Audi kehittele autoa aivan uudelta pohjalta

Anonyymi-ap

5

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Audin, kuten koko konsernin oneglma surkea tuottavuus ja siksi konserni on konkurssin tiellä jos eivät pian saa sähköautojen tekemistä kannattavaksi. Tällä hetkellä ne tekee rajus tappiota eikä niitä siltikään osteta ja sen vuoksi VW onkin ilmoittanut useaan kertaan että tuotantoa supistetaan.

      Tesla ja Kiinalaiset sähköautot vie ja VAG vikisee.

      • Anonyymi

        VAG kuitenkin myydyinpien joukussa maailman isoimmalla automarkkina-alueella Kiinassa.
        VAG myy enemmän kuin Toyota kyseisellä markkina-alueeella.
        Toyota vikisee ja muut myy. Erityisesti sähköautoissa.


    • Anonyymi

      On kyllä todella hienoja oivalluksia!

    • Anonyymi

      No joo, totta helvetissä! Audi on surkea, ei siitä pääse mihinkään. Niiden "uudelta pohjalta" kehittelemä auto varmaan kaatuu jo parkkipaikalle, kun naapurin koirakin sen vierestä haukkuu! Tesla sentään yrittää, vaikka nekin ovat vähän laiskoja, kun eivät vie autoa "niin pitkälle tulevaisuuteen". Mutta kyllä, silti pitää sanoa, että Audi on ihan paska. Niiden autot on kuin lusikkapeliä, tönötöntä ja tylsää paskaa, ei mitään jännitystä!

      Mutta tiedätkös, katsohan vaikka Teslaa. Siellä on niin monta "tulevaisuuden" nappulaa, että et tiedä, mitä niillä tehdä. Mutta ei kai Audi tajua, mitä on oikea innovaatio. Sen sijaan ne vaan kopioivat ja kopioivat, eikä saa mitään aikaiseksi! Kyllähän ne ehkä saavat vielä jonkun auton myytyä, mutta aivan varmasti se menee rikki ekalla käännöksellä.

      Ei, oikeasti, Audi on autoteollisuuden vitsi. En tiedä miten niillä on varaa olla edes markkinoilla. Ehkä ne ostavat kilpailijoiltaan vanhoja romuja ja maalaavat niitä eri väreillä. Ja hei, miksi pitää edes yrittää ymmärtää niiden "uutta pohjaa"? Ei sillä ole väliä, kun se kuitenkin päättyy katastrofiin.

      Niin että joo, jos haluat elämääsi turhautumista ja pettymyksiä, osta Audi. Mutta jos haluat oikeasti toimivan auton, niin katso sitten jotain muuta merkkiä, vaikka Teslaa, tai vaikka mikä tahansa muu kuin Audi.

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1722
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1548
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      40
      1045
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      909
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      871
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      836
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      778
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      770
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      740
    Aihe