Joskus 90-luvulla viimeksi olen käynyt siellä. Olipa paikka näivettynyt. Ei edes kahvia tai jäätelöä saanut. Ei mitään kioskia eikä kahvilaa. Samat vanhat maatuneet vaunut ja äijän käppyrä isännöimässä kuin 30 vuotta sitten. Kuulin huhuja että on Hiekkasärkkien hallinnoima alue nykyään. Onko pelko kilpailusta ollut uhkana? Ei huolta tuo alue ei kilpaile edes minkään matkaparkin kanssa. Muutama tunti alueella riitti. Uskoisin että oikeat turismiin panostaminen kannattaisi paremmin.
Sautikarin karavaanialue
Anonyymi-ap
5
800
Vastaukset
- Anonyymi
Sautinkari.
- Anonyymi
On siellä tosiaan niitä isomahaisia ukkoja ja akkoja muutama homeisissa vaunuissaan. Sinne vaan matkailuelämyksiä hakemaan.
- Anonyymi
Minusta näytti että siellä oli nuoriso bilettämässä Ja lähdin pois
- Anonyymi
JOs tuossa kunnossa - kuulunee Kalajoen Kaupungin hallinnon alle.
- Anonyymi
Hieno alue oli muinoin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2029672Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen364437Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1193995Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1003851- 2053496
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik262915Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1421475Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its731406- 901204
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151171