituimmille lenkki poluille

      • Anonyymi

        Muualla ei voi lenkkeillä? Ihan yhtä paljo on näkyny kanssalenkkeilijää tuolla radan takamaastoissa ja vanhalla tiellä mitä aikaa ennen sulkua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muualla ei voi lenkkeillä? Ihan yhtä paljo on näkyny kanssalenkkeilijää tuolla radan takamaastoissa ja vanhalla tiellä mitä aikaa ennen sulkua.

        No ei tietenkään muutama ehkä kiertänyt virran tien kautta ei monta. Kyllä ovat yrittäneet mennä muualle. Parhaat kuitenkin multissa. Että ei tehnyt väylävirasto fiksusti eikä kunnasta löytynyt ohjausta. Tuolla muilla palstoilla haikaillaan että ihmiset menettää sivistystä kun ei pääse museolle, no, huolensa itsekullakin.
        Jospa siitä kohta pääsee läpi jalankulkijat ja pyöräilijät , lenkkeilijät . Kun löytyisi kunnasta vaatimusta läpikulkuun niin voisivat kulun järjestääkin.

        Vaikka työnsä tekevätkin hyvin niin huono on asukkaiden huomioon otto. Valitus näiden johtajien esimiehille, kantelu vai mikä se on sivistys sanana. Meitä se ei enää auta mutta vähentäs ehkä ylimielisyyttä seuraavassa kohteessa.


    • Anonyymi

      Kuski laenasi luvatta kuormurin. Pasautti koneen alikulkuun. Jätti ratahallinolle ilimoittamatta, että meni homma vähän vituksi.
      Voipi tulla kovat rapsut...?

    • Anonyymi

      Multikankaan ampumaradan sulkeminen olisi paljon tärkeämpää kuin tuon alikulun alasajo.

    • Anonyymi

      No olikose jiillä alakava rekkakuskiiiiii? Ei oo eltellillä nii isoja autojaaa että ottaa siltaan kiinniii. Onse kummaaa.

    • Anonyymi

      Van jos on nosturi jääny vähä liian ylös niin sillo jytkähtää

    • Anonyymi

      vr - mitä kyselet

    • Anonyymi

      Paljonko meille nousee sähkönsiirtohinta tämän vuoksi?Kuluttajat tämän varmaankin tuntee nahoissaan.

    • Anonyymi

      Ei kai vaan Järvilehdon Jykä ole kurvaillut siinä lietejoella?..

    • Anonyymi

      Varmaan ylipainava juna sen teki. oli ylikuormattu

    • Anonyymi

      Arhinmäki käyny jonkun graffitin töhertämässä sinne niin paikalliselle vasemmistolle tuli kiire saada se piiloon

    • Anonyymi

      Siellä kuvattiin uusinta Tomppa Cruisen elokuvaa ja kohtausta jossa hyppää multitörmästä suoraan junasillalle mopolla mutta se meni vähän pieleen.
      Myivät sitten sen mopon jollekin kun alkoi ääntämään liian isosti ja joku osti siitä pakarinkin ennen sitä rillikotaan piipuksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe